Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem ochotę zasnąć przy wędkach ale się nie udało.
Nie sprawdziłem wody, a po roztopach nasza Oderka płynie bardzo wartko i niesie pełno traw i liści. Pomęczyłem się 3godziny. Za każdym razem miałem usyfiony hak. Jedna płotka była szybsza od tego co niesie woda i wpadła woje ręce. 4e443d4a1b96f7e1b25e6274d1d5d92e.jpg2e9e47fcbe9e4bfd050c376c2d63eb71.jpg24a06a6846c1cb070353995acc204ebf.jpg65238a46ff00d88491bdfd160074fc91.jpg


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dla odmiany zabrałem pickery i udałem się na rzekę.
Niestety, ale przez dwie godziny nie doczekałem się brania.
Po drodze do domu wstąpiłem nad zalew. Na miejscu spotkałem kilku kolegów. Długo nie wytrzymałem i wyjąłem podlodówkę z kieszeni i wszedłem na lód.
Kilka ruchów wędką i na kiełżu zawisł okoń.
Przez następne pół godziny dołowiłem jeszcze jednego okonia i dwa jazgarze.
Tak więc do domu wróciłem na tarczy.
IMG_20210124_125213.jpgIMG_20210124_131146.jpgIMG_20210124_145502.jpgIMG_20210124_131435.jpgIMG_20210124_145651.jpgIMG_20210124_145736.jpgIMG_20210124_165917.jpgIMG_20210124_165939.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

Mam zakaz mówienia, więc nie powiem wam, że kumplowi spadła pod nogami trota 70+.

@Grendziu jak u Ciebie? Brały? Jakieś wyjścia?

:grin-min:

received_320725712650612.jpeg

Nie m presji na trocie, bardziej tęsknię za pływaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Morsowanie jest dla leszczy. Prawdziwe wyzwanie to łowienie kleni zimą. Przedarłem się przez trzcinowisko, bobrowe jamy i ciężki mokry śnieg. Ubranie zamarzło i odmarzło na mnie kilka razy. Na głowę leciał śnieg i deszcz a wiatr smagał po twarzy. O zmroku z czołówką na głowie przedzierałem się przez bagno do samochodu. To jest wyzwanie, a nie tam jakieś 30 sekundowe kąpiele.
Pozdrawiam Bartek


Bartku potrzebował bym Twojej pomocy w doborze sticków DH.
Chcę łowić na kanale gdzie głębokość waha się od 50cm do 1m i tam woda jest wartka, a w dolnej części części 2,5m i słabszy uciąg. Wiadomo wszystko i tak zależy od stanu Odry. Pierwszy odcinek obfituje w klenie, jazie, brzany i świnki, przy normalnym stanie w tej pierwszej części można by łowić koszykiem ok 40g. Przeszkodą są kamienie w których on grzęźnie i pewnie spławik będzie bardziej odpowiedni.
Jaki model będzie dobry na taką wode?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Splot napisał:

Przeszkodą są kamienie w których on grzęźnie i pewnie spławik będzie bardziej odpowiedni.

Sory za wtręt, ale kiedyś wędkowałem na podobnym, kamienistym odcinku Odry gdzie brały piękne Leszcze, ale straty jak i u ciebie, były bardzo duże. Wpadłem by zacząc używać zwykłej sprężyny, dociążonej, na długiej rurce, zestaw może archaiczny, ale pozwolił dość znacznie ograniczyć rwanie. Ta rurka po prostu nie pozwalała w wielu przypadkach zapaść się sprężynie w kamienie. https://allegro.pl/oferta/sprezyna-zanetowa-na-rurce-7-24cm-z-ciezarkiem-40g-8467350646  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za wtręt, ale kiedyś wędkowałem na podobnym, kamienistym odcinku Odry gdzie brały piękne Leszcze, ale straty jak i u ciebie, były bardzo duże. Wpadłem by zacząc używać zwykłej sprężyny, dociążonej, na długiej rurce, zestaw może archaiczny, ale pozwolił dość znacznie ograniczyć rwanie. Ta rurka po prostu nie pozwalała w wielu przypadkach zapaść się sprężynie w kamienie. https://allegro.pl/oferta/sprezyna-zanetowa-na-rurce-7-24cm-z-ciezarkiem-40g-8467350646  
To może być dobre rozwiązanie. Będę testował. Zapomniałam całkowicie o tym wynalazku

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...