Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, ArekH napisał:

Grzechu, nieźle się zbroisz.

Po ponad 20 latach przerwy od spławika chcę mieć jakiekolwiek zaplecze do zabawy tą metodą a 3 baty, tyczka i 3 odległościówki to wcale nie jest dużo. Jeszcze mam kilka planów ale świnka skarbonka zła się robi, bo co raz bardziej szczupleje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes77 napisał:

Po ponad 20 latach przerwy od spławika chcę mieć jakiekolwiek zaplecze do zabawy tą metodą a 3 baty, tyczka i 3 odległościówki to wcale nie jest dużo. Jeszcze mam kilka planów ale świnka skarbonka zła się robi, bo co raz bardziej szczupleje ;)

Żeby być spławikowcem pełną gębą z solidnie zaopatrzonym zapleczem,to Ci jeszcze tylko bolonki brakuje do kompletu :D:icon_arrow1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, stan napisał:

Żeby być spławikowcem pełną gębą z solidnie zaopatrzonym zapleczem,to Ci jeszcze tylko bolonki brakuje do kompletu :D:icon_arrow1:

Mam, mam 2szt 5m i 6m ale o nich zapominam. Obie Tubertini i chyba jedna (6m) wkrótce zmieni właściciela ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes77 napisał:

Mam, mam 2szt 5m i 6m ale o nich zapominam. Obie Tubertini i chyba jedna (6m) wkrótce zmieni właściciela ;)

A to już nie musisz nic więcej kupować. Ja bym nie sprzedawał dobrej bolonki,szczególnie jeśli to jakiś starszy rocznik..Wspólczesne kije do tej metody to już nie to samo...żeby kupić dobra bolonkę to trzeba się wykosztować,a i tak nie będzie miała tylu zalet co te produkowane kiedyś,a dziś praktycznie niedostępne...

3 godziny temu, Grzes77 napisał:

Po ponad 20 latach przerwy od spławika chcę mieć jakiekolwiek zaplecze do zabawy tą metodą a 3 baty, tyczka i 3 odległościówki to wcale nie jest dużo. Jeszcze mam kilka planów ale świnka skarbonka zła się robi, bo co raz bardziej szczupleje ;)

Zamawiałem dzisiaj różne akcesoria dla moich piesków i kotów przez internet bo u mnie na prowincji w sklepach zoologicznych,asortyment pod tym względem dosyć ubogi. A że w powyższym sklepie internetowym jest też dział wędkarski ,to oczywiście instynktownie przejrzałem ofertę i...trafiłem na taką perełkę... Niby bolonka ,ale bardziej wygląda jak float ...do tego pięknie się prezentuje. Widać,że włoska .No i cena niezbyt wygórowana...cieniut

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno mnie tu nie było. Tak więc korzystając z okazji, że dzisiaj poniedziałek i że w weekend zawody wybralem się na zakupy. Niby nic nie potrzebowałem, a pięć paczek pękło.

Ale po kolei. Od dłuższego czasu chodziła za mną i za każdym razem jak byłem w sklepie się do niej przymierzałem, zdążyłem między czasie kupić dwie czy trzy inne, a mowa o wędce.

Jest to Browning Backfire Mathod Mania 360.

Miał być Windcast, ale po konsultacji z Stasiem pozostalem przy Browningu. Nie obyło się bez problemów, bo międzyczasie wpadł mi w oko Stillwather też Browninga. Jednak sprawdzony kij przez wielu wędkarzy wziął górę.

Już wiem co będzie następne. To będzie wspomniana Daiwa Windcast 3.90-4.20/150g.

To będzie kij do zadań specjalnych jak nęcenie wstępne czy łowienie w Wiśle lub na bardzo dalekich dystansach.

No, ale skoro zawody to trzeba się trochę doposażyć choćby w zanęty. Tu klasyka czyli Sensas Gros Gardons plus Lake. Trochę drobiazgów i tyle.

Jutro jak nie będzie padało uciekam z pracy wcześniej i jadę męczyć nowego kija.

 

9e2dbbf7219071830f1c527d2291191e.jpg110f0d6acbcc16948f73ace97accb953.jpg7a85b67beea636519b4fef383ec8d5bb.jpgd1f6718d7af0d297fbf63e122a33fde6.jpg5da1c83b1c7b8aebb7104fecfc28e4d4.jpg

Ps. Stasiu dziękuję za pomoc i miłą rozmowę. Pozdrawiam serdecznie.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze i dobrze pomacaj kilka razy przed zakupem feedera 4,20. Może to tylko ja mam jakieś ALE. W moich rękach, taki kij strasznie dziwnie leży i się zachowuje. Jego akcja, jak dla mnie, jest nijaka. Nawet twój wymażony Sphere, jeśli pamiętasz z targów, wziąłem w dłoń przy tej długości, jedynie na kilka sekund. 390cm, przy moich wymaganiach i czuciu w rękach, to taki max. Dłuższego kija feeder, już totalnie nie da się wyważyć. No ale nie każdy tak do tego podchodzi. Podsumowując. Wg. Mnie kij 390/150g. będzie kijem szybszym i bardziej sprężystym, niż jego kolega o 30cm. dłuższy. A przy ciężkim feederowaniu, to dość ważne na wodzie płynącej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...