Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
5 minut temu, ArekH napisał:

Co się wam sprawdza na łowisku w temacie zanęt i przynęt? Smaki, zapachy? 

O tym chcę napisać niedługo na blogu, czyli coś w stylu, moje testy z metodą, szczegóły niebawem :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
35 minut temu, ArekH napisał:

Tu akurat pytałem Darka, bo efekty ostatnio mają imponujące. 

Arku na szybko, stara metoda jak wszędzie. Łowisko jak masz czas przygotowujesz systematycznie, czy to jezioro czy to komercja (moje debiuty na Ługach i Nienawiszczu). Wrzucam gotowaną kukurydzę i konopię w mały ilościach codziennie lub co dwa dni - maks półtora lita.. To daję przewagę, bo ryba jest przyzwyczajona... Więcej na blogu.

Łowię tylko na metodę, bo ten rok poświęcam tylko jej, oczywiście koszyczki hybrydowe. Wrzucam do koszyka przeróżności, i same pellety i miks 50/50 oraz samą sypką zanęte czy to do metody czy to normalną - nie widzę różnicy w pobieraniu i braniach niestety... Może w pracy już tak, ale pobierają ryby podobnie, tym bardziej że 70% rzutów nie wpinam haczyka z koszyczkiem, tylko leci luźno.

Ze względu na płytką wodę wyeliminowałem robaki, łowie na pellety, już mam pomysł na nowy rok. Najprawdopobniej zostawie sobię tylko dumble Ringersa do tego jakiś dobry ananas i uwaga... pikantna kiełbasa, bo się sprawdza na karasie i liny  i wysarczy, resztę utylizuje. 3-4 kolory wystarczą plus jedna dobra firma.

Czasami ryba jest w toni i pobiera pop-upu bez dociążenia czyli na 10cm nad dnem, czasami tylkoz  dna, ale jak idzie i brania są non stop, to co nie wrzucisz masz branie. Nie ma większej filozofii w tym, choć nie skromnie powiem, że jak inni obok siadają, to wiadomo kto ma najlepsze wyniki mimo wszystko :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odpowiedź konkret. Przed utylizacją przynęt ogłoś jakiś przetarg. Może coś innym się przyda. Prócz pikantnej, mam podobne odczucia w tym roku na komercji co do przynęt. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bardzo krótki wypadzik na Siczki ze spinem. Zobaczyć co w wodzie piszczy. Dwie jednostki pływające na wodzie kilku gruntowco-spławikowców i kilku spacerowiczów ze spinem i ja. Niestety bez rybci choć dwa podejscia do gumy były. Jedno nie celne a drugie w tym samym miejscu zacięte ale rybka sie spieła. Byl to niewielki szczupaczek na oko ok. 30 cm. Zwrócona uwaga jednemu "wedkarzowi" co na 4 karpiówki łowił. PSR nie raczy odbierać telefonów. W sumie nie jednostkowy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się na łowisko specjalne PZW, w jakieś 3.5h 3 pistolety i dwie spinki. Dwie spinki to jednego osobnika mi się wydaje bo w tym samym miejscu w odstępie paru minut. Duże coś jeszcze nie chcą gryźć.

 

Przy okazji widziałem jak jedna osoba łowi ładne płocie na łubin. Mam mieszane uczucia, bo następowało branie i czekał ok pół minuty I dopiero zacinał. Mówi, że ryba musi połknąć przynętę. Płocie ok 30cm i każda z haczykiem głęboko w pysku. Wszystkie wypuszczał, ale nie wiem co z nimi będzie później jak od środka ranione one. Jak myślicie? Do każdej wyhaczacz był niezbędny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mav3rick napisał:

Wczoraj wybrałem się na łowisko specjalne PZW, w jakieś 3.5h 3 pistolety i dwie spinki. Dwie spinki to jednego osobnika mi się wydaje bo w tym samym miejscu w odstępie paru minut. Duże coś jeszcze nie chcą gryźć.

 

Przy okazji widziałem jak jedna osoba łowi ładne płocie na łubin. Mam mieszane uczucia, bo następowało branie i czekał ok pół minuty I dopiero zacinał. Mówi, że ryba musi połknąć przynętę. Płocie ok 30cm i każda z haczykiem głęboko w pysku. Wszystkie wypuszczał, ale nie wiem co z nimi będzie później jak od środka ranione one. Jak myślicie? Do każdej wyhaczacz był niezbędny.

 

 

Nie potrafię się nawet odneśc do takiej techniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...