Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro spróbuje zdjąc przelotkę z odlamanej części szczytówki i jakoś ją wsadzić na to co z niej zostało.  Może  po przerobce bedzie lepsza niż oryginał Napisze też emaila do Drapieznika z pytaniem,które z dostępnych tam szczytowek pasują do CK Wand najbardziej jesli chodzi o średnicę jak i rozstaw przelotek. Jeśli to nie pomoże to poszukamy innych. Jest tyle tych firm,marek,serii,modeli feederow na rynku,że muszą jakieś pasować...Bedzie co robic w dlugie jesienne wieczory 
W wyjęciem nie powinno być problemu. Zapalniczka, mini wiertełko i klej powinien załatwić sprawę. Ja musiałem sobie poradzić na rybach i dało radę to i Ty bez problemu sobie poradzisz. Nie pamiętam czy aby wiertło do kulek nie jest za grube.
Za pierwszym razem nie trzeba chyba nawet szlifować szczytówki bo wchodzi luźno w przelotkę.
Pa. Jak coś znajdziesz to daj znać. Z chęcią skorzystam. Oczywiście też nadal będę szukał zamienników.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelka najlepsza,bo jak jeszcze raz złamie się szczytówka,to łatwo ściagnąć i jeszcze raz założyć. Z kalafonią tak łatwo nie będzie. Szczytówka zrobiona.Jutro testy 
Z kalafonią łatwiej bo podgrzewasz i ściągasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dzisiaj sprawdzić czy aby szczytowki z innych moich feederow nie pasują do CKW. Na 10 wędek tego typu jakie mam,pasują tylko od jednej i to prawie idealnie...Zgadnijcie z której ?? Tak,tak,te z legendarnej już a teraz po tym odkryciu legendarnej jeszcze bardziej Okumy G Force 360/80 ( moim zdaniem rzeczywiste cw w tej wedce jest trochę większe i wynosi 100-120 )której zakupem się tu chwaliłem. ..Teraz juz wiem dlaczego intuicja kazała mi ją kupić. :D Szczytówka Okumy jest prawie idealna bo : Ma nie tylko taka sama średnicę,choć wchodzi trochę głebiej niż oryginalna. Nie tylko ma taką samą długość ,ale i taką samą progresywną akcję. Mała wada jest taka,że pierwsza przelotka,a ma ich 6 jest zbyt blisko łączenia i najlepiej byłoby ją usunąć i wtedy rozstaw prz3elotek jest naprawdę bardzo symetryczny na całej długości wędki. Okuma ma 2 szczytówki,trzeba zgadywać jakie mają ugięcie bo nie są oznaczone. Moim zdaniem 1 albo 1,5 oz i 2 oz. Samych szczytówek to chyba nie można kupić,ale można wędkę razem z nimi.Kosztuje 70-80 zł w niektórych sklepach internetowych. Myślę,że warto nie tylko dla szczytowek ale i samego kija,bo jest naprawde bardzo przydatny. Dzięki mocnemu blankowi i progresywnej akcji idealnie nadaje się do necenia na większych odleglosciach i lowienia w trudnych ekstremalnych warunkach gdzie latwo uszkodzić wędke z wyższej pólki- w tym celu wlasnie tego feedera kupilem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...