Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Grendziu napisał:

@Grzes77 daj cynka potem jak sprawują się te żyłki, od kilku lat się na nie czaję, ale zawsze coś?

W tym sezonie jadę cały czas na tych żyłkach na pickerach i feederach przeznaczonych do methody i jakoś nie widzę różnicy między nimi, a Trabucco. Cena ta sama, tylko Trabucco jest 150m a MSa 300m :champagne-2010:

Tak jeszcze dopiszę, że wybrałem te kołowrotki Okumy z uwagi na olbrzymie szpule przeznaczone do dalekich rzutów, ale także z uwagi na przełożenie, bo na jeden obrót korbki nawijają te kręcioły 103cm żyłki, a to bardzo dobry wynik, gdy trzeba z dalekiej odległości często zwijać zestaw, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie "w praniu":champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do kreciołków trzeba po prostu dorosnąć, sam przesadnie odchudzałem zawsze ze względu na zawiłości spinningowe. Ostatnio na zawodach pod pickerm miałem 4000 i dał radę i byłem bardzo zadowolony. 

 

Co do "BIG Pitów" mam dwa Flagnany i pozostawiają wiele do życzenia. Stąd zachorowałem ostatnio na Dajła i coś tego typu. 

 

IMG_20191020_075700.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelL napisał:

@Grzes77 tak z ciekawości spytam, jakiej grubości chcesz założyć żyłkę do tyk kręciołów?

Pytam pod kątem long distance na Grębowie.

 

Będę próbował "przez mękę". Jeden zestaw 0,22 i strzałówka 0,28, drugi 0,25 główna i 0,30 strzałówka, zobaczymy co będzie mi pasować nad wodą, dla tego muszę znaleźć czas na testy nad zaporówką. Węzeł mam już opanowany, teraz tylko praktyka, szkoda tylko, że mnie katar rozkłada, cieknie z kichawy i łeb pęka, no ale nikt nie mówił, że będzie łatwo :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl czy strzałówka jest Ci potrzebna B|

Co do wiązania strzałówki z plecionką jako główną na SiG pokazali fajny węzeł marchewka.

Bo ja jednak poddałem się przy FG Knot >:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka jako główna plus żyłka jako strzałówka - stosowałem pół roku i ani razu nie strzeliło, poza tym wiąże się to w minutę i "ogonki" po obcięciu plecionki jak i żyłki idą "z włosem" podczas przechodzenia przez przelotki.
Od 8:20 jak coś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PawelL napisał:

Pomyśl czy strzałówka jest Ci potrzebna B|

Co do wiązania strzałówki z plecionką jako główną na SiG pokazali fajny węzeł marchewka.

Bo ja jednak poddałem się przy FG Knot >:(

 

Uważam, że strzałówka przy żyłce głównej 0,22 jest potrzebna, te Matrixy mają naprawdę pier...lnięcie. Węzeł FG knot jest super, ale moim zdaniem tylko do łączenia przyponu strzałowego z  plecionką, do łączenia strzałówki z żyłką ten węzeł się nie nadaje. Zrobiłem ostatnio kilka węzłów bo mi zostało trochę żyłki 0,22 na szpulce, do tego wziąłem starą pozostałość żyłki 0,30 i tak sobie wiązałem, odcinałem sobie węzły i wiązałem następne. Najmniejsze i najfajniejsze węzły wychodziły z mojego ulubionego węzła zderzakowego Albright knot. Gdyby regulamin nie zabraniał plecionek, to bym miał problem z głowy i wiązałbym FG Knot :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że strzałówka przy żyłce głównej 0,22 jest potrzebna, te Matrixy mają naprawdę pier...lnięcie. Węzeł FG knot jest super, ale moim zdaniem tylko do łączenia przyponu strzałowego z  plecionką, do łączenia strzałówki z żyłką ten węzeł się nie nadaje. Zrobiłem ostatnio kilka węzłów bo mi zostało trochę żyłki 0,22 na szpulce, do tego wziąłem starą pozostałość żyłki 0,30 i tak sobie wiązałem, odcinałem sobie węzły i wiązałem następne. Najmniejsze i najfajniejsze węzły wychodziły z mojego ulubionego węzła zderzakowego Albright knot. Gdyby regulamin nie zabraniał plecionek, to bym miał problem z głowy i wiązałbym FG Knot :champagne-2010:
Grześ o jakim regulaminie piszesz?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły łączniki z Aliexpres, kurde chyba po dwóch tygodniach, w szoku jestem że tak szybko. Jak dla mnie to super wykonanie, dobrze, ciasno spasowane. Wziąłem najmniejszy rozmiar, ale chyba i większe sobie kupię.

IMG_20191104_154203.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...