Skocz do zawartości

Okoń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

Po co ci. Wpadnij do mnie, może znowu jakiegoś połamiesz ?

Sam się połam, ja mu nic nie zrobiłem, jestem osobą, która nic nie psuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś znalazłem informację, że im większa populacja płoci tym okoń wolniej rośnie. Powód? Mały okoń musi walczyć o to samo pożywienie co płoć.

Dopiero jak przerzuci się na pokarm zwierzęcy to zaczyna rosnąć, czyżby szczupak zjadający małe płotki był najlepszym przyjacielem okonia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 minuty temu, Hotpoint napisał:

@NPC chopie wyluzuj. Święta są, tu się trzeba tradycyjnie po polsku pokłócić, dać se w ryja przez forum, a nie gupoty o płotkach wypisywać. Na takie info masz cały rok.

???

Moder przyjdzie i będzie ban, jak będziesz finał, to nie Twitter, tak się kłócę z każdym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grendziu napisał:

Moder przyjdzie i będzie ban, jak będziesz finał, to nie Twitter, tak się kłócę z każdym ???

O tej porze już po moderze, więc można ?

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2021 o 20:38, NPC napisał:

Gdzieś znalazłem informację, że im większa populacja płoci tym okoń wolniej rośnie. Powód? Mały okoń musi walczyć o to samo pożywienie co płoć.

Dopiero jak przerzuci się na pokarm zwierzęcy to zaczyna rosnąć, czyżby szczupak zjadający małe płotki był najlepszym przyjacielem okonia?

Rację masz Panie, choć nie wiem o której publikacji piszesz i co dokładnie zawiera.
Jest kilka publikacji, które wskazują, że okoń do pewnego momentu życia (choćby jego wielkość, ale i inne uwarunkowania) odżywia się głównie drobnymi organizmami wodnymi, co wskazuje, że praktycznie każda ryba jest jego konkurentem. Dopiero po przekroczeniu pewnej wielkości, okoń wchodzi w etap, gdy głównym pokarmem są ryby. Wtedy także ma możliwość intensywnego wzrostu.

Hipoteza o szczupaku-zbawicielu okonia nie do końca jest trafna. Tu bardziej chodzi o strukturę ichtiofauny niż o pojedynczy gatunek.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...