Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
13 godzin temu, elvis napisał:

Wszyscy łowią oprócz mnie. Jak widać trzeba jednak iść nad wodę.

Ps.Adam jeszcze chwilę musisz wytrzymać. Staram się jak mogę i jest już bliżej jak dalej. Nawet teraz będę odbierał od Ostapa pokrętła które mu są niepotrzebne by składać arma.

 

 

Kurcze, nie wiem co napisać. Ja oczywiście nie pośpieszam, jestem w niemałym szoku nadal i oczywiście wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca rybacka ma swoje plusy. :P
Po dzisiejszym połowie widzę, że płoć intensywnie się przemieszcza, okonie do tarła szykują, a nawet lin się ruszył.
Szkoda, że nie ma czasu by wędką połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "zaliczyłem" pobliską zaporówkę wędkując między 15 a 20. W sumie to bardziej potestować nowe wynalazki Prestona na 2 pickerkach.

Powiem cytując Lecha " jestem za a nawet przeciw" ?

Ogólnie rozwiązanie techniczne wyprzedza o całą epokę inne firmy. Montując rurkę na żyłce mamy możliwość dostosowania się do każdych warunków poprzez podłączenie podajników, koszyków, banjo itd. Ja znalazłem jeszcze inny sposób nęcenia dzięki tej rurce ale to nie tu i teraz ?.

Przez cały czas miałem wskazania na szczytówkach, co przełożyło się na kilkanaście brań z czego 5-6 z krótkim odjazdem z hamulca i tu doszedłem do meritum, tzn nie zaciąłem nawet jednej ryby chociaż używałem tych samych przyponów co ostatnio, wtedy była 100% skuteczność przy podajniku i hybrydzie Mikado.

Widocznie muszę dać stoper za rurką bo przy 20g banjo w moim przypadku nie występowało samozacięcie.

Jeszcze taka mała uwaga. Domyślam się, dlaczego Gozdawa zrobił dobrą promocję na najmniejsze banjo. Moim zdaniem nie będą się sprzedawać, gdy widzę średnią wersję, która dla mnie jest maluteńka, więc nie wyobrażam sobie tej micro. Dla mnie wersja największa L powinna mieć jeszcze kolejną XL. 

Tak na zakończenie, gdy tylko ukażą się w sprzedaży podajniki do methody Prestona z rozcięciem umożliwiającym ich  montaż na rurce, to od razu je zamówię, powinny ukazać się niebawem, ponieważ w sieci już są materiały z tymi podajnikami a do tych banjo muszę się dopasować, by razem spędzać przyjemne chwile nad wodą ?.

20170404_154304.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Grzes77 no i tutaj dochodzimy do meritum na temat BANJO.
Jestem po trzech łowieniach i BANJO i GURU hybrydą jednocześnie - uważam, że oba są najlepsze na rynku. Ponieważ łowię często na pellety, które mają tendencję do "betonowania" ale zapachem i kolorem przyciągają wg mnie ryby, uważam, że Banjo dzięki chociażby szerszym dziurą od spodu w moim przypadku są lepsze. Czasami zdarza mi się, że przy GURU zanęta wraca. Wiem, że to wina pracy pelletu i że praca typu mikrosów Ringersa jest super, że Feeder Bait super pracuję, ale ja lubię testować i się bawić. :icon_arrow1: BANJO wymiata :P jak dla mnie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

@Grzes77 no i tutaj dochodzimy do meritum na temat BANJO.
Jestem po trzech łowieniach i BANJO i GURU hybrydą jednocześnie - uważam, że oba są najlepsze na rynku...

... ale ja lubię testować i się bawić. :icon_arrow1: BANJO wymiata :P jak dla mnie...

Do tych najlepszych dodałbym hybrydę i zwykły podajniki Mikado. Nie wiem czemu, ale właśnie na podajniki i hybrydę Mikado mam największą skuteczność samozacięć. Nie spotkałem się z tym w innych firmach. Może środek ciężkości jest tak ułożony, że to przekłada się na skuteczność. Drennan niby identyczny i oryginalny, jednak ma w moim łowieniu mniejszą skuteczność od Mikado. Hybryda Mikado po wyjęciu krętlika z gumową otoczką mieści idealnie tą szybkozłączkę: http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=4955 oczywiście w tym większym rozmiarze. Pasuje wtedy na styk i pięknie samozacina (to tak pod Daniela i jego super opis hybryd ?).

Banjo wymiata, pod kątem ilości brań, ja jednak muszę popracować nad skutecznością zacięć ?. Kolejne próby w środę bo ciężko z czasem u mnie ostatnio ?.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja przy koszyczku, czy też przy metodzie gruntowej - karpiarstwo (raz na ruski rok) zawsze mam stoper nad zestawem, co daje efekt samo zacięcia, czytałem kiedyś, że na niektórych zawodach jest to niedopuszczalne, no ale jak na razie na zawodach nie startuję i uważam, że stoper robi dużą różnicę. A jak do tego dodamy haki bezzadziorowe...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes77 , pisząc o hybrydzie Mikado masz na myśli ich nowy podajnik Aperio?

Miałem napisać, że i ja znalazłem, a właściwie miałem od samego początku odpowiednią szybkozłączke , tylko nie wiedzieć czemu jej nie sprawdziłem. Otóż dość ciężko ale pasuje łącznik Drennana i Guru.

Twój pomysł też jest świetny, ja sprawdzałem ten 7 mm i mniejszy i nie pasowały. Dzięki za informację. 2793ea34c52663caa2bf4c12566985de.jpg2f876dfdd685fc64f0cf8a88ef536fe4.jpg074d191d98c1c5f4e74acadf09610d8a.jpgec4ded7ab7152df535dc1137f014ca08.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując szybkozłączki tego typu, jak pokazałem powyżej w 90% daję stopper, który jest zbędny tylko w przypadku hybrydy Mikado, gdzie wchodzi na ścisk. Idealna szybkozłączka to ta występująca w Drennanach, jednak pasują one tylko do tych podajników i do 2 innych ale po przerobieniu (zwykłe Browningi i Trabucco trójkątne hybrydy). Można by tak godzinami ?.

Edit: Tak Daniel o to dokładnie mi chodziło ?.

Edytowane przez Grzes77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Mikado do sprawdzenia zatem, no dobra a co z koszyczkami  MATRIXa, bo mam spory zapas i ich nie stosuję...

Właśnie tego bym chciał się dowiedzieć od kogoś konkretnego. Ja w Matrixy nie wchodziłem, bo wiedziałem, że Preston wymyśli coś lepszego ?.

A tak poważnie to Matrixy tanie nie są a kupić "komplet" i wydać kilka stówek, gdy mam ponad 200szt innych to się mijało z celem. Ciekaw jestem Matrixów, bo są nielicznymi podajnikami, których nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...