Skocz do zawartości

Kleń


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bartek.B napisał(a):

Arek ludzi najbardziej interesuje pinezka z google maps :)

właśnie. ja dodam, że większość ludzi, żeby nie obrażać wszystkich😁, bo są ambitni i lojalni. nawet trzech znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 20:32, Bebzon napisał(a):

Te młode łby wszystko sprowadzają do opakowania

łby, bardzo to lubię, bo głowę to ma ryba. we środę akurat stałem w ciuchach po jajca w wodzie co by  szczupaka ratować żeby z gumką w pysku nie odpłynął. woda kurde zimna. wylałem wodę z gumców, wykręciłem skarpetki i polazłem dalej. 

Edytowane przez christhof70
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Splot napisał(a):

Ale dla mnie jako laika w przepływance pokazanie jak montować zestaw, jakie średnice i wielkości na zestawie są istotne.  Dzięki temu wiem, że nie popełniam błędu łowiąc na przypony 0,14-0,16 :) 

kij 420 do 30 g, żyłka główna 0,20, pszepona 0,15-0,16 jakieś 30-40 cm( nie mierzę, ryby też nie). spławiki D. Harrella od 3 do 5 gram. oliwek nie stosuję, a śrut. na 4 gramowy spławik daję 5 śrucin. ssg(tą często skaczę po żyłce), aaa, bb(główne) i 2 sztuki nr 3(rozproszone lub skupione zależnie od potrzeb). zawsze mam lekko niedoważony spławik. haki od 8 do 4, czasami 2. ot cały zestaw. chętnie łowiłbym na 0,18, ale mam sporą ilość marlinów i mi spławików szkoda, wolę tylko haki rwać. różnica w prowadzeniu w stosunku do 0,20 to przepaść

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, christhof70 napisał(a):

kij 420 do 30 g, żyłka główna 0,20, pszepona 0,15-0,16 jakieś 30-40 cm( nie mierzę, ryby też nie). spławiki D. Harrella od 3 do 5 gram. oliwek nie stosuję, a śrut. na 4 gramowy spławik daję 5 śrucin. ssg(tą często skaczę po żyłce), aaa, bb(główne) i 2 sztuki nr 3(rozproszone lub skupione zależnie od potrzeb). zawsze mam lekko niedoważony spławik. haki od 8 do 4, czasami 2. ot cały zestaw. chętnie łowiłbym na 0,18, ale mam sporą ilość marlinów i mi spławików szkoda, wolę tylko haki rwać. różnica w prowadzeniu w stosunku do 0,20 to przepaść

Ja pamiętam czasy jak na jeziorze na nocce łowiliśmy leszcze to główna żyłka na kreciołku przy spławiki była 0,22 lub 0,25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grendziu napisał(a):

Ja pamiętam czasy jak na jeziorze na nocce łowismy leszcze to główna żyłka na kreciołku przy spławiki była 0,22 lub 0,25mm.

prawidłowo. tu niestety sprawy techniczne eliminują normalne grubości. ja żyłki od 0,14 w dół to tylko u innych widywałem😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 godzin temu, christhof70 napisał(a):

prawidłowo. tu niestety sprawy techniczne eliminują normalne grubości. ja żyłki od 0,14 w dół to tylko u innych widywałem😁

Często przypon miał grubość 0,20mm a ryb od 30/80kg na noc🫣🫣🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 stopnie, pochmurnie  i wiej, potem dołożono deszczu, potem grad, a potem wyszła lampa. 4,5 godziny marzłem. udało się wpracować 1 klenia ze 42 cm i 7 jazi od 45 do 47 cm. zadowolony

IMG_0794.JPG

IMG_0795.JPG

IMG_0796.JPG

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, christhof70 napisał(a):

udało się wpracować 1 klenia ze 42 cm i 7 jazi od 45 do 47 cm. zadowolony

To się nazywa pasja i samozaparcie + wiedza!.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nocce pospał w zbroi do 10 30, ogarnianie do 11 45 i poparł nad rzekę. o 13 pierwszy rzut. w końcu pogoda fajna, przyjemnie się łowiło. 5 kleni do 47 cm i 10 jazi do 49 cm. 2 rybki poniżej 40. skończyłem 18 45. zadowolony

IMG_0797.JPG

IMG_0798.JPG

IMG_0799.JPG

IMG_0800.JPG

IMG_0801.JPG

IMG_0802.JPG

IMG_0803.JPG

IMG_0804.JPG

Edytowane przez christhof70
  • Like 3
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...