Skocz do zawartości

Długość i grubość przyponu wędkarskiego


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najskuteczniejszy u mnie zestaw w pierwszej rynnie i na napływie. Przypon 70cm. min. z ziarnem na haku 6, zapodany w rów przed dołem na napływie. I przed napływem w rynience na Leszcza. Ale, już musi być znecona miejscówka. Przypony poniżej 0,5m. ostatnie sezony, słabo mi się sprawdzają. Ryba choć beretowana. Nie jest głupia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalasz mnie normalnie dokładnością swoich postów. Stachu, Jak ty to odbierasz wizualnie. Bo dla mnie? Zestaw umieszczam w rynnie. Jest z zasady lekko znoszony na wewnętrzną burtę. (tak to sobie wizualizuję). I tu zagwozdka. Zestaw mój, typowy przelot. Żyłka wg mnie idzie pod kątem ok 60stopni. Jak dla MNIE? UDEŻENIE BRANIA, Z OPOREM NA KRĘTLIK IDZIE NA SZCZYTÓWKĘ. Teraz typowy pater noster. W rynnie, jak dla mnie, układa się w linię. Czyli, typowe złamane T. Tak to widzę. Ryba n bierze. I? Ciągnie koszyk i szczytówkę. W czym tu upatrujesz finezję? Dla mnie w nurcie, finezja to mit. Nie twierdzę że mam rację. Możliwe, że piszemy o różnych łowiskach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam od tego sezonu na każdej zasiadke będzie u mnie gościła metoda :) przyponu z żyłki czy plecionki?  Jeśli żyłka to jaka grubość będzie najlepsza spodziewane ryby do 18 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ze mnie wielki ekspert, ale method feeder, to jednak z myślą o troszkę mniejszych rybach pomyślany został :) 

Przede wszystkim jest to metoda na średnie ryby, a nie odkurzacze po 18kg :)

Choć zapewne jest sporo przykładów, że się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dominik napisał:

Żaden ze mnie wielki ekspert, ale method feeder, to jednak z myślą o troszkę mniejszych rybach 

W sumie masz rację wiec chyba zostane prywatne żyłce tylko u mnie jest 0,18 a potem 0,35 trzeba będzie chyba dokupić jakaś pośrednią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację wiec chyba zostane prywatne żyłce tylko u mnie jest 0,18 a potem 0,35 trzeba będzie chyba dokupić jakaś pośrednią
@suwi, myślę że 0.24-0.26 na główną i analogicznie o jedno oczko cieńsza na przypony. Choć ja to jeszcze uzależniam od wielkości haków, bo przez niektóre oczka żyłka nie chce dwa razy przejść. No i stosuję też plecionki, ale okrągłe i grube, by nie cieły rybom pysków. Nie stosuje cienkich plecionek.
Mam też dłuższe przypony i na cieńszych żyłkach, ale do zadań specjalnych jak jest dużo spadów lub pustych zacięć. Standard to 7.5-10 cm(3-4").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żyłka główna do wymiany może i dobrze bo ma 2 sezony :) a przy okazji kupie cieńsza na przypony Plecionkę mam 25 lb w otulinie i bez cięższych nie stosuje Jeśli chodzi o wielkość haka Guru zamówiłem 10 zobaczę jak wyglądają i przy okazji zamówię jeszcze 12 lub 8 Ale poszukam tych o których pisałeś w innym wątku.  Długość pamiętam hak mi mówiłeś i tak wiąże około 8 do 10 cm. Tylko materiały na przypony rozważam ale chyba żyłka będzie szła łatwiej przywiązać push stop (chyba tak się to nazywa) . Jakieś uwagi co do żyłki na przypony np. marka??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żyłka główna do wymiany może i dobrze bo ma 2 sezony a przy okazji kupie cieńsza na przypony Plecionkę mam 25 lb w otulinie i bez cięższych nie stosuje Jeśli chodzi o wielkość haka Guru zamówiłem 10 zobaczę jak wyglądają i przy okazji zamówię jeszcze 12 lub 8 Ale poszukam tych o których pisałeś w innym wątku.  Długość pamiętam hak mi mówiłeś i tak wiąże około 8 do 10 cm. Tylko materiały na przypony rozważam ale chyba żyłka będzie szła łatwiej przywiązać push stop (chyba tak się to nazywa) . Jakieś uwagi co do żyłki na przypony np. marka??? 
Żyłka Stroft, bo sztywna i wytrzymała lub fluorocarbon ma podobne właściwości. Przyznam się szczerze że nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi. Ważne by była świeża.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...