Skocz do zawartości

Uniwersalny mocny bat - LA BACCHETTA MAGICA MILO


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.

Ktoś kto projektował ten bat miał swój plan. Nie podważę tego pomysłu bo łowię inne ryby i łowię inaczej.

Biorąc kij do ręki czułem że jest ciężki i niestety leci bezczelnie na "pysk". To mi przeszkadza, bo łowię lekkimi i bardzo sztywnymi batami, które są wyważone raczej na dolnik.

To co w bacie Milo było zupełnie inne to jego praca. Co prawda to ciężki kij, ale ma duży potencjał ugięcia. Na naszym spotkaniuu zabrakło mi okazji upolowania dużego karpia na ten kij, by ocenić jak sobie z tym poradzi.

Ale to co potrafię ocenić: mój Traper przyjemnie znosi ryby do około 1 kg, przy czym ugina się ledwie w szczytowej części wędki.

Wspomniany bat Milo, jest wyraźnie pracujący, (akcji nie określę), ale sądzę, że ryby rzędu kilku kilogramów jest w stanie zamortyzować, pracując całą długością. Owszem, ciężko się go trzyma w ręku, ale polując na większe ryby może spisać się dzielnie.

Kompromisem może być nieznany bat, łączący sztywność z wytrzymałością, a wagę z elastycznością. Ale to inny temat, niż ocena tytułowego kijaszka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać w pierwszym podejściu.

Bat LA BACCHETTA MAGICA MILO to kij przeciążony na szczytówkę o ugięciu w połowie długości. moim zdaniem wymaga albo używania cięższych zestawów spławikowych z głównym obciążeniem tuż przy przyponie, albo zarzucaniu znad głowy (porównuję do spławika 1-1,5 g, bata Traper o szczytowej akcji, którym zawsze zarzucam spod ręki). Bat Milo przy niewielkim spławiku i obciążeniu tłumi i wygasza energię zarzutu i zestaw leci bliżej niż długość kija. Ten kij ma potencjał, ale też wymaga specyficznego sposobu łowienia. Choć wydaje mi się, że kij można zbroić w zestaw o żyłce powyżej 0,2 mm, bo potencjalna praca powinna to amortyzować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kotwic za opisanie bata. O to mi chodziło żeby dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów o tym kiju. Fajnie, że również napisałeś o zestawie który mogę zastosować. Masz rację, to już jest bat na łowienie większych ryb ( oby ), a na łowienie ryb mniejszych i żeby szybciej zacinać no i sztywniejszy dla łatwiejszego zarzucania, to jaki byś polecał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...