Skocz do zawartości

Fotele.


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że to nie jest fotel do łowienia aktywnego, tylko do siedzenia.

Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba fotele są dobrą opcją, zależy od gustu, potrzeb, możliwości transportowych. Co do Koruma, niosłem go na ramieniu kilkaset metrów bez wysiłku co przy f5r lub cuzo nie jest tak komfortowe. Ten kilogram z groszem robi różnicę. Na zjeżdżające nogi Koruma znajdzie się sposób, choć nie wiem czy trzeba szukać bo po kilku wyjazdach widzę że jest jakby lepiej. Może powierzchnie styku są już bardziej wytarte albo ja nauczyłem się mocniej dociskać.
Jeśli komuś brakuje miejsca na nodze do montowania  akcesoriów może wystarczy kupić najtańszą teleskopową nogę 25 i podmienić.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A oto i wizualizacja Aruniowej belki.

Przepraszam że dopiero dzisiaj , ale poprostu zapomniałem wrzucić zrobionych zdjęć.

Oczywiście to tylko poglądowe szkice i każda inna wersja jest jeszcze możliwa do wykonywania. Na rysunku brak otworów na nogi i systemu zaciskowego. d6e51478a72c6e590b5bade578cb2608.jpge5431fc017646dc23b607583e29210e3.jpg

56c1380258e57275723dc3e071230796.jpg

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal w sedno. Tylko ja myślałem, by te tuleje mocujące były długie na szerokość belki. Myślę że to dodatkowo ustabilizuje belkę i można by zmieścić po dwa wkręty blokujące. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Odświeżam temat, czas na mnie i na wymianę sprzętu, ostatni rok moje 4 litery siedzą na elektorstatyku, który mam. I teraz pytanie czy dale kupić sobie taki fotel, czy w końcu coś zmienić. Będąc na wycieczce po Polsce, u @Grzes77 usiadłem na fajny ten niby z "tańszych krzeseł" -  Carpelan i kurcze, przez tą chwilę odczułem różnicę, chodzi o wygodę.... Za każdym razem teraz jak siadam na FR5 czuję te lekką różnice.

Tak czy inaczej sezon 2018 z nowym krzesłem, jakim? Jeszcze nie wiem :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz brać udział w zawodach to niestety kosz z podnóżkiem będzie najlepszy. Jeśli do łowienia rekreacyjnego to trzymaj się fr5 i nie kombinuj.

Co najwyżej kup podnóżek od elektrostatyka, bo warto. To sprawdzona konstrukcja, a podnóżek masz w samochodzie, więc możesz się pobawić. Ten elektrostatyka to udana podróbka naszego podnóżka tzn. mojego i Ostapa.

Jeśli kosz to przy twojej wadze to musi być d36 Matrix lub Rive.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...