Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Hotpoint napisał:

Arkadio fotka kumpla z przed 3 dni.

Biorą ?.

Polodowa woda nie ma nic do tego.

FB_IMG_1616521019128.jpg

Zgoda. Szczupak jest zimnolubny i z tego co kiedyś czytałem, do kończ marca jest już po tarle. Ale tu chyba @Kotwic powinien rzucić coś jasnego. Piękna sztuka mimo wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tench_fan napisał:

Wiesz już wszystko, osiągnąłeś już wszystko...Gdy dojdziesz do takiego wniosku to już chyba przyjdzie czas umierać.

On już od dawna doszedł do takiego wniosku, do innych też doszedł.
Chyba tylko ma problem którą wędkę zabrać na drogę bo ciągle coś sprzedaje, no i czy łódka do trumny wejdzie. ?

Ech, lubię ten zapał zGrendziola i jego plany, a później to łkanie, że ryby nie biorą. ?


Daj rybkom chwilę, to, że lodu nie ma, to jeszcze nie oznaka, że pójdziesz, rzucisz i nałowisz. :)
Ale dobrze, że próbujesz, brzuszek trochę rozruszasz :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, Hotpoint napisał:

Arkadio fotka kumpla z przed 3 dni.

Biorą ?.

Polodowa woda nie ma nic do tego.

FB_IMG_1616521019128.jpg

Nie nastawiam się na te ryby, mimo, że u nas nie obowiązuje okres ochronny na stawie, a tym bardziej jak jest przyłów nie robię fotek, chyba że, na szybko podczas holu. 

Aktualnie łowię mikro zestawami do max 5g szukając głównie okonia, czasami jest też przyłów. 

Jestem pewien, że za chwilę, do około 3 tygodni odpalą duże oksy i na nie się czaje. 

To największy z tego roku, nie mój. 

received_190176902545729.jpeg

received_1067713943712476.jpeg

received_3991794560881999.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ArekH napisał:

Zgoda. Szczupak jest zimnolubny i z tego co kiedyś czytałem, do kończ marca jest już po tarle. Ale tu chyba @Kotwic powinien rzucić coś jasnego. Piękna sztuka mimo wszystko. 

 

7 minut temu, Hotpoint napisał:

Arkadio zmień literaturę, bo to ? prawda. :grin-min:

Obaj macie swoją część racji.
Teoria jest znacznie prostsza niż praktyka.
Na tych samych jeziorach, w typowych latach, większość szczupaków była w trakcie tarła lub po, w marcu, lub na początku kwietnia. Później wychodziły tylko ryby z głębszych i większych jezior (to tak z reguły).
W ubiegłym roku, nie mogliśmy trafić zupełnie w szczupaka na tarle, choć od początku marca go szukaliśmy. Brak lodu, falowanie, dziwna temperatura spowodowały, że nawet w w połowie maju łowiliśmy szczupaki niewytarte i wcale nie były to największe sztuki. A kiedy było tarło i czy było, nie mam pojęcia. Dziwny to był rok.

Dla uzupełnienia, cieknące mleczaki okoni łowiłem nawet w czerwcu.
Były też lata, że w połowie marca, nie można było złowić szczupaka tarlaka, bo zdążyły wytrzeć się w ciągu kilku dni, przy pierwszych roztopach przybrzeżnych.
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...