Skocz do zawartości

Długość i grubość przyponu wędkarskiego


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • Administrator
Dnia 4.01.2017 o 05:41, stas1 napisał:

Jak przyjdę z pracy to Ci znajdę coś co rozwieje Twoje wątpliwości,jest film Mataka o zestawach on to fajnie tłumaczy

 

Na drugim filmie są żywe i łowi. Miesza zanętę jak ja kiedyś. I po co mi te wszystkie zmiany...O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grendziu napisał:

Na drugim filmie są żywe i łowi. Miesza zanętę jak ja kiedyś. I po co mi te wszystkie zmiany...

Po to samo, po co piszesz te posty. Sprawdza się i eksperymentuje co pomaga, a co szkodzi. Kto się nie rozwija, cofa się. To Tak jak by ktoś generalizował z długością przyponu. Tak, na krótkim szybko zauważysz branie, tylko czemu często jedynie na długim jakiekolwiek masz? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
28 minut temu, ArekH napisał:

Po to samo, po co piszesz te posty. Sprawdza się i eksperymentuje co pomaga, a co szkodzi. Kto się nie rozwija, cofa się. To Tak jak by ktoś generalizował z długością przyponu. Tak, na krótkim szybko zauważysz branie, tylko czemu często jedynie na długim jakiekolwiek masz? 

A uważasz, że mieszanie jest złe, bo ja nie ?

Robale przechodzą smakiem zanęty, w słońcu nie wytwarzają amoniaku itd. Itp.

W tamtym sezonie tak łowiłem i było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu ale dlaczego ma nie połowić O.o Przecież jest sam na wodzie, nie łowi na zwodach. I nie jest przymusem stosowania martwych bo inaczej ryby nie biero. Matak fajnie w prosty sposób pokazuje zasadę widoczności brań.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grendziu napisał:

A uważasz, że mieszanie jest złe, bo ja nie ?

Robale przechodzą smakiem zanęty, w słońcu nie wytwarzają amoniaku itd. Itp.

W tamtym sezonie tak łowiłem i było ok.

 

Nic nie uważam. Za długo wędkuję by cokolwiek wykluczać. Ja, nie zabijam amoniaku, czy jak by tam zwał zapach białych. Wychodzę z założenia że każda przynęta ma naturalnie pachnieć i to jest dla niej specyficzne. To Tak samo jak bym pieczone mięso na siłę babką przesycał. Ryba żre z zasady z dna i to co w nim jest. Zaczerpnij garsteczkę mułu i powąchaj. Przejdzie ci chęć mycia białych. Białe, jedynie odsiewam i zapodaję w śrutę lub kaszę manną. Ale robię to dla siebie, nie dla ryb. :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Nic nie uważam. Za długo wędkuję by cokolwiek wykluczać. Ja, nie zabijam amoniaku, czy jak by tam zwał zapach białych. Wychodzę z założenia że każda przynęta ma naturalnie pachnieć i to jest dla niej specyficzne. To Tak samo jak bym pieczone mięso na siłę babką przesycał. Ryba żre z zasady z dna i to co w nim jest. Zaczerpnij garsteczkę mułu i powąchaj. Przejdzie ci chęć mycia białych. Białe, jedynie odsiewam i zapodaję w śrutę lub kaszę manną. Ale robię to dla siebie, nie dla ryb. :champagne-2010:

No i tutaj wg mnie jest cały klucz.  Co innego zapach wody w ktorej są ryby, bo w nich zawsze płòczę robaki, a co innego śmierdzące robale spocone na słońcu odpychają ryby.  Stąd bardzo często 2/3 robaków u mnie ląduje od razu w zanęcie po wypłukaniu i przechodzą zapachem na ktory łowię, a reszta idzie na hak, są neutralne lub zdipowane jakimś zapachem.

Wątek o przyponach jakby co:221_see_no_evil:

Pierwszy film też fajny, choć brak jakby rzutu i napięć tym spowodowanych:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...