Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj mam uraz i to wielki. Ile razy miałem nogi przez to badziewie rozwalone to nawet nie pamiętam. Nie daj Panie jak przemokną i trzeba w nich gdzieś dalej iść...
Jak widzę że je po 150 zeta sprzedają to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Ja też mam dwie pary. Jedne dawno temu kupiłem jeszcze na stadionie, a drugie dostałem po szkoleniu rezerwy dwa lata temu. Generalnie w pole z wykrywaczem na wykopki lub na ryby są ok. Na dłuższą metę faktycznie nie są najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym momencie podziękować @NPC za pomoc w wyborze i cierpliwość związaną z moimi pytaniami :D, dzięki wielkie :champagne-2010:

Nasze rozmowy i rozpatrywanie się za "idealnym" kołowrotkiem do moich Matrixów zatoczyło krąg 360 stopni i pozostało na tym, że zostanę przy Okumach Distance DTA-60, które mam przy tych kijach, jednak @NPC napisał, że jak mi pasuje ciężki kołowrotek, to żebym pomyślał o Okumach 8k, bo one są niby ciężkie, ale ich masy wcale tak bardzo nie czuć, jeżeli nie, to bym pozostał przy tym co mam, bo to są wystarczające kręcioły. Walczyłem przez kilkanaście dni ze sobą, ale gdy zobaczyłem, że są na rynku dostępne płytkie szpule do Okumy 8k, to zamówiłem dwa kręcioły i dodatkowo 3 płytkie szpule. Cenę wynegocjowałem dobrą, bo kołowrotki po 300 zeta, na szpulach mi nie chcieli opuścić, za przesyłkę pobraniową oczywiście nie płaciłem. Całość wyszła mnie 834 PLN, na fotach widać różnicę w pojemnościach szpul. Pierwsze wrażenie - jestem mega pozytywnie zaskoczony, pomimo, że te kołowrotki trochę ważą (około 750g), to faktycznie jak napisał @NPC tej masy nie czuć, a feedery 4,5m super się z nimi prezentują. Zawsze byłem anty fanem ciężkich kołowrotków, no ale w tym przypadku zdanie zmieniam, no i ten nawój 108cm też mnie do nich przekonuje, jeszcze raz @NPC dzięki serdeczne za pomoc :champagne-2010:

20200104_143924.jpg

20200104_144116.jpg

20200104_144526.jpg

20200104_144358.jpg

20200104_145052.jpg

20200104_144838.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ArekH napisał:

@Grzes77 możesz po swojemu zważyć tę Okumę?

Proszę bardzo Areczku. Okuma 8k z oryginalną szpulą wg mojej wagi ma 745g, czyli o 5g mniej niż w opisie producenta, natomiast z zapasową płytką szpulą ma 10g więcej, czyli 755g :champagne-2010:

20200104_164636.jpg

20200104_164611.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Hotpoint napisał:

Nawet płytka szpula ma nawój 1600 m plecionki 0.12. :39icon:

Co tam nawiniesz?

Te płytkie szpule na moje oko powinny idealnie przyjąć taką szpulkę:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/zylki-i-materialy-przyponowe-ms-range/32138-zylka-ms-range-pro-feeder-line-300m-025mm.html

Przejdę z żyłek 0,22 na 0,25mm na 300m szpulach, wtedy moim zdaniem styknie bez podkładu :champagne-2010:.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
47 minut temu, Hotpoint napisał:

O bulwa... to karpiowe maszyny.

Nawet płytka szpula ma nawój 1600 m plecionki 0.12. :39icon:

Co tam nawiniesz?

Widziałem 2 kilometrowe szpule plecionki na Ali :39icon:

 

No właśnie @Grzes77przecież te kręciołki to na sumy za duże chyba trochę  nawet, a gdzie feeder ??? no chyba, że na płotki dwunożne to się zgodzę ???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...