Jump to content

Niedźwiedź brunatny - Ursus arctos


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Czy wiesz, że:

Niedźwiedź brunatny, zwany także niedźwiedziem europejskim lub karpackim, to imponujący gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych. Jest jednym z największych drapieżników zamieszkujących Europę, a jego łacińska nazwa to Ursus arctos.

Niedźwiedź brunatny to zwierzę charakteryzujące się potężnym ciałem, potrafiące ważyć nawet ponad 500 kilogramów. W Polsce można go spotkać przede wszystkim w Karpatach, Sudetach oraz Bieszczadach. Jest to zwierzę samotne, a jego terytorium może sięgać nawet 300 kilometrów kwadratowych.

Niedźwiedzie brunatne odgrywają ważną rolę w ekosystemie, ponieważ wpływają na liczebność innych zwierząt i roślin. Są również istotne z punktu widzenia ochrony bioróżnorodności. Niestety, populacje niedźwiedzi brunatnych w Polsce są zagrożone, głównie przez utratę siedlisk i nielegalne polowania.

Warto pamiętać, że niedźwiedź brunatny to zwierzę dzikie i należy zachować ostrożność podczas jego obserwacji. Każda szansa na spotkanie z tym wspaniałym drapieżnikiem powinna być traktowana jako niezwykłe doświadczenie, które może dostarczyć nie tylko emocji, ale także wiedzy na temat jednego z najbardziej imponujących mieszkańców polskiej przyrody.

Sprzedaż koszulek wspier cele statutowe Fundacji dla Ryb

Rodzaje:

1. Standard - 39zł;

2. Premoum - 69zł;

3. VIP - 99zł;

Planujesz spotkanie integracyjne, organizujesz zawody - skontaktuj się z nami - istnieje możliwość edycji grafiki przy zakupie powyżej 15 sztuk - szczegóły PRIV

niedziwadek w butach forum.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...