Skocz do zawartości

Mati200194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spławiki

Ten temat pragnę poświęcić spławikom, których częściej używacie ? Wiem że zależy to od kilku czynników ale które bardziej przypadły wam do gustu przelotowe czy mocowane na stało do żyłki. Ja osobiście stosuję częściej spławiki przelotowe przypadły mi bardziej do gustu, lepiej mi się je montuje. Zapraszam to wypowiadania się na ten temat.

spławiki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę spławiki przelotowe łatwiej zatopić zyłke  i nie podskakują na fali :)

ołówki wyśmienite na lina w wodzie do 1,5 m i odległość do około 12 m

wagler to juz uzywam na głębszej wodzie i kiedy trzeba daleko rzucać

spł.jpg

ław.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak łowię na bata, to łowię na "sztywno" czyli spławik za pomocą gumek jest przesuwanie i nie jest przelotowy.

Gdy do ręki biorę matchówkę to także montuję spławik niby na stałe - za pomocą stoperów - WAGGLER - a gdy łowię na głębokościach, gdzie jest przelot to to się nazywa SLIDER.

Gramaturę i rodzaj spławiku dobieram w zależności od warunków - czyli głębokości, warunków atmosferycznych, odległości i ryb jakie chcę łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wagglera, to już napisałem co sobie o nich myślę :) Bardzo lubię na nie łowić. Dla mnie waggler, to kwintesencja wędkarstwa. Na nowo odkryłem go nie tak dawno na dobrą sprawę.
 Ze wszelkimi wątpliwościami odsyłam do bloga:

W kwestii spławików montowanych na stałe już jest troszkę inaczej. Tutaj już bardziej podchodzimy wyczynowo do tematu. Oczywiście można użyć też bombki do łowienia na przystawkę.
Więcej na ich temat napiszę wkrótce. Właśnie dostałem przesyłkę z firmy Expert :D:D:D  :D:D:D  

IMG_0080.JPG.3d8e210e33a01913dfa6ac480c6

I z tego miejsca chcę podziękować Expertowi na świetną współpracę. Niebawem popełnię pełniejszy opis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kile są węglowe. Expert chyba tylko węglowe ma. Metalowe stosowałem innej firmy, ale mi się ten pręcik kila czasami odkształcał.

Beżowe korpusy są w dwóch wersjach: na wodę stojącą i na kanał. Czarne na kanał. Na razie tylko je obejrzałem nie mając czasu na więcej, ale na pewno będę nad nimi pracował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te beżowe, zawodnicze są 1, 2g. Czarne są w gramaturach 1, 2, 3g.

Oprócz tego są w ofercie spławiki nawet do 10g. Sam mam bombki 5 i 6g., ale innej serii. Jak będę miał więcej czasu, to z pewnością coś o tym napiszę. W weekend, jak pogoda pozwoli postaram się coś pokombinować nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wczorajszej zasiadce pierwszy raz użyłem spławika Cralusso z serii Capri. 0.75g. Muszę powiedzieć że podobało mi się. Spławik przez całą zasiadkę nie zmieniał zanurzenia,po zarzucie stwierdziłem że seledynową antenkę kiepsko widzę, tym bardziej że okularki zostały w domu.A że nasadki są wymienne błyskawiczna zmiana końcówki na czerwoną rozwiązała problem. Muszę sobie dokupić na zapas. Spławik jest z tworzyw sztucznych, całkowicie rozbieralny,niemal niezniszczalny,można zmieniać i obracać korpus. Polecam.

Cralusso 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...