Skocz do zawartości

Długość i grubość przyponu wędkarskiego


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że Towarzystwo nudzi się wieczorową porą w zimie i stąd temat w rodzaju /wybaczcie :champagne-2010:/ 'ile diabłów zmieści się na czubku szpilki' ¬¬.

Dla mnie sprawa wygląda taaak... przypon cieńszy od głównej linki

1. żeby nie stracić całej linki albo większości z kołowrotka /zaczep lub krokodyl/,

2. żeby mały haczyk miał swobodę ruchu i przynęta na nim/przy nim wyglądała naturalnie, a nie jak Azja Tuhajbejowicz na palu,

3. żeby długość pozwalała zainteresować i zaciąć rybę... czyli nie ma brań- wydłużam, nie mogę zaciąć brania- skracam,

4. haczyk czasami 'wariactwo' 8 na 0,1 mono i w lecie często zimowe żyłki, bo bardziej miękkie. Haczyki różniste Gamakatsu i Trabucco Competition na wydeptanych wodach 14 i 12, a jeżeli bierom, to 10,

a o wszystkim decyduje woda i ryby :icon_arrow1:.

Dotyczy drgającej szczytówki z różnymi kotwicani- sprężyna, koszyczki siatkowe i Drennan'a, tyrolskie pałeczki, ciągarek na smyczy..... nima reguł, czyli jazda bez trzymanki :beer-chugger:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Elvis napisał:

Miałeś jakieś wątpliwości?
Pamiętaj, że jestem miszczem ciętej riposty!

Nie pijesz i bredzisz. :P Tradycja i przypon 10cm. To pomyłka. W tym przypadku, ewentualnie? Helikopter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek tu stosuje typowego Pater-Noster. To nie jest Helikopter. To zupełnie inny zestaw. Bezdyskusyjnie skuteczny, ale jednak inny. To Elementarz gruntowca-feederowca. Sam nie przepadam za nim, ale to idealna propozycja na delikatne brania na wodzie stojącej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj
Godzinę temu, ArekH napisał:

Tradycja i przypon 10cm. To pomyłka.

 

Są różne szkoły... Falenicka i Otwocka :smileys-fish-721285: .

Proponuję przejrzeć dla przypomnienia "Poradnik wędkarski" Wyganowskiego, "Wędkarstwo rzeczne" Strzeleckiego, "Tajemnice skutecznego wędkowania" Wilsona /gdzie mowa nawet o przyponach 5cm/ [Dla mnie ta książka była i jest białą księga wędkarstwa w PL. Miałem pierwsze wydanie, które nieopatrznie sprezentowałem, a potem udało mi się upolować na all... po rocznej zasiadce. Przez tę książkę włos wiążę wyłącznie na kolanku haczyka z zielonej nici do robienia much],"Gruntowe wędkarstwo sportowe" Sameta /20-30cm dominuje, ale 10cm występuje na trudnych łowiskach przy rzadkich braniach/.

Nie stosuję 'metody', ani samołówek karpiowych :smileys-fish-793750:

PS. Worek z węzłami http://www.animatedknots.com/indexfishing.php?LogoImage=LogoGrog.png&Website=www.animatedknots.com#ScrollPoint

Ale 'mojego' do haczyków z łopatką nie ma :(

Edit. Przypony trzymam w zwojach bez narzuconej z góry długości w woreczkach strunowych. Wolniej się starzeją.

Edytowane przez stan2010
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celny strzał. Mam Wędkarstwo Rzeczne. Dobrze piszesz. Mój błąd. Ale to zapomniane techniki na rzece. Teraz raczej wydłuża się przypony, nie skraca. Może to błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...