Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, booohal napisał:

Kawał badyla z tej barbelki ?

No i kupiłem do niej zbyt lekki kołowrotek ?

IMG_20211129_105832.jpg.e88dadac35e6aacbd31d512b8c2dbac2.jpgIMG_20211129_105839.jpg.94d11e2730e47499751351e19256300f.jpg

Do mnie dotarł wczoraj i jestem jak na razie na sucho bardzo zadowolony- @ArekH dzięki za doradzenie tego kija. 

14 godzin temu, ArekH napisał:

?

Miałem taką od Drennan, służyła dobrze. Później chyba dla @Splot odsprzedałem. 

Mam nadal służy, już piąty sezon. Pudełka są w ciągłym użyciu i zero pęknięć co przy moim podejściu do sprzętu jest dobrym wyczynem ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki OT, chociaż czemu, skoro kupiłem?

W kwestii pudełek: takie z przykrywką, duże, białe, z miarką wewnątrz i ogólnie fajne "robi" Traper. Wiadomo - towar w białym na słońcu gotuje się później. ? Ale przy zerowych temperaturach ten plastyk tak sztywnieje, że brak słów - piętą dociskać przy zamykaniu i łamać paznokcie przy otwieraniu.

Właśnie pomyślałem, że te zamknięte pudełka wygotuję we wrzątku i zobaczę.

PS. Przykrywki od Sensasów i Stonfo pękają po kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Splot napisał:

Do mnie dotarł wczoraj i jestem jak na razie na sucho bardzo zadowolony

Mi trochę przeszkadza dość gruby górny skład. Dolny skład od początku do końca jest smukły i elegncki, a górny jakiś taki grubawy. Szczególnie na początku łączenia. 

Ale czuć zacną moc na sucho w nim ?

Brzan u nas dość mało, no bardzo mało, ale będę usilnie na nie polował jak i na klenie z nurtu ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, booohal napisał:

Mi trochę przeszkadza dość gruby górny skład. Dolny skład od początku do końca jest smukły i elegncki, a górny jakiś taki grubawy. Szczególnie na początku łączenia. 

Ale czuć zacną moc na sucho w nim ?

Brzan u nas dość mało, no bardzo mało, ale będę usilnie na nie polował jak i na klenie z nurtu ?

U nas też niby słabo było z brzaną, ale jak zainteresowałem się tematem i porozmawiałem z Rafałem Rejterem to okazało się, że są tylko trzeba troszkę poszukać i się na nie nastawić.

Pierwsza brzana wpadła mi jakieś 7lat temu, później miałem jakieś trzy lata przerwy bo głupi podążałem za tym co było w internecie czyli leszcz i płoć. Później przyszedł czas na jazie i klenie, wtedy zaczęły wpadać pierwsze małe brzanki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, booohal napisał:

Mi trochę przeszkadza dość gruby górny skład. Dolny skład od początku do końca jest smukły i elegncki, a górny jakiś taki grubawy. Szczególnie na początku łączenia. 

Ale czuć zacną moc na sucho w nim ?

Brzan u nas dość mało, no bardzo mało, ale będę usilnie na nie polował jak i na klenie z nurtu ?

Mam trzy pary wędek od Koruma. Uważam, że to fajne kije, ale:

1. Finezja to słowo nieznane w korumowym świecie.

2. To są bardzo specyficzne wędki, jeżeli chodzi o progresję ugięcia.

4. To są kijki do kochania samego siebie, bo tyłka nie urywają, wbrew opinii pewnego besserwissera.

3. Są absolutnie źle określone, jeżeli chodzi o c.w.

WNIOSEK:

Nie ma co robić scen. Jeżeli chodzi o mnie, to wracam do włoskiego piekła.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Splot napisał:

nas też niby słabo było z brzaną

Około sieradzka Warta to tragiczna płycizna. Żwiru praktycznie brak. Gnieniegdzie  trochę piachu z pojedynczymi, większymi kamieniami. 

Obejrzałem kilka brzanowych filmów z Odry i to kompletnie inny świat. 

Ludzi, którzy świadomie łowią u nas brzany można policzyć na palcach dwóch rąk. I zasadniczo nic, nawet zamaskowane zdjęcia, nie wypływają na światło dzienne. Jest ich tak mało i każdy kto je łowi o tym wie. 

Mam namierzonych kilka miejscówek. Z resztą dwie miałem na kiju. Zobaczymy co 2022 przyniesie ?

Generalnie przestaję bać się rzek i doceniać je. Głównie ze względu na to co dzieje się na okolicznych wodach stałych. 

Jestem ciekaw jakie opłaty, a w zasadzie dopłaty będą do Wrocławia bo bardzo chciałbym odwiedzić tamtejszą Odrę. No i S8 jestem super skomunikowany mimo odległości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, booohal napisał:

Około sieradzka Warta to tragiczna płycizna. Żwiru praktycznie brak. Gnieniegdzie  trochę piachu z pojedynczymi, większymi kamieniami. 

Obejrzałem kilka brzanowych filmów z Odry i to kompletnie inny świat. 

Ludzi, którzy świadomie łowią u nas brzany można policzyć na palcach dwóch rąk. I zasadniczo nic, nawet zamaskowane zdjęcia, nie wypływają na światło dzienne. Jest ich tak mało i każdy kto je łowi o tym wie. 

Mam namierzonych kilka miejscówek. Z resztą dwie miałem na kiju. Zobaczymy co 2022 przyniesie ?

Generalnie przestaję bać się rzek i doceniać je. Głównie ze względu na to co dzieje się na okolicznych wodach stałych. 

Jestem ciekaw jakie opłaty, a w zasadzie dopłaty będą do Wrocławia bo bardzo chciałbym odwiedzić tamtejszą Odrę. No i S8 jestem super skomunikowany mimo odległości. 

Krzychu będziesz kiedyś miał chęć to przyjeżdżaj ugościmy nad brzegiem Odry ;) 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Blakfridejowałem sobie troszkę koszyków Delphin w dobrych cenach no i żyłeczkę Matrix. Bodajże z @elvis obmacywaliśmy ją jak się ukazała na stoisku matrixa w Poznaniu i sprawiała solidne wrażenie. Niestety Matrix nie handluje na targach więc w tedy kupić się nie udało. 

IMG_20211130_185534719_HDR.jpg

IMG_20211130_191655886_HDR.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Arku. Nawet Marcin z Matrixa się chyba wtedy specjalnie wrócił by nas "obsłużyć.
Oglądaliśmy też chyba fajne małe koszyczki do klasyka, takie podobne do moich.

Niestety, ale nie doczekałem się dzisiaj kuriera mimo, że już rano otrzymałem SMS informującego, że dzisiaj paczka będzie dostarczona. No cóż, trzeba jeszcze poczekać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...