Skocz do zawartości

Check lista przed sezonem


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to już pierwsze forumowe jaskółki ćwierkają o połowach na otwartej wodzie. Przygotowania do pełnego sezony czas zacząć. Ustalam właśnie listę rzeczy, które muszę zrobić, by zacząć sezon. Więc u mnie wygląda to tak:

- Zawiązać na nowo wszystkie przypony włosowe wywalając klasyczne włosy na rzecz push stopów.
- Zrobić przegląd haczyków i przyponów i uzupełnić wszystkie braki oraz zawiązać na nowo te, które mają oznaki zużycia
- Reorganizować pudełko feederowe, by zrobić miejsce na nowe koszyki
- Wyczyścić i nasmarować wszystkie kołowrotki
- Nawinąć nowe żyłki na kołowrotki feeder'owe i spławikowe

Zakupy akcesoriów:

- Nowe koszyki
- Rozszerzyć gamę podpórek
- Nowe żyłki

Tyle na tę chwilę. Oczywiście nie napisałem nic o przynętach/zanętach oraz "grubszym" sprzęcie, bo na to są chyba odrębne wątki.

Jak u Was z listą przygotowań? Ja i tam mam wrażenie, że czegoś zapomniałem i będę tę listę na bieżąco uzupełniał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak to rozplanowałem:

1.Zakupy Kwiecień:

- nowe wodery

-wędka spinningowa Black Arrow 10-30g 2.70m

-przynęty sztuczne szczupakowe

-żyłka spinningowa

2.Zakupy Maj-Kwiecień

-żyłka do metody spławikowej i gruntowej

-mata wędkarska

-spławiki

-najpotrzebniejsze rzeczy do zestawu gruntowego

-2 podpórki

-fotel wędkarski

-zanęty, pelety  

-mała podręczna waga wędkarska

To chyba wszystko mogłem o czymś zapomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobry wątek - kilka razy za niego się zabierałem wcześniej, ale rezygnowałem, bo bałem się spojrzeć głębiej do portfela, ale jak mus to mus:

- picker i quiver;
- maczówka na grubsze ryby;
- mini mata wędkarska;
- pewnie jeden kręciołek;
- żyłki - wszystkie pozdejmowałem w sobotę;
- koszyczki hybrydowe i do metody oraz tradycyjne - uzupełnienie;
- dipy, pellety, zanęty;
- big gumy na duże szczupaki;
- podpórki - uzupełnienie;
- pudełka;
- haczyki gotowe i do wiązania;
- duży portfel na przypony;
- spławiki;
- podbierak karpiowy;

Ehhh czy mi ta Rybomania potrzebna? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

- spławiki;

Jak nie masz kompleksów i nie musisz koniecznie łowić angielskimi plastikami, to polecam Experta. Będą na Rybomanii. Mają duży wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie mam fetyszów ze spławikami akurat, mam i te wyspiarskie, kiedyś uwielbiałem z balsy... Co mi wejdzie w oczy to wezmę, a u Experta pewnie wybiorę i wizytówkę zostawię:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur napisał:

Ja tylko 200kg zanety i 400gliny 

Kurde, ja mam zapas 10-krotnie mniejszy i zastanawiam się, czy nie przesadziłem :D Chociaż jak dojdą ziarna, to troszkę tonaż wzrośnie. W tym roku w modzie będzie łubin, konopie i jako uzupełnienie groch i kukurydza. Może jeszcze dojdzie pszenica, ale to zależy, czy uda mi się w gratisie ją dorwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klarują się dwie opcje:
- wykorzystać sprzęt który mam (bo część haczyków, żyłek, spławików itp) ma wiek wieloletni i w końcu będzie powód by poszukać nowości,
- zakupić 3-4 kg zanęt, folie PVA, drobiazgi i pobawić się odrobinę w połowy gruntowe.

Planowaną niebawem "Rybomanię", zamierzam potraktować jako stoisko reklamowe i jeno zwiedzać. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Kotwic napisał:

Planowaną niebawem "Rybomanię", zamierzam potraktować jako stoisko reklamowe i jeno zwiedzać. xD

To dobrze, będą wolne ręce do targania zakupów :)

Artur a spodziewasz się powodzi na Odrze, że 400kg gliny wrzucisz :pb_lol: Przecież tym bieg rzeki zmienisz :pb_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy brakuje mi głownie czasu na ryby. Nie mam też bliżej określonego miejsca i metody połowu na najbliższy sezon. Będzie to sezon testów i prób. Głównie feeder na komercji, może kilka wypadów nad Wisłę i oczywiście zawody. 

Zapasy sprzętu mam i robię na bieżący  (w poniedziałki ).  

Brak mi szczegółowego planu na ten sezon. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...