Skocz do zawartości

Abecadło wędkarskie - wprowadzanie dzieci i młodzieży w świat wędkowania


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Sam do wody zostałem niejako przymuszony (z czego bardzo się cieszę) bo nad wodą spędzałem każdy weekend z rodzicami.

Dziś bez wędki nie wyobrażam sobie funkcjonowania w normalnym życiu, niestety nie wiem czy moje potomstwo pójdzie w moje ślady, ale mam nadzieję, że chociaż kiedyś to przeczyta i się nad tym zastanowi. W dobie smartfonów, tabletów i internetu chciałbym aby miał kiedyś jakieś hobby i czemu nie może to być wędkarstwo?


A więc zaczynamy (zachęcam doświadczonych wędkarzy do wpisów):

Pierwsze krok to  mimo wszystko, garaż, pokój, sklep, film... - tam dowiemy się co to jest spławik, haczyk, żyłka, wędka - powinien ktoś nas poinstruować jak to ze sobą wszystko połączyć, aby razem jak najlepiej stanowiło całkowity zestaw wędkarski.

Dla młodych adeptów i osób które stawiają pierwsze kroki polecam wędkę typy bat, taką w przedziale od 3 do 5m długości maksymalnie. To na niej możemy przetestować naszą przyszłą cierpliwość nad wodą. Małe dziecko łowiąc w naszym towarzystwie  uklejki, krąpiki czy małe płoteczki ma większą frajdę od tego niż miałoby siedzieć godzinami nad wodą i patrzeć w nieruchomy spławik (niemożliwe).

Dzieci są bardzo niecierpliwe, więc jadąc nad wodę gdzie nic nie będzie się działo szybko się zniechęcą. Sam pamiętam jak mój młody mnie zagiął, złowił chyba z 30 krasnopiórek przez godzinę, a ja do Niego Mati jedziemy już? Tata ale ryby biorą to jest fajne, zostajemy :)


CDN.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...