Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zaliczyłem łowy od 12 do 18.30.

Ogólnie kibel na maxa :)

4 małe karpiki max 1.5 kg, ale była też wisienka na torcie.

Atomowe branie, bez żadnego wstępu, które prostuje ustawionego pod kątem 45 stopni w prawo feeder arma, ściąga badyla do wody. Chwytam kija, a tu echo.... urwał przypon przy braniu. 

Po takie akcje jeździ się na ryby ;)

Edit: dodam, że są to dla mnie nowe tematy, bo wcześniej przez 20 lat niemal sam spin/cast.

20190330_152906-1651x1238.jpg

20190330_173606-1238x1651.jpg

Edytowane przez Hotpoint
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, ArekH napisał:

Pomyślałem sobie, że może czas teraz dobry na, denkę ze spławikiem na Warcie? 

Yes. Yes. Yes:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów z centerpinem na małej rzece. Testy kolejnego spławika i znów zanęta od Grzegorza Grabowskiego. Trzeci wypad, trzecia paczka poszła do wody i tylko jeden malutki klenik. Zanęta powinna być podpisana, krąp plus wzdręga :)

Rybki bardzo waleczne nie ważne jakie gatunki, cieszy wszystko. 

20190330_195053.jpg

  • Like 7
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jakub_wr napisał:

Zanęta powinna być podpisana, krąp plus wzdręga

Wczoraj też z ziomem je testowaliśmy. Ja Kleniową, Radek, Leszcza.  Nie mam zdania na razie, jedynie żałuję że dla porównania własnej mieszanki nie wziąłem. Wydaje mi się, tak na szybko, że sporo w niej Biszkoptu. Po namoczeniu, zanęta jest bardzo sprężysta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zapowiedziałem swój udział na zawodach w wątku o planowanych wyjazdach, teraz trzeba by złożyć krótkie sprawozdanie.

Zawody odbyły się na zbiorniku Jagodno, w południowej części, ze stanowiskami zaczynającymi się od wyspy w kierunku zachodnim, czyli początku zbiornika.

Troszkę informacji dla Kotwica:

Zbiornik powstał w 2015 roku, ma powierzchnię około 35 hektarów , średnia głębokość 1,8m, najgłębiej około 3m.

Nie wiem jak zarybiono na początku, po powstaniu zbiornika, ale w zeszłym roku zarybiono go częścią ryb, uzyskanych na skutek spuszczenia wody w Radomskim zbiorniku na Borkach.

Po tym zarybieniu zbiornik zamknięto i udostępniono dopiero niedawno (16 marzec bodajże).

Od tego roku jest łowiskiem "no kill".

  

...  Zawody ....

Planowałem nęcić i łowić w dwóch liniach: okolice 30 metrów bez klipa i na 55 metrze z klipem.

Na starcie coś skopałem ... nieważne :( , powiem tyle, że mi nie szło.

Pierwsze 3,5 godz. miałem jedno branko, co na zawody 5 godzinne dobrze nie wróży, ale końcówka jakoś poszła i uplasowałem się gdzieś w połowie stawki, z wynikiem 1055.

Ponownie info dla Kotwica: dominował średni jaź i ładna płoć nadająca się do naszego rankingu. Malej "palczastej" płoci było raptem parę sztuk.

Okoń którego złowiłem (około 23 cm) puścił mlecz.

 

.... Podsumowanie ...(moje przemyślenia)

Po pierwsze przeszkadzał wiatr, który utrudniał odczytywanie delikatnych brań, których było najwięcej w odległości: "ile fabryka dała"

Plecionka jako linka główna do przemyślenia.

Każdy wyjazd na ryby staraj się traktować jako trening lub zawody, a niektóre aspekty w których popełniłeś debilne błędy będą sukcesywnie niwelowane.

Popracować nad łowieniem na skrętkę, a nie tylko metoda i metoda.

Bawić się dobrze a nie się wkurwiać, że nie bierze B|

 

Się rozpisałem hehehe

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...