Jump to content

Wiadra, pudełka, pudełeczka wędkarskie - miejsce przechowywania przynęt i zanęt


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Oglądając kilka lat temu filmy wyczynowców zastanawiałem się po co im kilka czy kilkanaście wiader, czy nie można zrobić wszystkiego w jednym lub w dwóch.

Dziś jadać na ryby sam mam 2/3 wiadra miski, pudełka, pudełeczka i bawię się w optymalne przyrządzanie mikstur, które  sobie w głowie wymyślę. Do tego sita do przecierania i pudełka różnorakie do przynęt żywych, roślinnych, pelletów czy kulek.

Jak mam natchnienie to ile bym tego nie wziął to i tak wykorzystam, pilnując starannie aby chronić wszystko przed, wiatrem, deszczem, poranną wilgocią czy agresywnym słońcem w ciągu dnia.

Zapach dla mnie ma ogromne znaczenie więc i ilość wiader i temu pochodnych mogę brać bez ograniczenia.

IMG_7259.thumb.JPG.d68a5e4cb57e9b9b05b27
 

Link to comment
Share on other sites

Ja dostałem od kolegów takie cudo, posiada 4 pudełka, z czego 2 są przeznaczone na przynęty kulki, pellety  o róznych zapachach i rodzajach, oraz woblery i blachy. W pozostałych są akcesoria, jak równiez w części głównej skrzynki. Drogi ale praktyczny sprzęt. POLECAM

Jeśli chodzi o wiadra to najczęściej zabieram ze sobą dwa plus miskę :) 

skrynka.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co do wiader,to z tym u mnie różnie. Mam oryginał Sensasa i kilka oryginałów po farbie :P. Warto mieć typowo wędkarskie wiadro,a to ze względu na jego kształt i dopasowane do sit rozmiary. Dobrze w nim można przygotować zanętę. Te po farbie również sobie cenię. Mają owalny kształt(te moje) co jest plusem w transporcie jak się jedzie w kilku jednym autem. Co do pojemników to też do niedawna stosowałem co mi w ręce w padło i tanie marketówki. Od zeszłego sezonu kompletuję pojemniki Drennanna. Dobry plastik,przemyślane pojemności i kształt pozwalający złożyć wszystkie jedno w drugie gdy są puste.

wiadro.jpg

pudełko.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Najbardziej wygodne są te "drennanowskie", mam identyczne ale Stonfo. Co do wiader, to masz rację warto mieć choć jedno oryginalne, najlepiej dodatkowo z miską i przykryciem.

Chociaż jak na "aledrogo" się wejdzie to wiadra budowlane wytrzymałe, mocne od 10zł można poszukać.

A ja się czaje na to:
http://sklep.dajar.pl/skladane-wiadro-timbo-10-l-jotta-25935
składane, można zabrać kilka do auta i zabierają mniej miejsca :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To świetna opcja. Mało miejsca zajmuje po złożeniu. Podpytać trzeba z Daniela. Widziałem na jego zdjęciach że coś takiego ma.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ArekH napisał:
To świetna opcja. Mało miejsca zajmuje po złożeniu. Podpytać trzeba z Daniela. Widziałem na jego zdjęciach że coś takiego ma.

 

Kto pyta, nie błądzi.

Tak Arku, Masz rację mam takowe składane silikonowe wiadro. Pozostałe w/w wiadra też.

Np. Wiadro Sensasa z pokrywką jest dobre na zawody. Można się podlansować wśród kolegów. Nic poza tym. Plastik twardy i pęka.

O wiele lepsze są przemysłowe (budowlane) Są dostępne w kilku rozmiarach. Ja mam zielone o pojemności 13; 16 i 19 l. Pasują jedno w drugie, zajmując niewiele miejsca. Cena jest porażająco mała, bo 4; 5 i 6 zł. Plastik miękki, nie pęka. Brak pokrywki to jedyna wada.

Jeśli zaś chodzi o te silikonowe to jest ok. Fajna opcja jak gdzieś jedziemy i nie ma miejsca.

Jednak osobiście wolę zabrać te trzy plastikowe i ewentualnie to silikonowe na wodę.

Moje wiadro Sensasa pochodzi z zestawu z zanętami (Decathlon ). Jednak przestrzegam przed zbytnim entuzjazmem. Te zanęty to wersja klubowa i nie są tak drogie jak standardowe zanęty Sensas. Bo cena to około 13 zł/kg. Plus aromatix około 18 zł. Czyli w zestawie za 59.99 mamy co najwyżej wiadro gratis, a nie tak jak głosi sklep, że przecena ze 129.99 zł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja posiadam wiadra budowlane 20l. Świetnie się spisują. Mniej więcej pasują do sita i są elastyczne. Mnie dodatkowo poniosła fantazja i zamówiłem sobie niebieskie z neta. 3 sztuki w cenie jednego, dedykowanego do wędkarstwa. Jak Daniel napisał można jeszcze taniej.

Natomiast składane wiadro jest ciekawe. Ja już przestałem (oprócz "wyczynowego" łowienia batem) robić zanęty na miejscu. Wolę przygotować się w domu i w teren zabierać elastyczne, łatwe do spakowania i transportu pojemniki materiałowe. Jednak czasami trzeba coś domieszać, coś przygotować na nowo. Takie wiadro może być świetną alternatywą. Z neta zamawiać mi się nie chce, bo pewnie przesyłka droga, ale jak kiedyś zobaczę cuś takiego w sklepie, to nabędę z pewnością.

Link to comment
Share on other sites

Co do wiader macie chłopaki rację. Ale ja swoje brałem w promocji. Z przykrywką i sitem za 7 dych z przesyłką. (sita ponad 3 dychy w necie) Budowlane są super. Problem właśnie z tą przykrywką. Dla tych co ryb wcale nie biorą ,to nie problem. Ja często zabieram część połowu. I tu mi na tej pokrywce zależy. No jestem szczery! Nie pasi? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje nabyłem kiedyś w Biednej romce.

A i tak jak napisał Dominik. Świetne są te materiałowe, ale z trwałością już nie jest tak wesoło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...