Jump to content

Niedźwiedź brunatny - Ursus arctos


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Czy wiesz, że:

Niedźwiedź brunatny, zwany także niedźwiedziem europejskim lub karpackim, to imponujący gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych. Jest jednym z największych drapieżników zamieszkujących Europę, a jego łacińska nazwa to Ursus arctos.

Niedźwiedź brunatny to zwierzę charakteryzujące się potężnym ciałem, potrafiące ważyć nawet ponad 500 kilogramów. W Polsce można go spotkać przede wszystkim w Karpatach, Sudetach oraz Bieszczadach. Jest to zwierzę samotne, a jego terytorium może sięgać nawet 300 kilometrów kwadratowych.

Niedźwiedzie brunatne odgrywają ważną rolę w ekosystemie, ponieważ wpływają na liczebność innych zwierząt i roślin. Są również istotne z punktu widzenia ochrony bioróżnorodności. Niestety, populacje niedźwiedzi brunatnych w Polsce są zagrożone, głównie przez utratę siedlisk i nielegalne polowania.

Warto pamiętać, że niedźwiedź brunatny to zwierzę dzikie i należy zachować ostrożność podczas jego obserwacji. Każda szansa na spotkanie z tym wspaniałym drapieżnikiem powinna być traktowana jako niezwykłe doświadczenie, które może dostarczyć nie tylko emocji, ale także wiedzy na temat jednego z najbardziej imponujących mieszkańców polskiej przyrody.

Sprzedaż koszulek wspier cele statutowe Fundacji dla Ryb

Rodzaje:

1. Standard - 39zł;

2. Premoum - 69zł;

3. VIP - 99zł;

Planujesz spotkanie integracyjne, organizujesz zawody - skontaktuj się z nami - istnieje możliwość edycji grafiki przy zakupie powyżej 15 sztuk - szczegóły PRIV

niedziwadek w butach forum.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...