Skocz do zawartości

Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Grendziu

    8

  • ArekH

    6

  • Kotwic

    3

  • Jurek

    3

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, Grendziu napisał:

"Małe pytanko co sądzicie o zastosowaniu mąki kukurydzianej jako kleju do zanęt? "

Mam wrażenie, że albo ja nie odkryłem wszystkich właściwości tej mąki, albo pytający nie używał tej substancji. :D
Kleistość często wiąże się z zawartością glutenu, a kukurydza nie zawiera glutenu.
Wielokrotnie dodawałem mąkę lub kaszę kukurydzianą do zanęt (zarówno surowe jak i parzone) po to by zapobiec nadmiernej kleistości zanęty.
Czasami robiłem ciasto (na przynętę) z gotowanej mąki lub kaszy kukurydzianej, ale zdawałem sobie sprawę, że trzeba to dobrze ugniatać i pamiętać, że taka przynęta szybko z haczyka spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mieloną kukurydzę używałem ale nie w postaci mączki, najlepiej jest ją sparzyć wrzątkiem, ma lepszą kleistość, dodatkowo dodawałem płatki owsiane - beton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grendziu napisał:

Mieloną kukurydzę używałem ale nie w postaci mączki, najlepiej jest ją sparzyć wrzątkiem, ma lepszą kleistość, dodatkowo dodawałem płatki owsiane - beton :)

Ten beton to ty masz z owsianki (chyba, że ci się gdzieś budapren rozlał xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Kotwic napisał:

Ten beton to ty masz z owsianki (chyba, że ci się gdzieś budapren rozlał xD)

No a co napisałem? Owsianka = beton, a kleistość kukurydzy uzyskujesz większą po sparzeniu i tyle :P Sama mielona kukurydza nic nie da. ale już w dodatkach z innymi zanętami fajnie pracuje.

Płatki używam tylko po to (bentonitu nie używam) aby mieć twarde kulki - weź spróbuj kolego zrobić tak kulki aby z procy zapodać na odległość od 40-60m punktowo :P
A beton fajnie leci wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz, z tematu o kleistości przeszliśmy na niekleistość.:D


Zgodzę się w pełni, że płatki owsiane po sparzeniu bardzo dobrze sklejają sypkie frakcje zanęty. Tanio, sprawnie, wydajnie.
Płatki duże (górskie) fajnie rozsypują się na dnie (jeśli nie są zbyt mocno sparzone lub wyciśnięte), płatki drobne lub zmielone nieźle smużą przy opadaniu kuli zanętowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grendziu napisał:
3 godziny temu, Grendziu napisał:

"Małe pytanko co sądzicie o zastosowaniu mąki kukurydzianej jako kleju do zanęt? "

"Małe pytanko co sądzicie o zastosowaniu mąki kukurydzianej jako kleju do zanęt? "

Coś mi tu w tym pytaniu nie gra!  Dużo wyświetleń tej samej opcji. Mam nadzieję że to wina admina! Na rzekę polecam śrut kukurydziany parzony. Co do konsystencji? Trzeba doświadczać co do rzadkości ! Dla mnie 1/3. Jeden to śrut sparzony! Ładnie klei jak i w dobrym nawilżeniu rozwala zanętę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Coś mi tu w tym pytaniu nie gra!  Dużo wyświetleń tej samej opcji. Mam nadzieję że to wina admina! Na rzekę polecam śrut kukurydziany parzony. Co do konsystencji? Trzeba doświadczać co do rzadkości ! Dla mnie 1/3. Jeden to śrut sparzony! Ładnie klei jak i w dobrym nawilżeniu rozwala zanętę !

Synek robię niemal tak samo, śrut kukurydziany to czasami do 1/3 moja zanęta z miksem czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, ArekH napisał:

Ox Tato :$ Wybacz!

A co ja mam wybaczać :P Łowisz podobnie to i wyniki pewnie masz podobne lub lepsze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...