Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałeś Mikado Aperio? 
Używałem obu, ale zostałem przy nich.
Tak, próbowałem, ale jakoś nie przypadły mi do gustu. Mam Aperio ale nie w wersji QMF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cygan786 napisał:
14 minut temu, Hotpoint napisał:
Próbowałeś Mikado Aperio? 
Używałem obu, ale zostałem przy nich.

Tak, próbowałem, ale jakoś nie przypadły mi do gustu. Mam Aperio ale nie w wersji QMF.

Wybrałam Aperio, bo lubię łowić daleko po za zasięgiem lokalnej konkurencji ?

Czasem, gdy pellet czy zanęta delikatnie podeschła rozpadała się w locie, a w Aperio ścianki trzymają mi to dłużej w kupie. To jedyny powód. Też mam zwyklaki, nie QMF

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cygan786 napisał:

Podpasiły mi te podajniki Mikado Douglas QMF.

Ja aktualnie innych nie używam ?

Aperio wszystkie sprzedałem. Teoria ich działania bardzo mi się podobała jednak praktyka pokazała co innego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, booohal napisał:

Aperio wszystkie sprzedałem. Teoria ich działania bardzo mi się podobała jednak praktyka pokazała co innego. 

Wal co się działo, może też się nawrócę.

Może rzeczowe argumenty wyprowadzą mnie z błędu.

 ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hotpoint napisał:

Wal co się działo, może też się nawrócę.

Może rzeczowe argumenty wyprowadzą mnie z błędu.

 ?

Osobiście stosuję Zhibo. Też jestem ciekaw doświadczeń Krzyśka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódeczki w stylu Aperio często moim zdaniem mają gorsze obsypywanie się farszu, czasem coś zostaje, szczególnie, że lubię dać pellet 4.5mm, który lubi się zaklinować w "burtach", mam wrażenie, że zabierają ze sobą mniej farszu (choć w sumie nie ważyłem, piszę na podstawie ubijania foremki), zdarzało się też klinowanie przynęty. 

Wydaje mi się też, że żeberka jakie występują w Douglasopodobnych jednak lepiej trzymają farsz. 

Oczywiście miks musi być odpowiedni. 

Generalnie stosunkowo łatwo można to sprawdzić. 

Zróbcie względnie dobrze klejący miks taki jak robicie na ciut głębszą wodę. Rzut, kilka sekund w wodzie i ściągnięcie zestawu. Tak by był on kilkanaście sekund łącznie w wodzie. Zauważcie, że w podajniku typu Douglas wyciągnięcie więcej farszu spowrotem czyli też więcej powinno go zostać na dnie. 

Wydaje mi się, że w Aperio dociera tylko część miksu do wysokości burty. A to co powyżej (łącznie z przynętą) bardzo szybko się rozwala. 

Przynajmniej w moim przypadku tak było. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...