Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, zmarzłem i złowiłem tylko kilkanaście rybek. Płotki, okonki i jazgarki. Łowiłem przez blisko półtorej godziny. c6521cc3780b5dec63b180fd34320dc3.jpg&key=ee8dc235a43ce3a68ef3e0f89dfec6f63b57aa6a03b121de67159e3a24b10a26
Piękny ruski sandacz. Przez chwilę nawet chciałem dołączyć do Ciebie ale pojechalem na siłkę. Może na przyszły weekend powierce dziury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień na rybach. Dzisiaj zgodnie z przewidywaniami rybki brały bardzo słabo. Wytrzymałem niespełna dwie godziny. Spotkałem kolegów z innego koła którzy mieli swoje zawody, a właściwie to z dwóch kół. Ich wyniki dały mi jasny obraz tego co mnie czeka.
Złowiłem kilka okoni, jazgarzy i trzy płotki. Jeden okoń był nawet wymiarowy, bo miał 21cm. U nas okoń ma wymiar ochronny do 20 cm.
Teraz mała przerwa, bo nadają spore mrozy za dnia. Zbieram siły na weekend, bo zapowiada się bardzo pracowicie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dni robocze nie ma czasu na ryby, więc trzeba korzystać z weekendu.
Pomimo, że pogoda wredna na łowienie (-10°C°) i dość silny wiatr (NE) to i tak wybrałem się na ryby.

W sobotę, z kolegą zrobiliśmy krótki wypad na trzy jeziora. Dwa pierwsze jeziora wypadły słabo, bo złowiłem tylko pojedyncze płotki i okonia. Na ostatnim akwenie (Tajty) trochę lepiej poszło, bo złowiłem kilka płotek i okoni. Rekonesans udany choć liczyłem na lepsze brania.

Dziś pomimo mroźnego poranka (-16°C) wybrałem się na ryby na jezioro Kruklin. Spod lodu tam jeszcze nie łowiłem, więc zagadką było jakie mogą być efekty.
Lód znośny, około 15 cm grubości. Zimno, trochę wietrzenie. Wykułem dwa przeręble i trochę połowiłem. Po godzinie zmiana miejsca i przeprowadzka w inna zatokę.
Wszędzie łowiłem płytko, bo ledwie 2,5 m. Ale w ciągu 3 godzin łowienia, złowiłem ponad 30 płotek i z 10 małych okoni. Zabawa fajna, choć samo łowienie uciążliwe, po po 1-2 minutach w przeręblu zamarza woda i blokuje żyłkę :D.

5a934eaa92ded_owienie25_02..thumb.jpg.55c73fe6c3ab29db8321cf3369b114d6.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam wyniki po I turze zawodów okregowych. Przedostatni w sektorze z 485g. Warunki trudne. Ryba różna. Byli tacy, co natlukli ponad 2 kg jazgarzy (sic!). Ja w rywalizacji z topem polskiej podlodowki wypadam mocno średnio. Duzo do poprawy. Wstydu nie bylo, ale jutro musi byc lepiej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dominik napisał:

No to mam wyniki po I turze zawodów okregowych. Przedostatni w sektorze z 485g. Warunki trudne. Ryba różna. Byli tacy, co natlukli ponad 2 kg jazgarzy (sic!). Ja w rywalizacji z topem polskiej podlodowki wypadam mocno średnio. Duzo do poprawy. Wstydu nie bylo, ale jutro musi byc lepiej.

Powodzenia:icon_arrow1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słabo podgladalem. Patrze na goscia, nie lowi. Patrze znowu, nic. No to olalem i zająłem się dlubaniem czegokolwiek w swoim grajdolku. Potem się okazało, że ten koleś zrobił wynik zawodów. Chyba muszę okulary kupić :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...