Skocz do zawartości

Skuteczne zestawy końcowe na duże karpie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Czytam i czytam i nie ogarniam jeszcze, ile sposobów tyle wędkarzy. Gdzie jest koniec w tych rozważaniach.

Mam trudne łowisko, porośnięte lasem zielska, głębokie i dzikie i szukam rozwiązań.

Czy ktoś coś już takiego widział, stosował, z czym to się je? Nash Chod Ejector Kit 

http://elido.pl/p/149/979/nash-chod-ejector-kit-montaz-ciezarka-akcesoria-karpiowe-akcesoria.html

Wygląda na zestaw helikopterowy pod Pana BIG KARPISZONA :)


Coś innego polecacie na trudne łowiska w połowie grubej ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wielkiego doświadczenia nie mam ale coś już tam się orientuję bo szukałem i pytałem różnych speców .

Pierwsze pytanie jakie zadają to na co będę łowił ( przynęta )

Warunki w wodzie 

Odległość oraz metoda dostarczania w łowisko

Na zarośnięte wody z grążelami i trzcinami niemal jednogłośnie polecają metr ledkora podobno duża dobrze zacięta ryba tak napnie zestaw ze ledkor tnie w razie potrzeby grążele bez obawy utraty ryby , do tego wiadomo bezpieczny klips jakby ciężarek gdzieś utknął .

Sam przypon jego długość , grubość czy też sztywność zalecają samemu testować najlepiej zaczynając od około 30cm najlepiej z tonącej plecionki aby nie robiły się oczka co odstrasza duże ryby.

JEŻELI SIĘ MYLĘ POPRAWCIE MNIE CHĘTNIE DOWIEM SIĘ CZEGOŚ NOWEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Suwi moje przypony końcowe w tamtym roku, gdy wyrzucałem na wagę ciężką z włosem to: węzeł bez węzła, jakaś gumka przy haku i nabijałem wszystko na włos czasami jedną kulkę, czasami dwa orzechy tygrysie, czasami kulka plus pop-up :)

Jak oglądam teraz trochę filmów to głowa boli, nie wiadomo co wybrać i jak to zrobić :beer: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
52 minuty temu, suwi napisał:

Świetnie opisany krok po kroku, super zdjęcia. Osobiście jestem przeciwnikiem wstawiania dodatkowych żyłek, plecionek, gumek  pomiędzy przyponem a żyłką główną - jak dla mnie za dużo kombinacji alpejskich, ale jeśli fluorocarbon pozwala nam aby zestaw się nie plątał, to dlaczego nie spróbować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...