Skocz do zawartości

Naturalne atraktory wędkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wędkarstwo to przede wszystkim marketing, kto kiedyś słyszał o smakach: śliwkowo/krabowych, bananowych, ochotkowych, anansowych czy nawet o truskawce, która zrobiła i do dziś robi furorę w łowisku. Jak pamiętam to była tylko: wanila, anyż, czosnek, czy nostrzyk żółty...

Dziś do zanęty zdarza mi się, że dodaję m.in.:

sól - przyspiesza trawienie i dobrze się rozpuszcza w wodzie;
chili - pobudza apetyt u ryb;
melasa - przysmak rybi, ale jakby jest to już produkt uboczny przy powstawaniu cukru...

Jednym z najlepszych zapachów, które uwielbiają ryby a przede wszystkim karpie i płocie są konopie - podaje wywar z wody po ugotowaniu, lub konopie prażone mają niesamowity intensywny zapach.

Reszta to dipy i ekstrakty kupne, ale nie o tym tu i teraz.

Jakie podajecie naturalne "dipy" aby zwabić ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, MjMaciek napisał:

Cynamon

Kolendra

Nostrzyk

Czosnek

Kurkuma

Sardynki w oleju w puszcze

Miód

Sardynki to bym zjadł  sam 9_9:beer::beer::beer:9_9 ile ich  dodajesz, na jakie ryby i w jakich miesiącach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trąci u mnie staroświeckością z naleciałością ortodoksu. xD

Od dawna ale i teraz moje dodatki smakowo-zapachowe to wyłącznie natura lub jej pochodne: czosnek, wanilia, anyż, miód, olejek rumowy/arakowy/pomarańczowy (zapachy do ciast).
W porywie ambicji miałem ochotę kupić zapas nostrzyku lub innych wyciągów z zielska, ale lenistwo było silniejsze i odpuściłem sobie.B|
Aromaty przynęt/zanęt to dla mnie sprawa drugorzędna, często odpuszczam sobie kombinowanie i łowię tak po prostu, na to co mam.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Kotwic napisał:


Aromaty przynęt/zanęt to dla mnie sprawa drugorzędna, często odpuszczam sobie kombinowanie i łowię tak po prostu, na to co mam.:D

Zaś jak nie "bierą" to "godosz" że ryb nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gdy ryby nie biorą, to zastanawiam się co może być przyczyną. Nie zrzucam od razu na zły zapach przynęty, paskudny kolor, lub zbyt tanią i niepromowaną markę zanęty. xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, Kotwic napisał:

Nie, gdy ryby nie biorą, to zastanawiam się co może być przyczyną. Nie zrzucam od razu na zły zapach przynęty, paskudny kolor, lub zbyt tanią i niepromowaną markę zanęty. xD

Ano kolego z rybami to jak z nakryciem stołu - codziennie człowiek jeść to samo nie będzie, więc i rybka gustuję w różniastych smakach :P

Sztuką jest sprowokować rybę do brania, gdy "nie bierą" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Maciek za kłącze tataraku łapka w górę od mnie - poczytałem o tym, ale od strony leczniczej i zastanawiam się nad zakupem ze względu na swój żołądek i odwieczne problemy z nim przez PEPSI :) Sam się złowię na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...