Skocz do zawartości

Przejście na dietę keto


rein
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jakiś czas temu miałem badany cukier i wyszło że chyba trzeba zbić go nieco. Wpadłem więc na pomysł przejścia na keto. Dowiedziałem się jednak że mogą być takie skutki uboczne (za stroną:  Dieta Ketogeniczna) :
-spadek energii;
-problemy z trawieniem;
-bóle w dolnej części brzucha;
-częstomocz;
-zmęczenie i problemy ze snem oraz z koncentracją;
-nieprzyjemny zapach ciała;
-kamica moczanowa.
Ehhhh już nie wiem czy keto to gra warta świeczki... Iść w tym kierunku czy nie?

Edytowane przez rein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rein napisał:

Witajcie. Jakiś czas temu miałem badany cukier i wyszło że chyba trzeba zbić go nieco. Wpadłem więc na pomysł przejścia na keto. Dowiedziałem się jednak że mogą być takie skutki uboczne (za stroną:  Dieta Ketogeniczna) :
-spadek energii;
-problemy z trawieniem;
-bóle w dolnej części brzucha;
-częstomocz;
-zmęczenie i problemy ze snem oraz z koncentracją;
-nieprzyjemny zapach ciała;
-kamica moczanowa.
Ehhhh już nie wiem czy keto to gra warta świeczki... Iść w tym kierunku czy nie?

Jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział??

Od czasu, do czasu (do pierwszej większej imprezy) bywałem w keto. Teraz od 3 tygodni znów przerabiam ten cykl. Mi keto pasuje, tylko po kilku próbach wiem co mi jest potrzebne, a co nie. Najgorsze w adaptacji jest "zianie" z ust, czyli nieprzyjemny zapach, ale to mija po 2-3 tygodniach. W moim przypadku nie ma tych efektów, o których pisałeś. W keto nie chce się jeść i człowiek czuje się jak "król świata". W chwili obecnej będę w ketozie do 11 czerwca (idę tego dnia wesele) i jak wtedy nie przyszaleję, to będę w ketozie dalej. Mi ta "dieta", a tak naprawdę styl życia bardzo pasuje, bo lubię wchłaniać mięso i tłuszcze. Po kilku ketozach wiem, że gdy się chce organizm przyzwyczaić do tego cyklu i mieć efekty zdrowotne, to trzeba trzymać makro. W chwili obecnej jem jeden lub dwa posiłki, trzymam makro, itp. Ketoza to styl życia. Gdy byłem w "węglozie", to odczuwałem niekiedy lekki dyskomfort (nie do końca ból) wątroby, na ketozie tego nie mam, jednak badań sobie pod tym kątem nie robiłem. Nic Ci się nie stanie, jak nie spróbujesz, moim zdaniem warto, jednak tu na forum jestem jedyny, który stosuje keto, więc koledzy Ci nie pomogą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa lata na keto i teraz kiedy tylko muszę wskakuję na keto właśnie bo mój organizm najlepiej na to reaguje. 

Niemniej już od dłuższego czasu powinienem i... dupa. Rośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta , dietą, ale założyciel tego wątku to Spamer najprawdopodobniej
Poczekaj, aż wstawi jakąś super extra wypasioną keto dietę za jedyne 29.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...