Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie przez internet czy w sklepie stacjonarnym


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
7 minut temu, Elvis napisał:

Daiwa to Daiwa.

Jakoś tak się składa, że mamy podobne upodobania co do wędek.

To jedziemy do Sosnowca, czy tam Wrocławia na targi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 minut temu, ArekH napisał:

Ty to już jakiś maniak jesteś??????:P

Żartowałem, może kiedyś będzie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na oba tematy jest kompromis. Idziemy do sklepu stacjonarnego oglądamy,przymierzamy, smakujemy ,wąchamy itd. a w sklepie online kupujemy. Robiłem tak wiele razy i się nie zawiodłem.Nie tylko sprzęt wędkarski ale i inne rzeczy codziennego użytku. Nie kupuję drobiazgów za śmieszne pieniądze online  ze względu na dość drogą przesyłkę co się przedkłada że w stacjonarnym wychodzi taniej. Zakup w sklepie stacjonarnym ma jeszcze jedną zaletę-że twoja "druga połówka" nie wie ile wydałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak  mieszkasz w dużym mieście to masz luksus, aby wszystkiego dotknąć, a jak na wsi, to masz 3 wędki, 10 kołowrotków i 2 rodzaje zanęt. Dlatego targi są fajne, bo masz wszystko w jednym miejscu, tylko czasu za mało na wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie wyjście nazywa się: rozsądek. xD
Sklepy stacjonarne mamy blisko, w zasadzie po drodze do domu, pracy, lub w nieodległej mieścinie.
Można tam wejść, obejrzeć niektóre (częstokroć popularne) zabawki, sprawdzić pracę wędki, kołowrotka, model haczyka, kupić zanętę i robaczki.
Wszystko to można obejrzeć, kupić i mieć w ciągu 5-10 minut.

Sklep internetowy to jak hipermarket, szukasz, błądzisz, czas tracisz. Co z tego, że wybór wielki, skoro niekiedy nie da się ustalić jaką pracę ma wędka, jak pasuje do ręki kołowrotek, czy dany haczyk mi pasuje. Nie mówiąc o zakupie żywej przynęty (choć pewnie jest dostępna). No i czas. Czas stracony na poszukiwania towaru to jedno, ale oczekiwanie na przesyłkę to 2-3 dni najczęściej.

Rozumku, gdzie ty jesteś? xD Mógłby zakrzyknąć pewien Kubuś (może nawet Puchatek).

Do nas należy decyzja czy chcemy kupić taniej "niespodziankę" z internetu, jedynie na podstawie opinii innych, czy też wolimy własnoręcznie "przebadać" produkt w sklepie stacjonarnym, pomimo, że cena jest wyższa.
Jest ryzyko, że kiedyś dojdzie do tego, że wykończymy sklepy stacjonarne (zarzucając im drożyznę) i nie będzie gdzie "pomacać" sprzętu, ale za to z sieci czerpać będziemy całymi paczkami, utwierdzając swój wybór, tym, że ktoś, coś pozytywnego napisał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co mówicie a ja wam powiem że u mnie w sklepie stacjonarnym jest taniej niż w internecie bardzo dużo asortymentu i często jest tak ze klient coś kupi u mnie on line i przyjeżdża odebrać towar patrzy a tu na miejscu taniej i nagle konsternacja,, jak to przecież w internecie jest taniej,, a ja mowie tak to prawda ale u nas jest jeszcze taniej niż w internecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Arturem, może nie wszędzie ale ja także przed zakupem kołowrotka sprawdziłem profilaktycznie ceny i wyszło na to że lepiej kupić pod nosem

niż gdzieś z drugiego końca Polski przez internet, a przy okazji jakieś drobiazgi których jak wiadomo często nie warto przez internet przez koszty wysyłki.

Nie wyobrażam sobie też zakupu jakiejś odzieży albo butów przez internet.

A prawda jest taka że jak coś jest nagle potrzebne przed wypadem to przepłacić lekko nie żal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...