Skocz do zawartości

Ochotka na haczyku i w zanęcie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zarówno ochotka jak  i jokers jest robactwem który rybki uwielbiają, bez względu na gatunek rybi jak i wielkość. Niestety jest strasznie wrażliwa zarówno na ciepło, zimno jak i inne czynnik. Jokersa najlepiej podawać jest z samą ziemią lub odrobiną zanęty, bo go możemy spalić. Wczesną wiosną ochotka jest najlepsza na haczyku. Czasami tylko na to rybki chcą brać. Sam wielokrotnie denerwowałem się na siebie, że albo mi spadła, albo nie mogłem jej odpowiednio nadziać swoimi mało zgrabnymi paluchami.

Może ten film trochę wyjaśni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KaZuYa napisał:

Jokers strasznie drobnice ściąga  ... Oćć zimą na kanale jak ukleje mniej aktywne super na płocie i lechy ,

Tu nie do końca się zgodzę. Jokers świetnie wabi i utrzymuje w łowisku wszystkie ryby, nawet duże.  To jest naturalny pokarm wszystkich ryb karpiowatych. 

Problemem może być siągnięcie stada małych okoników lub jazgarzy. Dlatego na zawodach zdarza się, że nie zawsze jokers jest używany.

Jeśli chodzi ochotkę, to również jest ona pożądana jako przynęta oraz zanęta. Tu jednak cena stanowi zdecydowaną barierę. 

Umiejętnie podana ochotka lub jokers w glinie, potrafi skusić naprawdę medalowe okazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Elvis napisał:

Tu nie do końca się zgodzę. Jokers świetnie wabi i utrzymuje w łowisku wszystkie ryby, nawet duże.  To jest naturalny pokarm wszystkich ryb karpiowatych. 

Problemem może być siągnięcie stada małych okoników lub jazgarzy. Dlatego na zawodach zdarza się, że nie zawsze jokers jest używany.

Jeśli chodzi ochotkę, to również jest ona pożądana jako przynęta oraz zanęta. Tu jednak cena stanowi zdecydowaną barierę. 

Umiejętnie podana ochotka lub jokers w glinie, potrafi skusić naprawdę medalowe okazy. 

Oczywiście  to przysmak każdej ryby , ale w łowisku jednak wydaje Mi się , że mniejszych ryb jest więcej ja omijam jokersa na Odrze w dzień bo bym się od uklejek i jazgarzy nie odpędził  ... Są świetni wędkarze mimo , że mają joka w zanęcie czy glinie potrafią segregować ryby "Górek" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Administrator
Dnia 10.02.2016 o 15:46, KaZuYa napisał:

Oczywiście  to przysmak każdej ryby , ale w łowisku jednak wydaje Mi się , że mniejszych ryb jest więcej ja omijam jokersa na Odrze w dzień bo bym się od uklejek i jazgarzy nie odpędził  ... Są świetni wędkarze mimo , że mają joka w zanęcie czy glinie potrafią segregować ryby "Górek" .

Kolego a mnie się wydaję, że @Artur zawsze ma jokersa w kulach, tylko dobrze je klei i ma jak widać bardzo dobre wyniki na Odrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 1.05.2016 o 21:11, Artur napisał:

Po co dajesz oliwkę 20 gr lepiej koszyk 40 gr zanęta z gliną to podstawa. Ja łowię na Odrze, nęcę procą kulkami z gliną.

DSC_0051_6.JPG

Z daleka wyglądało jak Jokers i to zdjęcie zapamiętam.  Przy zbliżeniu wszystko się wyjaśniło, robaczki czy pinki, czyli łowisz jak ja, niech będzie ja jak Ty :P

Skopiowałem to z innego wątku, bo te zdjęcie jakoś zapamiętałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...