Skocz do zawartości

W jaki sposób i jak długo przechowywać zanęty wędkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nad wodą tworzę miks zanęt które wożę po całej Polsce kilogramami. Staram się je dobierać optymalnie, ze względu na charakter łowiska na którym łowię, porę roku czy też warunki pogodowe zastane nad wodą.

Niektóre rodzaje kulek proteinowych czy pelletów nie jestem wstanie wykorzystać nawet przez kilka miesięcy, wszystko trzymam w zamkniętym wiadrze, dodatkowo używam woreczków strunowych, niestety może zdarzyć mi się czasem nad wodą, że nie widzę daty ważności. Czasami wyrzucałem także starą zwietrzałą zanętę do śmieci.

Jestem zdania, że nie należy resztek wrzucać do wody, bo ma to odwrotny skutek przy nęceniu, wolę nadmiar wykorzystać na następnych zasiadkach mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zwyczaju magazynowania większej niż 1-2 kg partii zanęty. Może dlatego nie robiłem takich testów, ale czasem zdarzało się, że moje zapasy były długo sezonowane. xD
W otwartych opakowaniach zanęty nie zauważyłem złych reakcji, w stylu: gnicie, pleść, robactwo itp. Możliwe, że intensywność zapachu spada, ale to nie jest kryterium wykluczające.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, ArekH napisał:

A czy na Polskich zanętach są w ogóle daty przydatności?

Aż pójdę sprawdzić do garażu jutro :P Myślę, że powinny mieć mimo wszystko, chciałbyś łowić pelletem wyprodukowanym 10 lat temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Suwi też podobnych używam, po raz pierwszy została mi zanęta, którą robiłem w ilości hurtowej na wiosnę tego roku i mam zamiar nią łowić w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.01.2016o23:00, Grendziu napisał:

Aż pójdę sprawdzić do garażu jutro :P Myślę, że powinny mieć mimo wszystko, chciałbyś łowić pelletem wyprodukowanym 10 lat temu?

Ten garaż to masz pod Zieloną Górą? :P I pieszo idziesz? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, ArekH napisał:

Ten garaż to masz pod Zieloną Górą? :P I pieszo idziesz? ;) 

Dziś miałem księdza na kolacji (pierwszy raz w życiu) i się ululałem i nie dolazłem jakoś :pb_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...