Jump to content

Kleń


Dominik
 Share

Recommended Posts

Zimy ostatnio mamy bardzo łagodne. Lubię łowić spod lodu, ale co robić jak tego lodu nie ma? Wymyśliłem więc klenia. Ryba, która lubi chłodną wodę, bardzo ładna, czujna. Ciekawa wędkarsko. Można klenia łowić zarówno z gruntu, jak i na spinning. W ten weekend wybieram się z Andrzejem na gruntowego klenia. Rybak Kotwic już nam podpowiedział miejscówkę, za co dziękuję. Zastanawiam się jednak jaka jest skuteczność poszczególnych metod. Czy lepiej łowić na gruntowe specyfiki, czy może na smużaki i spinning? Nie mam w tym doświadczenia żadnego, więc chciałbym, byście coś podpowiedzieli.

Na YT jest sporo ciekawych filmów dotyczących klenia. Najciekawsze dotyczą spinningu, ale chyba i gruntowa metoda nie wypada tak źle.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Pierwszy raz klenie łowiłem gdy byłem dzieckiem, uciekaliśmy z sąsiadami nad śluzę w Obornikach, gdzie było spiętrzenie wody i łowiliśmy je w mocnym nurcie na wiśnie lub chrabąszcze. 

Ostatni mój kleń to jakiś takiś rekordowy był miał 64cm - złowiony 4 lata temu w kwietniu na Warcie na wątróbkę w głównym korycie rzeki przy niezłym uciągu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja również idę w grunt. Właśnie dałem groch do namoczenia. Ponieważ mam i smużaczki, to może spróbuję też nimi, jak nam nie będzie szło z gruntu. Na tym wypadzie, to pewnie straszne frycowe najpierw zapłacimy :) Oby nauka nie poszła w las.

Link to comment
Share on other sites

Bierz te w kompocie. Mrożone mogą być zdeformowane mocno. Jeśli mrożone, to te z wyższej półki niestety. Wtedy większa szansa, że będą całe i nie zmiażdżone.

Link to comment
Share on other sites

Wypad pod znakiem następujących przynęt:
- ser w kostkach,
- pasta serowa,
- wiśnie,
- groch,
- wątróbka,
- rosówki,
- mielonka??? - nie wiem jak z mielonką

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...