Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Grzes77 napisał(a):

W piątek odebrałem z allegro paczkę z jedną szpulką żyłki, ale za to jaką 🤣🍻

Jest to żyłka tzw. produkcyjna, szukałem coś na podkładówkę pod plecionki i chciałem jak najcieńszą. Znalazłem tą, jest to 0,16mm, szpula zawiera prawie 41 kilometrów żyłki, więc starczy do końca mojego żywota 😁

Koszt zawierający 5pln przesyłki za pobraniem to 101pln, dla porównania na focie duża szpila niebieskiej pletki, której jest 1 000m i zwykła żyłka MSa 🤣😁🍻

20230527_132901.jpg

20230527_143256.jpg

Mistrzu ale sprawdź jej wytrzymałość, prawdziwa 0,18 ma wytrzymałość około 2,5 kg na węźle, 0,16 będzie około 2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, NPC napisał(a):

Mistrzu ale sprawdź jej wytrzymałość, prawdziwa 0,18 ma wytrzymałość około 2,5 kg na węźle, 0,16 będzie około 2 kg.

Miszczu mi wystarczy nawet 1kg bo to najzwyklejsza żyłka na podkłady. Już jej z 300m na jeden kołowrotek nawinąłem i jest dla mnie akuratna, spełnienia swoje zadanie wyśmienicie, równo nawija się na szpule kołowrotka, jest ok. Jeszcze się nie spotkałem z odjazdem, by ryba wyciągała mi podkład, więc się nie boję o jej właściwości, które są mi potrzebne tylko jako wypełnienie szpuli pod żyłki i pletki główne 😁🍻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem te żyłki dwóm znajomym (choć sam ich nie mam 😃 ) i są bardzo zadowoleni. Jeden nawet na nią łowi. 

Wtedy były to okolice 50zł za tą giga szpulę. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Splot napisał(a):

@Grzes77 jak możesz to sprawdź proszę wytrzymałość tej żyłki.

Do zestawów się nie nadaje, nie ma takiej wytrzymałości jak zwykłe żyłki, bo można ją przerwać w łapie, jedynie na podkład się nada 👍🍻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Splot "speszyl for ju" polazłem do garażu i zrobiłem sobie porównanie z kilkoma żyłkami. Otóż co firma, to różnica diametralna, porównałem kilka żyłek  by dokładniej odnieść się do tej, którą ostatnio kupiłem i tych 3 z foty:

20230529_185552.jpg.c409293f40fbec4464b70b4b87578407.jpg

Nowa masówka "produkcyjna" z tymi żyłkami 0,16 Górka i Trabucco nie ma w ogóle porównania, Górka i Trabucco ciężko jest przerwać, jednak jest to możliwe. Trabucco wyraźnie jest przegrubiona od pozostałych i to śmiałbym powiedzieć, że bardzo wyraźnie, nawet od tej "produkcyjnej", która odziwo na moje oko trzyma średnicę. Wytrzymałość tej masówki "produkcyjnej" porównałbym do tej żyłki 0,14 Dragona. Nie mam żadnych przyrządów i możliwości wykonania dokładniejszych pomiarów, od biedy to tą masówką możnaby wędkować, ale moim zdaniem ona najbardziej sprawdzi się jako podkład na szpule 🍻😁🍺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes77 napisał(a):

@Splot "speszyl for ju" polazłem do garażu i zrobiłem sobie porównanie z kilkoma żyłkami. Otóż co firma, to różnica diametralna, porównałem kilka żyłek  by dokładniej odnieść się do tej, którą ostatnio kupiłem i tych 3 z foty:

20230529_185552.jpg.c409293f40fbec4464b70b4b87578407.jpg

Nowa masówka "produkcyjna" z tymi żyłkami 0,16 Górka i Trabucco nie ma w ogóle porównania, Górka i Trabucco ciężko jest przerwać, jednak jest to możliwe. Trabucco wyraźnie jest przegrubiona od pozostałych i to śmiałbym powiedzieć, że bardzo wyraźnie, nawet od tej "produkcyjnej", która odziwo na moje oko trzyma średnicę. Wytrzymałość tej masówki "produkcyjnej" porównałbym do tej żyłki 0,14 Dragona. Nie mam żadnych przyrządów i możliwości wykonania dokładniejszych pomiarów, od biedy to tą masówką możnaby wędkować, ale moim zdaniem ona najbardziej sprawdzi się jako podkład na szpule 🍻😁🍺

Wniosek chyba taki: kupuj taką żyłkę, której metkę lubisz.

Gdzieś na pewnym poziomie rolę gra chyba tylko zmiana obsady, na której pracują w tej samej fabryce. No i komponenty do produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się robić zdjęcia bo i tak wszyscy wiedzą jak to wygląda

IMG_0677.jpg

Zielone czyli rozmiar large

2x 56 gr
6x 85 gr

Edytowane przez NPC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NPC napisał(a):

Nie chce mi się robić zdjęcia bo i tak wszyscy wiedzą jak to wygląda

IMG_0677.jpg

Zielone czyli rozmiar large

2x 56 gr
6x 85 gr

Grubooo nawet ja tak ciężkich nie używam 🤭 Można wiedzieć jaki rozmiar kulki i haczyka stosujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...