Jump to content

Angielskie zanęty na naszych wodach - fakty i mity


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Na naszym rynku coraz częściej spotykamy zanęty angielskie, pellety, mieszanki i inne cuda. Polskie firmy z pelletami powoli też nie pozostają w tyle.

Nie wspominając już o smakach typu pikantna kiełbasa. Z głowy wrzucam trzy firmy które po części testowałem w tym sezonie Bait Tech, Dynamite Baits czy Sonubaits. Szczerze, to jest pod wrażeniem pelletów do wielkości 4mm, fantastycznie spisują się na komercji. Choć nie widziałem specjalnej różnicy pomiędzy moją  mieszanką (jeśli chodzi o brania), a tymi zestawami z wysp.

Na jeziorach już mniej miałem brań na zanęty typowo angielskie, może także dlatego, że cena poszczególnych produktów jest bardzo wysoka, więc i nie nęciłem aż tak intensywnie, równomiernie i z taką częstotliwością jak innymi zanętami.

No Panowie feederowcy - czekam na wasze opinie, testy, podpowiedzi, przemyślenia. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minuty temu, andrzej napisał:

Mam z 15kg. różnych Sonubaits i jestem zadowolony z wyników. W zasadzie mam wszystkie dostępne smaki i do methody nie stosuję nic innego. 

Andrzej robisz testy jednocześnie podczas sesji np. jedna tradycyjna, druga metoda i tylko Sonubaits?

Link to comment
Share on other sites

Ja z powodzeniem stosuję zanęty w/w firm. Tak jak Andrzej głównie na komercji, a to dlatego, że to tam najczęściej łowię na metodę.

Czy się wyróżniają te zanęty poza dużą ceną. Otóż są wyprodukowane z najlepszych składników, nie jakiś odpadów cukierniczych, są powtarzalne. Ich skład to wynik wielu lat prób i testów, podobnie jak zapach.

Nie działają wszędzie, ale jeśli już to dają naprawdę dobre wyniki.

Najlepsze wyniki miałem w tym roku na zanęty Bait-Tech. Dodatkowo są one tańsze od pozostałych firm. Na przyszły sezon mam już do testów zanęty Sensas i planuję kupić Carp Zoom.

Co do polskich firm to dopiero raczkują i z roku na rok jest coraz lepiej. Nasze pellety są dobre, ale jakość niektórych pozostawia wiele do życzenia. Większość jest robiona u jednego producenta i tylko pakowana w we własne opanowania. Właściwe trudno je nazwać pelletem raczej granulatem paszowym. Trzeba uważać przy przygotowywaniu, żeby nie przedobrzyć z wodą i czasem namaczania. Poza tym jest ok. Jak za tą cenę to może być dobra alternatywa na polskie wody.

Z polskich firm na uwagę zasługują Lorpio i Brud

Link to comment
Share on other sites

Elvis carp zoom jak najbardziej, truskawka, ryba, spędziłem z nią sporo czasu, na ciepłej wodzie -same plusy sporo rybek na na wyjąłem.

Ogólnie polecam produkty carp zoom są tanie i w naszych wodach łowne sprawdzają się na pzw i komercjach.

Link to comment
Share on other sites

Też od jakiegoś czasu stosuję ich produkty. A ryba-truskawka stosowalem zanętę Boland lub ewentualnie dip ms1 (gutmix sensas) też z wynikami.

I faktycznie są chyba jednymi z tańszych wśród tych markowych. Kilogram zanęty około 13-14 zł.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Elvis napisał:

A ryba-truskawka stosowalem zanętę Boland

Bardzo dobra zanęta, jak na tę cenę. Na wiosnę zakupię trochę na pewno.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Boland mi się właśnie wcale nie sprawdził niestety, ale wracając do angielskich zanęt jak dla mnie hicior w tym sezonie to:

 Dynamite Baits Swim Stim Carp Method Mix - średnio 33zł za 2kg wystarczało nawet na czas od 2-4 zasiadek wymieszane z ziarnami i pinką.

Na drugimi miejscu u mnie sprawdził się:

Dynamite Baits Swim Stim Red Krill Carp pellet 3mm - głównie na komercji :P no i dalej bym wyróżnił
Sonubaits Match Method Mix.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze sezon temu stosowałem do mieszanek rzecznych MMM z Sonu. Przeważnie w wersji Carp (jako czystą nigdy). Po jakimś czasie przeszedłem na mielone pellety Aqua i tanie mączki rybne jako dodatek do tychże mieszanek zamiast markowych zanęt. Na jedne jak i drugie mixy miałem efekty. Wydaje mi się że na własne wynalazki lepsze. Ale to niczym nie poparte stwierdzenie, bo nigdy nie robiłem porównań i testów. A jeśli chodzi o komercje to jednak warto stosować te markowe. Już pomijając ich jakość ,samo przygotowanie nie nastręcza kłopotów. Wystarczy odpowiednie namoczenie i mieszanka świetnie pracuje i trzyma się podajnika. Co do pelletów nie mam zdania. Stosowałem tylko Lorpio i Profess. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...