Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnio spodobało mi się łowienie nad jeziorem kozienickim, to postanowiłem kupić trochę mikro przynęt, by łowić na jedną wędkę mniejsze ryby, by się nie nudzić. Do tego różne zalewajki i spryskiwacz Drapieżnika. Tym razem były dwa gratisy, w tym zeszyt, będzie dla syna ?. Za wszystko po tradycyjnym zaokrągleniu wyszło 300zł. Jak zawsze uważałem, że przynęty Feeder Bait są świetne i mają fajne zapachy, tak tego zachwytu na ten moment nie podzielam co do mikrusów, obym się mylił, chyba dobrze, że wziąłem te zalewajki. W tym tygodniu się szykuję, by w poniedziałek i wtorek "zaliczyć" jezioro kozienickie ???

20220621_145216.jpg

20220621_145434.jpg

20220621_145843.jpg

20220621_150639.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzes77 napisał:

Ponieważ ostatnio spodobało mi się łowienie nad jeziorem kozienickim, to postanowiłem kupić trochę mikro przynęt, by łowić na jedną wędkę mniejsze ryby, by się nie nudzić. Do tego różne zalewajki i spryskiwacz Drapieżnika. Tym razem były dwa gratisy, w tym zeszyt, będzie dla syna ?. Za wszystko po tradycyjnym zaokrągleniu wyszło 300zł. Jak zawsze uważałem, że przynęty Feeder Bait są świetne i mają fajne zapachy, tak tego zachwytu na ten moment nie podzielam co do mikrusów, obym się mylił, chyba dobrze, że wziąłem te zalewajki. W tym tygodniu się szykuję, by w poniedziałek i wtorek "zaliczyć" jezioro kozienickie ???

20220621_145216.jpg

20220621_145434.jpg

20220621_145843.jpg

20220621_150639.jpg

na FB masz brania? eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tego, lepiej nic nie napiszę?. cza było promixy brać, polecam 4mm. a i jeszcze jedno. nie będziesz łowił mniejszych na małe. właśnie te małe gluty 4mm mi dają w tym roku najlepsze ryby. jak nic nie chyta to takie piczki otwierają wodę

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, christhof70 napisał:

na FB masz brania? eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tego, lepiej nic nie napiszę?. cza było promixy brać, polecam 4mm. a i jeszcze jedno. nie będziesz łowił mniejszych na małe. właśnie te małe gluty 4mm mi dają w tym roku najlepsze ryby. jak nic nie chyta to takie piczki otwierają wodę

Hm... Tak, na Feeder Bait mam najwięcej brań i uważam je, za jedne z najlepszych przynęt, a szczególnie Ambrozję, bez której nigdy się nad wodę nie wybieram, i od której przeważnie zaczynam łowienie. Ambrozja w kolorze żółtym to moja top przynęta na komercje, ale równieżna PZW, na zaporówce mijają tą przynętę koluchy, a biorą na nią najczęściej leszcze. Dopiero po przynętach Feeder Bait używam przynęt Ringersa, MC Karp lub Marosa, w uprzednich latach lubiłem jeszcze, a w szczególności ryby przynęty Lorpio, jednak od kilku sezonów jakoś ich nie dokupywałem. Mam nadzieję, że mikrusy będą działać podobnie do tych większych wawtersów. Struktura i zapach przynęt Feeder Bait mi bardzo pasuje, super balansują, kiedyś wrzucę porównanie do innych przynęt, bo zbieram się do tego ze 3 sezony i zebrać się nie mogę, by zrobić materiał porównujący wawtersy różnych firm.

Wczoraj nie miałem kiedy się pochwalić, ale kupiłem bezpośrednio od producenta poprzez allegro podajniki mad karp z lotkami. Wziąłem w tym "oklepanym" rozmiarze w gramaturze 20, 30 i 40g oraz nowość rozmiar większy o masie 40g, do tego 3 foremki i 30 szt rurek "oryginalnych" które do tych większych podajników niezbyt pasują, do podajników odpowiadających rozmiarowi L z Prestona pasują idealnie. Uważam jednak w tym momencie (po kilku wyjazdach i praktyce to zdanie może ulec zmianie), że lepiej przerabiać lotki z rurek antysplątaniowych, ponieważ one się lepiej trzymają podajników, niż te "oryginały", które są grubsze od zwykłych rurek. Za zakup z allegro zapłaciłem 430 PLN. Ponadto dziś odebrałem z Media Expert kilka gadżetów do kamerki sportowej, w tym dwa uchwyty do montażu na głowie. Te gadżety wyszły prawie pincet złociszy.

"Biję się ze sobą" bo mam całkiem fajną kamerę sportową i całą masę baterii i innych akcesorii, jednak ukazała się niedawno fajna kamera GoPro 10 i mam ją już w koszyku, ale kamera plus dwie ładowarki i 6 akumulatorów to koszt prawie 3 tysie, a to już trochę zbyt hop siup dla mojego ego. Zobaczymy, bo kusi mnie ten zakup. 

Wczorajsze i dzisiejsze zakupy podobają mi się bardzo, do zamówionych podajników mad karp dostałem dwa gratisowe podajniki największe o gramaturze 30g. Nigdzie ich nie widziałem wcześniej, bo bym je kupił zamiast tych 40g. Duża wersja podajników 30g jest z tego samego tworzywa, co wszystkie podajniki, jakie mam tej firmy w rozmiarze L, natomiast wersja 40g, którą wczoraj odebrałem jest z innego tworzywa, moim zdaniem gorszego, jednak tymi właśnie podajnikami 40g bez lotki moim Flagmanem Cast Master rzucałem na klipsie 72m, więc rurka do tych podajników jest nie potrzebna ??

 

20220621_203828.jpg

20220621_203757.jpg

20220621_203642.jpg

20220621_203319.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grendziu napisał:

No cóż ilu wędkarzy, tyle zdań, ja uważam, jak @christhof70 jednak nie będę krytykować ????

Jakbyś jeździł ze mną na ryby, tak jak np @elvis, @PawelL, @Bolo itp, to byś wiedział, że Ambrozja to mój numero uno. Ja zawsze wyrażam swoje zdanie i nikomu go nie narzucam. Gdy dodaję zalewajki Feeder Bait również podnosi się skuteczność zanęt, jednak trzeba je wykorzystać od razu do końca, bo jak nie, to podchodzą szybko pleśnią, tu mam na myśli właśnie Ambrozję ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
26 minut temu, Grzes77 napisał:

Jakbyś jeździł ze mną na ryby, tak jak np @elvis, @PawelL, @Bolo itp, to byś wiedział, że Ambrozja to mój numero uno. Ja zawsze wyrażam swoje zdanie i nikomu go nie narzucam. Gdy dodaję zalewajki Feeder Bait również podnosi się skuteczność zanęt, jednak trzeba je wykorzystać od razu do końca, bo jak nie, to podchodzą szybko pleśnią, tu mam na myśli właśnie Ambrozję ??

Ja tego nie neguję ani trochę, niech daje ryby, jak najwięcej, czytam posty i wiem o tym, mam niestety inne zdanie ???

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy coś kupują, więc nie chciałem być gorszy i też sobie coś kupiłem ? Piękny, co nie ? Mam tych noży EDC już sporo ale nie mogłem się oprzeć i kupiłem sobie kolejny.  ?

289758214_2398035997002677_1333507482409774180_n.jpg

289613791_2398035293669414_5980375809996766963_n.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...