Skocz do zawartości

Budżet wędkarski


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Grendziu napisał:

Dajesz, pochwal się ???

pochwalić się mogę rybami, a nie narzędziami. licytacja kto ma dłuższego. sorki, nie dla mnie, ale każdy ma prawo się wypowiadać i komentować, co uczyniłem. amen

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzes77 napisał:

Odgrzewam temat po tym, jak zrobiłem zwrot wędek Flagmana do Drapieżnika i szukając "kwitów" do reklamacji znalazłem taką o to zakładkę: 

Screenshot_20220406-155746_Chrome.jpg.019eeeb12bba3f2d8c62824d26946d31.jpg

Nawet sobie z tego sprawy nie zdawałem, ale w tym sklepie robię zakupy od 2015r i zostawiłem tam ponad 48k, o kutwa, nawet nie mam pojęcia kiedy to wydałem i na co, a to przecież nie wszystko, co kupowałem, bo są jeszcze inne sklepy i allegro.pl. To gadżeciarstwo jest chore, muszę stanowczo ograniczyć zakupy, bo to mógłbym sobie w coś lepszego zainwestować, jestem w szoku ile zostawiłem kasy w tym jednym tylko sklepie, szok i niedowierzanie ???

 

Nieźle. Drapieżnik spyla koks w kulkach, czy metę w pellecie? ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ja powiem tak. Mam 4 kije do fidela i uważam, że o jeden za dużo. Postawiłem na jakość i zamknąłem temat feederowy. W spinnie się uczę dopiero, ale też bym chciał xyz zestawów z wysokiej półki i stop, jednak w spinnie oferta i metodyka połowu jest tak szeroka, że jeszcze tego nie ogarniam ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, christhof70 napisał:

pochwalić się mogę rybami, a nie narzędziami. licytacja kto ma dłuższego. sorki, nie dla mnie, ale każdy ma prawo się wypowiadać i komentować, co uczyniłem. amen

małe sprostowanie. nie chodziło mi kto na co łowi, a o to, że na pierwszym planie jest cena. a nie model, walory użytkowe i chyba najważniejsze: dopasowanie pod siebie. chwalenie się kasą jakoś źle na mnie działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, christhof70 napisał:

małe sprostowanie. nie chodziło mi kto na co łowi, a o to, że na pierwszym planie jest cena. a nie model, walory użytkowe i chyba najważniejsze: dopasowanie pod siebie. chwalenie się kasą jakoś źle na mnie działa. 

Ja tego tak nie odbieram. @Grzes77 się raczej zreflektował, że przewalanie kasy na tony towaru nie ma nic wspólnego z faktycznymi potrzebami. Tylko że Grześ jest metodyczny, jak sądzę, i musi mieć porządek i poukładane na każdą metodę, nawet kosztem dublowania towaru. To jest bardzo wygodne, praktyczne, ale i kosztuje. A poza tym to też nie chodzi o kasę. Bo człowiek się czasem po prostu odpali, coś mu się spodoba, i choćby nie wiem, co, kupi w końcu jakiś towar. I położy go potem na półce.

Dlatego ja kupuję długo. Ale gdy mi coś ze łba nie wyjdzie przez pół roku albo i dłużej, to... kupuję. Na szczęście z wiekiem nachodzi mnie taka refleksja: "Im więcej rzeczy widzę, tym bardziej uświadamiam sobie, ilu rzeczy nie potrzebuję".

To nie jest konkurs na długie pyty, raczej na to, komu bardziej odpaliło, zanim poczuł dym. ?

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...jprdl.

Przecież tylko pokazałem, że przeżyłem szok, gdy zobaczyłem tą zakładkę podsumowującą zakupy w tym sklepie. W sumie, to dzięki temu wiem, że muszę bardziej kontrolować "przemiał kasy", bo to niczemu dobremu nie służy.

Nie moja wina, że zawsze znajdzie się ktoś, że to, czy tamto mu nie pasuje. Jest temat o wydatkach, gdy wrzuciłem posta - źle. Jest temat o zakupach, podałem ile zapłaciłem i wstawiłem paragon (robię tak od zawsze, bo później mogę sobie zliczyć wydatki sezonu i mieć kopię paragonu w razie "w"), też źle ????

Dobrze, że chociaż @Linek727 mnie rozumie, bo już myślałem o "autobanie", chyba muszę trochę odpocząć od internetów i udzielać się tylko w tematach stricte wędkarskich ??

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzes77 napisał:

Hm...jprdl.

Przecież tylko pokazałem, że przeżyłem szok, gdy zobaczyłem tą zakładkę podsumowującą zakupy w tym sklepie. W sumie, to dzięki temu wiem, że muszę bardziej kontrolować "przemiał kasy", bo to niczemu dobremu nie służy.

Nie moja wina, że zawsze znajdzie się ktoś, że to, czy tamto mu nie pasuje. Jest temat o wydatkach, gdy wrzuciłem posta - źle. Jest temat o zakupach, podałem ile zapłaciłem i wstawiłem paragon (robię tak od zawsze, bo później mogę sobie zliczyć wydatki sezonu i mieć kopię paragonu w razie "w"), też źle ????

Dobrze, że chociaż @Linek727 mnie rozumie, bo już myślałem o "autobanie", chyba muszę trochę odpocząć od internetów i udzielać się tylko w tematach stricte wędkarskich ??

@Grzes77 Lubię te Twoje zakupowe autowątki i autorefleksje. Nie oszukujmy się: gdy coś ktoś kupi, nawet sąsiad auto, to każdy po cichu kmini, ile na to wydał ten jeb... alkoholik zza płotu. Taka jest ludzka natura.

Więc nie rób sobie autobana, tylko dalej ostrzegaj nas, czego nie kupować albo co kupować.

A @christhof70 odebrał coś tak (tak myślę), jak ja bym sam odebrał, gdybym nie wyłysiał i nie spokorniał. ? Ale czuję w nim ducha mojego osiedla! Szacun!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...