Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

@Tench_fanspinn jest o wiele wygodniejszy ale nie tańszy. Wrzucasz dwa kije lub jeden decyzja 5min i jesteś nad wodą

 

Taki Szczecin Bulwary: 

70zł koszt paliwa osoba od mnie. 

23 lub 21zl zezwolenie dnia. 

30zl hamburger z widokiem na Odrę. 

2 kawy po drodze Orlen 20zł.

Plus:

Za pierwszym razem straciłem 16 zestawów i wyszedł jeden sandacz, do tego do wyrzucenia była pletka za 300zl. 

Za drugim razem zerwalem 5 zestawów, zero ryb, ale za to kreciolek za tysiaka się utopił. 

Gdzie tu logika? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ArekH napisał:

Z doświadczenia jedynie, niestety. Moja przygoda ze spinem była jednoroczna. Nie mogę powiedzieć ze nie udana. Kilka ryb wpadło. Pierwszy wyjazd, 2 Szczupaki i jedenaście gum w plecy. Uparłeś się na obrotówki, ok. Ale może zanim przeczeszesz miejscówkę, załóż coś tańszego, lżejszego. Zbadaj co i jak. Gdzie zaczep, zielsko itp. Potem zakładaj obrotówkę, choć jesienią stawiał bym na większe przynęty.

No druhu uparłem się na obrotówki ( choć mam i woblery) z tego względu, że woblerki są jeszcze kosztowniejsze dla początkującego.:D

Po drugie mam te ogólnie nazywane jaziowo-kleniowymi (w dużej części smużaki) no i trochę pod bolenia.

Gumy to i główki i dobór wielkości haka itd. Dla laika to nie łatwe.

Poza tym technika opadu. Jak sądzę opukiwanie dna raczej nie sprawi, że tych zaczepów będzie mniej. A może się mylę?

Średnica żyłki  - 0,23 może za cienko łowię? Na drugiej szpuli miałem jeszcze mniej bo 0,16 ( to na jazio-klenie).

 

Taki "urok" tej metody i kosztuje.

Chyba najbardziej mnie irytuje to, że przy spławiku czy feederze widzę brania.

Tu nie wiem czy miejsce złe, przynęta nie ta, a może brania miałem tylko ich nie dostrzegam.O.o

 

Ps. Wydziel może przyjacielu te moje rozterki do działu spinningowego.

"Dylematy świeżaka" czy jakoś tak ;)

Edytowane przez Tench_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Tench_fan napisał:

 

Chyba najbardziej mnie irytuje to, że przy spławiku czy feederze widzę brania.

Tu nie wiem czy miejsce złe, przynęta nie ta, a może brania miałem tylko ich nie dostrzegam.O.o

Trening, trening i jeszcze raz trening. A i tak brania są nieprzewidywalne i trudno je czasami odróżnić od zaczepu.

Wczoraj jeden z kolegów z GP Polski łowił na 1,7g główkę jigowa i mini Gumkę, połowy brań nie czuł jak opowiadał, a tłukł okonia za okoniem. Tak delikatnie zasysały. Ale ja się tam nie znam, bo byłem tylko 10ty tym razem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Ale ja się tam nie znam, bo byłem tylko 10ty tym razem ???

Z tym nie znam się to trochę poleciałeś :D, ale jeśli tak sądzisz to możesz zawsze się poduczyć u @Kubik i @Bartosh .

Chyba lepiej im poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tench_fan napisał:

No druhu uparłem się na obrotówki

Moją ulubioną przynętą był Tłister, biały i kopyto biało srebrne. Na inne, nigdy więcej brań nie miałem. Na Sandała. Kładź co rusz na dnie i podrywaj. Fachowcem nie jestem, ale tak jedynie zaliczyłem sandałowe brania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, Tench_fan napisał:

Z tym nie znam się to trochę poleciałeś :D, ale jeśli tak sądzisz to możesz zawsze się poduczyć u @Kubik i @Bartosh .

Chyba lepiej im poszło?

Nie mogę zawsze wygrywać z @Kubikbo by się obraził ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tench_fan Ten czi :39icon:  daj sobie spokój z Mepps'ami. Drogi biznes i chyba nie jest to najlepsza przynęta na początek.

Polecam zacząć od gum i tu nie cudować tylko kupić klasyki, które sprawdzają się wszędzie.

Mój typ: Kopyto Relax 5.5-7.5 cm perła, biały. Mile widziany czerwony ogon i czarny grzbiet. Do tego kilka główek o różnej gramaturze, ale patrząc na fotkę i kołki, jest tam płytko więc 3-6 g powinno wystarczyć ( ja bym użył 4 g ).

No i obowiązkowo plecionka 0.12 -0.15. Grubsza pozwoli więcej uratować z zaczepów.

Żyłka tylko, gdy jest w minusie na zewnątrz.

Zapomnij o sandaczach, skup się na szczupakach. Dla kogoś bez doświadczenia polecam zacząć w maju, kiedy szczupaki naprawdę dobrze żerują i biorą prawie na wszystko, a jeśli rzeczywiście chcesz łowić teraz ściągaj przynętę powoli z przerwami. 

... aaa i ten ponton sobie kup.  Taniej wyjdzie jak wiadro Mepps'ów :39icon:

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

... aaa i ten ponton sobie kup.  Taniej wyjdzie jak wiadro Mepps'ów :39icon:

Ale On już nie ma miejsca w samochodzie. Musiał by kupić furgon. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, Hotpoint napisał:

 

Niech usunie z bolida te dziwne wędki z mientkimi szczytówkami  :39icon: to zmieści. 

Przecież i tak  Jemu te twoje wynalazki  nie wejdą i tak ???

received_2343838799264523.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...