Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takiej posuchy już dawno nie było. 11 godzin nad wodą i nawet jednego brania. Przerobiłem wszelkie kombinacje i nic. Jedynie oko nacieszylem jak bolenie blisko brzegu po powierzchni pływały. Baterie naładowane. Miło spędzony dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cygan786 Te piekielne upały również nie służą rybom, no ale łowić się chce :D

 

Wolny dzień wykorzystałem na odpoczynek.
Najlepszy odpoczynek to ten nad wodą :) zatem tam się znalazłem.

2 zmiany w pracy, więc był mały "hardkor" gdy przyszło wstać o 1:30 na ryby.
Tak wcześnie -  by zdążyć dojechać na jezioro i zainstalować się przed świtem.
Celem były liny. Liczyłem, że może uda się je ponownie złowić.
Cel częściowo zrealizowałem - skusił się tylko jeden 35 cm samczyk:

5b104a7f01cff_Linsamczyk35cm.jpg.3bc5d92cd2079f76f8de8b0c85a09f53.jpg

O 7.30 zakończyłem połów i po małym posiłku i zapakowaniu parasola postanowiłem spędzić resztę dnia na komercji.

Piekielny upał strasznie doskwierał, mimo parasola i rybkom też chyba odebrał apetyt.
Od około 11.00 do 18.00 złowiłem 4 karpie, jedną rybę spiąłem oraz trafił się niewielki lin.

Karpie nie wyróżniały się ani wagą, ani też jakoś specjalnie wyglądem ( urodą )

Z nich najładniejszy ten oto 4,2kg misiek :

5b104ac025548_Karp42kg.jpg.de50b98933d44c2f3d72cb9ebf510b7b.jpg

Lin - blady zw względu na kolor wody :
Lin.jpg.cf6ffaaac33e7640d16aa3d2d87627dc.jpg

 

No i tradycyjnie podglądam co wokół fruwa, skacze czy pełza. Moja "zdobycz" z  polowań z aparatem ;) :

5b104ad235e44_aba.jpg.5dbfa5b0eca38e80dd1f025eafa0376d.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wystraszyłem się upału, 32 stopnie to dla mnie masakra, wylazłem z chłodnego domu nad staw dopiero około 18.00, połowiłem nad stawem dwie godzinki linków i karasi, słabo żerowały, kilka tylko złowiłem. Jutro ruszę chyba nad Bug na kilka godzin po południu, tam gdzie chciałbym łowić słońce napierdziela do 16.00. Pojadę na miejscówkę gdzie praktycznie od 13.00 do wieczora będę siedział w cieniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiedziałem wczoraj w upale cały dzień nad rzeką, w dzień z feederami, wieczorem postawiłem zestaw sumowy z żywcem. Na feederach nędza całkowita, kilka krąpików złowiłem. Na żywca miałem jedno branie przed 20.00, ale maluch zadusił mi tylko żywca. Jest chęć na wypad ze spławikiem, ale na moim jeziorku lin i karaś złoty w tarle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z jednej strony było to spontan idealny. Wjeżdżając nad wodę, niemalże pozostałem sam. Gdzieś migneli mi chłopacy z Czarnkowa. Potrzebowałem samotności i obcowania z naturą. Zbyt dużo ostatnio u mnie się dzieje. Potrzebowałem wyciszenia.

Zeus od czasu do czasu zagłuszał mój stan nirvany, nawet zabawił się lub znalazł zdechłą kaczkę, tej drugiej wersji wolę się trzymać.

Miała być nocka..., no cóż, jutro znowu trzeba na luziku popracować, wróciłem.

Z drugiej strony weekend nad wodą w postaci gości wędkujących bardzo mizerny. Daje sporo do myślenia...

Złowiłem duże płotki i jesiotra, drugi spiął się pod nogami.

IMG_20180602_193134.jpg

IMG_20180602_190946.jpg

IMG_20180602_164854.jpg

IMG_20180602_164841.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niezrażony dominacją wzdręg i płotek na mojej river,sukcesywnie je odławiam w ilościach,które na jakiś mistrzostwach świata w moczeniu kija dałyby mi pewnie złoty medal.Zmieniam tylko codziennie  metody połowu i jest zabawa.Dzisiaj był trotting z larwą chruścika na haczyku.Po raz pierwszy od dawna złowiłem dużo więcej płoci niż krasnopiórek i to w większości takich 20+...Brawo ja :D :icon_arrow1:

34161705_1150594468413509_5977320167825211392_n.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...