Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.01.2018 o 11:44, jakub_wr napisał:

Rzadko chwalę się w tym wątku zakupami bo i nie kupuję nic co by mogło u kogoś wzbudzić zachwyt. 
Ale dziś myślę że zrobię wyjątek bo cieszę się jak dziecko. Wreszcie go mam, wymarzony, wyśniony. Sami popatrzcie :) 

received_1816678241675646.jpeg

received_1816681111675359.jpeg

received_1816681598341977.jpeg

received_1816677665009037.jpeg

20180119_113739.jpg

@jakub_wr  Kuba tego Wilsona brałeś z sentymentu ( idol, guru ) czy miałeś jakieś przesłanki?

Nie zastanawiałeś się nad tymi BJ Lightweight. Tam różnica w wadze jest znaczna, a może nie ma to aż takiego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem postawić na klasyka. Model legenda :) On jest po prostu najładniejszy w tej półce cenowej. Piękne są też kołowrotki KINGPIN ale poza zasięgiem. Nazwisko na kolowrotku miało mniejsze znaczenie. Choć John Wilson zasłynął w wędkarskim świecie nie to było powodem do decyzji. Nie on będzie tym łowił tylko ja :)  Nie znalazłem żadnej negatywnej opinii o tym modelu, a z decyzją woziłem się ze dwa lata. 

Ważna była też cena. Zdobyłem go dzięki pomocy zupełnie obcego mi człowieka, wędkarza, Polaka mieszkającego w Anglii. Kupił, za swoje, z dużym rabatem na swoje konto, przywiózł za darmo do Polski. Całość wyniosła mnie... A nie powiem bo Was rozdrażnię. Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie którzy ufają i chcą pomóc. 

Kołowrotek ma 290gram, nawet tutaj ciężko o jakiś niskobudżetowy kij żeby się zestaw dobrze wyważył. Trzeba teraz szukać wędki 150 - 170 gram. I jaki jest wybór.... Drennan?

No właśnie a jakie Wy macie propozycje wędki match/float, lekkiej 390 lub 420 pod rzeczne klenie, jazie i inne białe rybki. Do kolowrotka 290gram. Tak żeby zestaw nie leciał na pysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jakub_wr napisał:

Ja chciałem postawić na klasyka. Model legenda :) On jest po prostu najładniejszy w tej półce cenowej. Piękne są też kołowrotki KINGPIN ale poza zasięgiem. Nazwisko na kolowrotku miało mniejsze znaczenie. Choć John Wilson zasłynął w wędkarskim świecie nie to było powodem do decyzji. Nie on będzie tym łowił tylko ja :)  Nie znalazłem żadnej negatywnej opinii o tym modelu, a z decyzją woziłem się ze dwa lata. 

Ważna była też cena. Zdobyłem go dzięki pomocy zupełnie obcego mi człowieka, wędkarza, Polaka mieszkającego w Anglii. Kupił, za swoje, z dużym rabatem na swoje konto, przywiózł za darmo do Polski. Całość wyniosła mnie... A nie powiem bo Was rozdrażnię. Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie którzy ufają i chcą pomóc. 

Kołowrotek ma 290gram, nawet tutaj ciężko o jakiś niskobudżetowy kij żeby się zestaw dobrze wyważył. Trzeba teraz szukać wędki 150 - 170 gram. I jaki jest wybór.... Drennan?

No właśnie a jakie Wy macie propozycje wędki match/float, lekkiej 390 lub 420 pod rzeczne klenie, jazie i inne białe rybki. Do kolowrotka 290gram. Tak żeby zestaw nie leciał na pysk. 

W chwili wolnej zrobię zdjęcia z Acolyte i  kreciolkami odpowiednio do wagi.

Sam ocenisz, gdyż z centerpinem to inne trzymanie, i inne wyważenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Stachu konopie kupiłeś? Inne pytanie, jesteś fachman i kombinator, w dobrym tego słowa znaczeniu. Wyjaśnij Mi, dlaczeko idziesz w pionowe kosze? Mnie nie przekonują. Dla mnie? To podajniki do wybuchowej mieszanki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrProper napisał:

W chwili wolnej zrobię zdjęcia z Acolyte i  kreciolkami odpowiednio do wagi.

Sam ocenisz, gdyż z centerpinem to inne trzymanie, i inne wyważenie ?

Nawet nie musisz sprawdzać wiem że będzie cacy. Ale... Wędka kolejny tysiak, do tego drennan który bardzo mi się podoba ale też bardzo mnie zawiódł kiedy mój nowy kijek pękł na drugim wypadzie na ryby. Pół roku reklamacji, bezskutecznie. Musiałem dokupić element za kolejne 270zl. Nie wiem kiedy mi to przejdzie, rozglądam się za alternatywą. Nie wiem czy stare shimano powerloop by się nie nadało, można je jeszcze kupić na aukcjach. 

Edytowane przez jakub_wr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArekH napisał:

Chyba Stachu konopie kupiłeś? Inne pytanie, jesteś fachman i kombinator, w dobrym tego słowa znaczeniu. Wyjaśnij Mi, dlaczeko idziesz w pionowe kosze? Mnie nie przekonują. Dla mnie? To podajniki do wybuchowej mieszanki. 

Dwie tury zawodów okręgowych bęą na wodzie stojącej,dlatego decyzja o zakupie takich koszyków,reszte pozostawię sobie może priv na rybomanii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...