Skocz do zawartości

Wyniki nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cygan786 napisał:
27 minut temu, Grzes77 napisał:
Chyba zrobię to samo w niedzielę, lub w następnym tygodniu zależnie od sytuacji. Skoczę na starorzecza lub Wisłę na odludzie, chyba, że coś się zmieni z tą pandemią.

A mnie jak ciągnie. Dobrze ze mam 5l ducha puszczy to jakoś walcze z depresją. Też mam niecny plan by choć na kilka godzin nad wodą posiedzieć.

To co widzimy sie w niedzielę na starorzeczach?

Ja co prawda w sobotę mam dyżur do 22:00, a później jestem pod telefonem, może jednak nic się nie będzie działo, to bym z chęcią się podładował mentalnie :champagne-2010: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzimy sie w niedzielę na starorzeczach?
Ja co prawda w sobotę mam dyżur do 22:00, a później jestem pod telefonem, może jednak nic się nie będzie działo, to bym z chęcią się podładował mentalnie :champagne-2010: 
Z chęcią. Jakby co to wypiszesz mi glejd ze jestem pilnie potrzebny co bym miał jak mnie miśki zhaltują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cygan786 napisał:

Z chęcią. Jakby co to wypiszesz mi glejd ze jestem pilnie potrzebny co bym miał jak mnie miśki zhaltują.

Qrcze z chęcią bym Ci wypisał, ale nie mogę chłopakom roboty odbierać. Przecież jak dostaniesz te pińćset mandatu, to Ci się nic nie stanie :D

Reszta na pw lub fon :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzes77 napisał:

To co widzimy sie w niedzielę na starorzeczach?

Ja co prawda w sobotę mam dyżur do 22:00, a później jestem pod telefonem, może jednak nic się nie będzie działo, to bym z chęcią się podładował mentalnie :champagne-2010: 

Cytuję sam siebie ponieważ jestem Wam winny sprostowanie.

Na ryby nie pojadę i nikogo na to nie namawiam, wręcz przeciwnie namawiam do pozostania w domach. Od wczorajszego wpisu się trochę zmieniło. W moim rejonie (gdy tak piszę zawsze odnoszę się do powiatu) nie było przypadków karania wędkarzy, ponieważ mimo jednej osoby śmiertelnej mamy małą (w stosunku do całego kraju) liczbę osób na kwarantannie, jednak to może się zmienić i karanie osób za nieprzestrzeganie przepisów może zmienić się diametralnie. Słyszałem, że w innych rejonach Polski policjanci wzywali do opuszczenia wędkarzy z łowiska pizetwu, gdy usłyszeli jakieś "veto" nałożyli mandat 500 PLN. Są rejony, w których jest większy odsetek ludzi chorych, lub w kwarantannie, więc się nie dziwię, że tam zaczęły się kary w postaci mandatów pojawiać. Jak zwykle podkreślam, że pizetwu postępuje nieodpowiednio poprzez nie wydanie zakazu łowienia na wodach ogólno dostępnych, mimo, iż np. spora liczba komercji jest zamknięta.

Reasumując koledzy apeluję o wstrzemięźliwość mimo rozkręcającego się sezonu i odpuszczenie sobie wędkowania, lepiej miesiąc przesiedzieć w domu, a zamiast mandatu kupić sobie coś z akcesorii wędkarskich :champagne-2010:

Edytowane przez Grzes77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes77 napisał:

a zamiast mandatu kupić sobie coś z akcesorii wędkarskich :champagne-2010:

@Grzes77 ja już żonie tłumacze, w sobotę zaoszczędzę 5 stów na mandacie, w niedzielę zaoszczędzę 5 stów na mandacie. itp, itd.....:D Za miesiąc jak ruszę na zakupy wędkarskie to mi w kombiaka nie wlezie.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes77 mieszkam koło największego komisariatu we Wrocławiu (poligon policyjny i koszary prewencji), ludzie chodzą w parach, biegają, jeżdżą na rowerach, tłumów nie ma ale jak by ktoś chciał być przepisowy to w ciągu kwadransu kilka mandatów mógł by wystawić, a jeszcze nie widziałem żadnej interwencji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Splot napisał:

@Grzes77 mieszkam koło największego komisariatu we Wrocławiu (poligon policyjny i koszary prewencji), ludzie chodzą w parach, biegają, jeżdżą na rowerach, tłumów nie ma ale jak by ktoś chciał być przepisowy to w ciągu kwadransu kilka mandatów mógł by wystawić, a jeszcze nie widziałem żadnej interwencji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

I oby tak było dalej.

To co napisałeś mógłbym odnieść do takiego przykładu:

"minister oświaty wprowadza zakaz plucia i charchania dla dzieci w placówkach oświatowych. W przedszkolu nr 7 w Olsztynie Pani Asia uważa, że jest to typowy bzdurny przepis, jednak w przedszkolu nr 24 w Poznaniu Pani Kasia przestrzega tego przepisu i niegrzeczne dzieci pakuje do kąta". Takie mi porównanie przyszło do głowy i obawiam się, że po jakimś czasie dyrektorzy przedszkoli nakażą karać dzieci za plucie i charchanie, bo Państwo za dużo kasy wydaje na malowanie placówek - to tylko przykład dla zrozumienia.

Podstawa prawa do wypisania mandatu, o co się pytałem kolegów z prewencji to art 54 Kodeksu Wykroczeń w związku z tą ustawą:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=USTAWY&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=9

Każdy ma prawo do odmowy przyjęcia mandatu, ale wydaje mi się, że sądy będą karać za to z automatu. 

Podsumowanie. Każdy ma mózg, wie co może, a czego nie powinien. Są też ludzie, którzy wiedzą lepiej, lub mają wywalone na pozostałych, prawo itp. 

To od nas samych zależy jak długo będziemy roznosić to paskudztwo i narażać się na wzajem. Napisałem tego posta, byście wiedzieli, że mandat możecie dostać wbrew opinii pizetwu i lanserów yutubowych, którzy w swoich filmach namawiają do wędkowania. Ja narazie trzymam celibat wędkarski i na pytania dotyczące obecnej sytuacji od tego momentu odpowiadam tylko na pw, chyba również wycofam się chwilowo z aktywnego życia forum :champagne-2010:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Splot napisał:

@Grzes77 mieszkam koło największego komisariatu we Wrocławiu (poligon policyjny i koszary prewencji), ludzie chodzą w parach, biegają, jeżdżą na rowerach, tłumów nie ma ale jak by ktoś chciał być przepisowy to w ciągu kwadransu kilka mandatów mógł by wystawić, a jeszcze nie widziałem żadnej interwencji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mandaty na fejsie za bieganie po lesie za 5tys już są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandaty na fejsie za bieganie po lesie za 5tys już są. 

Ten mandat to fake. Nawet gość co wstawił to przyznał się podobno do tego. Jeśli już to by można było do 500zl niby wyłapać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 godzin temu, mav3rick napisał:

Ten mandat to fake. Nawet gość co wstawił to przyznał się podobno do tego. Jeśli już to by można było do 500zl niby wyłapać.

 

W sumie to szkoda, że fake, bo może więcej osób zostałoby w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...