Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Grzes77 przerabialem i kompostownik w garażu ojca. Nie jest to najlepszy pomysł, bo jest problem z wilgotnoscia. Albo za sucho, albo za mokro i robaki pływają :) Nawet na balkonie hodowalem i lipa.

Najlepiej mieć klasyczny kompostownik, tak po prostu. Z siatka na dnie przeciw kretom. Widziałem też kompostowniki i drenazem plynow od robakow i wykorzystywanie tego plynu do podlewania kwiatkow. Żona się ucieszy :) Łatwiej jej wytlumaczyc potrzebę hodowli :)

 

Edytowane przez Dominik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompostownik w garażu i do tego jeszcze w plastikowym pojemniku to nie najlepszy pomysł... Jeśli masz warunki,żeby zrobić hodowlę robaków w ogrodzie to się nawet nie zastanawiaj.Nie wymaga to wielkiego wysiłku,a unika się wszystkich problemów,które występują w takiej garażowej hodowli.Zbijasz sobie takie klatki ze starych palet albo jakiś desek,zabezpieczasz od dołu siatką przeciw kretom i po problemie.

28959104_350605615446050_7774735900705030144_n (1).jpg

28959118_350605662112712_558775743425806336_n.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dominik napisał:

@Grzes77 przerabialem i kompostownik w garażu ojca. Nie jest to najlepszy pomysł, bo jest problem z wilgotnoscia. Albo za sucho, albo za mokro i robaki pływają :) Nawet na balkonie hodowalem i lipa.

Najlepiej mieć klasyczny kompostownik, tak po prostu. Z siatka na dnie przeciw kretom. Widziałem też kompostowniki i drenazem plynow od robakow i wykorzystywanie tego plynu do podlewania kwiatkow. Żona się ucieszy :) Łatwiej jej wytlumaczyc potrzebę hodowli :)

 

Jak zacznie mi ten się źle spisywać, to zrobię, jak piszesz :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sołtys stan napisał:

Kompostownik w garażu i do tego jeszcze w plastikowym pojemniku to nie najlepszy pomysł... Jeśli masz warunki,żeby zrobić hodowlę robaków w ogrodzie to się nawet nie zastanawiaj.Nie wymaga to wielkiego wysiłku,a unika się wszystkich problemów,które występują w takiej garażowej hodowli.Zbijasz sobie takie klatki ze starych palet albo jakiś desek,zabezpieczasz od dołu siatką przeciw kretom i po problemie.

28959104_350605615446050_7774735900705030144_n (1).jpg

28959118_350605662112712_558775743425806336_n.jpg

W sumie to miejsca mam (działka łącznie 3 500m2), za miesiąc (na urlopie) o tym pomyśle. A przez tą kratę robactwo "nie da dyla"? 

Dzięki chłopaki i sorry za post pod postem :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sołtys stan napisał:

Nie da spokojnie.Gdzie mu będzie lepiej niż w kompostowniku :D 

No dokladnie :)

Dodatkowo @Grzes77 zaoszczedzisz na wywozie śmieci, bo wszystkie organiczne odpady bedziesz pchać do kompostu, bo robak lubi podejść :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, tzn. nie mam jeszcze w domu, ale oczekuję w przyszłym tygodniu na przesyłkę :

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pokrowce-na-wedki-usztywniane/26454-pokrowiec-cresta-solith-feeder-protector-case-3-zip.html

Mam  nadzieję, że dobrze się będzie sprawować, no i wędki się dobrze wpasują :D

Bo tak już mam, że czasem coś nie "styka", liczę że tym razem będzie idealnie.

 

Możliwe, że będę miał na sprzedaż taki :

https://bialaryba.pl/pokrowiec-karpiowy-daiwa-black-widow-12-3-wedki-p-8060.html

Trafi w dobre forumowe ręce ( za myślę dobrą cenę ), albo pozostanie w rezerwie.

Jest tu pewien fan Daiwy ;):beer1: to może go to zainteresuje :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam ochotę na zakup jakiegoś patyka. Zastanawiam się nad dwoma modelami Browninga i jednym Flagmana. Z Browninga to Wędka Koschnika 3.30 i...

ewentualnie Silverlite 3.6

Lub

Montray 3.30 Flagmana

Tak, wiem kupiłem ostatnio Flagmana 3,6 ale to przez.... pomyłkę. To nie moja bajka. Po dokładnej analizie okazało się, że to nie ten kij który miałem kupić. Te o których mowa miały mieć trzy szczytówki 2 mm, a ten który kupilem ma tylko dwie i do tego 3.45mmm. Moja wina i trzeba wziąć to na klatkę.

Szukam dalej.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...