Skocz do zawartości

Jesiotr


suwi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dowiedziałem się , ze w Jeziorze w którym zamierzam wędkować cały sezon 2016 są jesiotry macie moze jakieś doświadczenia z tą rybą bo nigdy nawet nie widziałem a co dopiero próbować ją  łowić . Czekam na jakieś porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Suwi trudny temat wywołałeś jak dla mnie, z jesiotrem prawdopodobnie na haku nigdy nie miałem nic do czynienia, kiedyś coś tam o nim czytałem, a że mój mózg ulotny jest to za dużo nie pamiętam...

W  rybackim gospodarstwie, gdzie  kupuję pstrągi, są stawy hodowlane z produkcją tego osobnika. Zawsze lampie się na te piękne rybki i marzę o złowieniu na hak. Ponoć są wszystkożerne i na łowisku jak nastawisz się na karpia czy amura, też powinieneś dać radę - jest to teoria zasłyszana, więc nie gwarantuję sukcesów. Sam bym chciał złowić duży okaz, ciekaw jestem jak ta ryba walczy na wędce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,  ze trudny temat bo w internecie jest mało 

Czytałem trochę o niej ale brak konkretów jedno co wiem na pewno to tyle ,  ze ten gatunek pamięta dinozaury Od kiedy dowiedziałem się o ich obecności marzę o złowieniu choć jednej sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kolego lepiej poszukaj jakiejś fajnej miejscówki na Mazurach z linami. Te podobno były jeszcze zanim dinozaury przyleciały na Ziemię.

A tak poważnie to jest on najczęściej przyłowem w czasie zasiadkę na karpie na łowiskach specjalnych. Czyli, bierze na wszystko na co poławia się karpie. Szczególnie wyróżniają się przynęty rybne lub inne śmierdziuchy. Jesiotr nie pogardzi też kukurydzą czy owocowymi kulkami lub pelletami. Jest jak leszcz, swoim pyszczkiem niczym odkurzacz oczyszcza dno.

Podobnie jak duże karpie na komercjach lubi przebywać blisko brzegu.

To świetna sportowa ryba, ale czy potrzebna na naturalnych łowiskach takich jak mazurskie jeziora. Nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam lina szukam Kotwic polecił wodę i mówił , ze tam są na wiosnę będę musiał ich poszukać bo woda nie mała około 90 ha

Do urlopu będzie miejscówka na Lina tylko przyjedz 

Co do jesiotra właśnie w necie piszą to samo , ze to śmieciarz i nie ma nic o jakichś typowych zasiadkach na tą piękną rybę , więc trzeba będzie liczyć na szczęście kto wie moze w tym sezonie dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elvis napisał:

To świetna sportowa ryba, ale czy potrzebna na naturalnych łowiskach takich jak mazurskie jeziora. Nie wiem.

Akurat jezioro o którym rozmawiamy, to specyficzna woda, o specjalnym zagospodarowaniu. :P
 

Co do samego jesiotra, to ryby z tej rodziny odżywiają się głównie fauną denną, ale mogą też zjadać niewielkie ryby.
W odniesieniu do wędkarstwa, jesiotr może skusić się praktycznie na każdą przynętę, w zależności od warunków środowiskowych, intensywności żerowania, dostępności pokarmu.

W polskich wodach, najczęściej spotkać można jesiotry ostronose (Acipenser oxyrinchus) pochodzące głównie z zarybień celowych w ramach programu naukowego, a część ryb może być uciekinierami z hodowli lub pochodzić z komercyjnych zarybień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Administrator

Hmmm. A tutaj taki wątek się schował.  Dziś mogę powiedzieć, że ryba bardzo prosta do złowienia. Droga, cenna. Nie będziemy już nimi zarybiać, ze wzgledu że ludzie je nam kłusują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2016 o 21:07, suwi napisał:

Witam dowiedziałem się , ze w Jeziorze w którym zamierzam wędkować cały sezon 2016 są jesiotry macie moze jakieś doświadczenia z tą rybą bo nigdy nawet nie widziałem a co dopiero próbować ją  łowić . Czekam na jakieś porady :)

Z moich własnych doświadczeń i moich znajomych (złowili kilka 130cm sztuk) wynika, że jesiotry siedzą dosłownie 2 - 3m od brzegu, najczęściej brały na pęczek kilku białych robaków lub pojedyńcze ziarno kuku na włosie, no ale to na komercjach. Te przybrzeżne zestawy podawane musiały być tylko delikatnie, na feederach, bo na karpiówkach brań nie było.

Jesiotry łowione na PZW, czyli zaporówce (Ja jednego, a kolega Mirek chyba 6) złowione były na pinkę i też na delikatne zestawy, czyli skrętka, 20g koszyk lub oliwka i finito, jedno jest pewne, nie szukaj tych ryb daleko od brzegu.

Nie przypominam sobie jakiegokolwiek jediotra na methodę, w większości biorą na klasyczny zestaw z dłuższym (co najmniej 40cm) przyponem :champagne-2010: 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...