Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Niegocin rozmarzł właśnie, a oznacza to, że nawet baran angielski nie przewidzi, czy w tym sezonie na lód da się wejść, więc:
- zakupione zostało pozwolenie na połów w okresie zimowym (drobne 150 zł, do końca marca 2022 r).

A że zakupiono, to i na wodę czas ruszyć.
Zgodnie, ze rybią tradycją i moimi przypuszczeniami, w Kanale Łuczańskim o tej porze łowić niepodobna. Nie ma to sensu, choć urok bywa czasem.
Ot po prostu, płytka, brzegiem zabetonowana rynna, w której ryby są głownie w okresie wiosenno-jesiennym. Po ochłodzeniu wody, wybierają sobie zabawę w migrację, czy to do Niegocina czy do Kisajna.
Ale, nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził w/w hipotezy. Nie ważny jest wynik, ważna przygoda nad wodą.

Tak więc dziś, woda w kanale miała temperaturę 1,1°C, powietrze -1,5°C, lekki wiatr SW, a pod koniec łowienia śnieżek opadający na strudzonych wędrowców.
Bacik jak zawsze, biały robak, garść zanęty. Rybek nie złowiono.

Na pamiątkę.
888764975_Kanauczaski07_01.2022r..jpg.5184a826999095cf33b6b376df229808.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taa...... ?

Dziś w końcu po 8.5 miesięcznej przerwie wybrałem się na połów ryb wędziskiem.

Łowiłem pierwszy raz moja wspaniałą bolonką Mikado Ultraviolet II 6 m. Wrażenia: całkiem przyjemne, wyważenie raczej ok, jak na badyla tej klasy uważam, że były to dobrze wydane miliony.

Złowiłem ponad 20 srebrniaków płoci 15-18 cm. Dzień uważam za bardzo udany, bo chciałem złowić cokolwiek.

Jedyny minus ujemny to podwieczór marznące przelotki, które utrudniały zarzucanie zestawu, więc podsumowując:

- bolonka jak najbardziej OK, jednak wyłącznie gdy będzie kilka stopni w plusie, w okolicach zera i temperaturach ujemnych jednak bat.

???

IMG_20220115_140703.jpg

IMG_20220115_162122.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hotpoint napisał:

Dziś w końcu po 8.5 miesięcznej przerwie wybrałem się na połów ryb wędziskiem.

niEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! Swierze powietrze ciebie Ziomuś nie zabiło? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ArekH napisał:

niEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! Swierze powietrze ciebie Ziomuś nie zabiło? ?

Arkadijo było ciężko, a żem tfardy gość to dałem radę.

Ogólnie to zajebista wilgoć potęgowała uczucie zimna.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hotpoint napisał:

Ogólnie to zajebista wilgoć potęgowała uczucie zimna.

?

No wiem. Ja swą przygodę ze świeżym powietrzem zakończyłem na wyniesieniu popiołu z pieca. Szacun! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też pierwszy wypad nad wodę, ale jak się okazało tylko krajoznawczy. Jeden nie duży pstrąg tylko narobił nadzieję odprowadzając tante pod nogi. Ale Kwisa uczy pokory i wiem, że jak będę cierpliwy to wynagrodzi to. Za tydzień kolejna próba. a0b49feabf22cbf494b3023d634bf8b6.jpg7314c24011f156cee6d9f84cdce684c6.jpgdef8725aff1a150adb187981d208e84c.jpg51fa6195be926a40f4281aad6f011360.jpgd2785ed197c65df4b929fe0c89fa06a5.jpgfb9334f0d8ae39252ef4bc6698f6dd7e.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...