Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ArekH napisał:

Nooo, nieźle. Ale nie widzę tu ważnej rzeczy. Woderów!

Gdzie robiłeś zakupy? Ja wczoraj byłem na Okólnej. Straszna nędza na półkach. 

Na Allegro - u dwóch różnych sprzedawców - pudełka Versusa, obrotówki, wobki.

Agrafki i agrafki z krętlikiem oraz większe szczypce w Drapieżniku.

Drapieżnik dopiero rozbudowuje dział spiningowy, masy pozycji nie ma na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mav3rick napisał:

Dobre zakupy ;) widać klasyki Lipińskiego do smużenia ;) tylko ilość krętlików mnie zastanawia ;) ja biorę zawsze najmniejsze :)

To nie same krętliki :D

Agrafki z krętlikiem 24 i 22 do obrotówek pod klenia/jazia  a 16 - szczupak

Agrafki ( same) - do wobków i przynęt miękkich - jak wyżej, plus rozmiar 18 i 16 pod bolenia i szczupaka.

 

Obym nie musiał tyle zużyć, bo by to oznaczało że rwę na potęgę przynęty, co jest bardzo prawdopodobne, ale zarazem kosztowne.;):o

Lepiej mieć niż się prosić, a ja kompletnie nic nie miałem i zielony jestem.

Brałem trochę na wyczucie. :P

Edytowane przez Tench_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo uogólniłem ;) chodziło mi właśnie o agrafki z krętlikami ;) jestem ciekawy jak na Warcie Ci smużaki Lipińskiego się sprawdzą. Dla mnie obecnie najlepsze są smużaki HMG Tomka Gajosa. Bardzo lotne i wg mnie lepiej smużą niż Bromby. Ale to tylko moje zdanie. Faktem jest, że mega przygoda jest z łowieniem na smużaki. Super wyglądają ataki klenia w taką przynętę. Radzę się uzbroić w cierpliwość, bo bardzo dużo tych ataków jest "pustych".

Do tego zestawu jeszcze bym dobrał Meppsy Black Fury w rozmiarze 1-2 :)

To nie same krętliki
Agrafki z krętlikiem 24 i 22 do obrotówek pod klenia/jazia  a 16 - szczupak
Agrafki ( same) - do wobków i przynęt miękkich - jak wyżej, plus rozmiar 18 i 16 pod bolenia i szczupaka.
 
Obym nie musiał tyle zużyć, bo by to oznaczało że rwę na potęgę przynęty, co jest bardzo prawdopodobne, ale zarazem kosztowne.
Lepiej mieć niż się prosić, a ja kompletnie nic nie miałem i zielony jestem.
Brałem trochę na wyczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie nie są, ale warto, naprawdę do tego Savage Gear Rotex musisz przywyknąć, że to taka studnia bez dna

 

Radek przy spinningu warto pomyśleć o czymś takim

 

https://allegro.pl/oferta/odczepiacz-uwalniacz-przynet-grom-long-dist-170g-6660909405

 

Z brzegu nie zawsze pomoże, ale i tak warto mieć. Często się udaje uratować przynętę z zaczepu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą Feeder Linki. Byl już test, super wyszło, ale o tym w innym dziale :icon_arrow1:
 
20190124_164303.jpg.3ddd03b5ef74721dce7c6e4126cbb4ae.jpg
A ja muszę się podszkolic w tym temacie. Kiedyś Daniel podarował mi coś podobnego na gumie i chyba na fluocarbonie ale nie mam bladego pojęcia co jest pięć.@elvis zapisuję się wiosną na korki do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydziwiacie. :D Chcecie mieć prawie to samo tylko na stałe to sobie patertnoster zróbcie ,ewentualnie pętlę Gardnera. Dużo prostsze,tańsze i skuteczniejsze w wielu sytuacjach :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojechałem po torbę do której się przymierzałem ponad rok.

Niestety na necie stoi jako dostępna a na sklepie ni h .....

Ale zamówiłem w dobrej cenie za to  ;) 12% mniej od ceny katalogowej, Przy zamówieniu rabat i do tego zniżka stałego klienta, myślę że jeszcze jakieś 10% opuści - jak zawsze z resztą  :D 

 

5c4ad228353b4_FoxCamoliteBarrowBag.jpg.641a38581d36fe3b481d05098fc37601.jpg

 

Torba będzie ( w końcu :) ) do mojego "porsze" Który się już nie może doczekać :( 

 

5c4ad27a77a9b_Fox-Camolite-Barrow-Bag-Barrow.thumb.jpg.9b41c681b64fca452c78d74d720e8827.jpg

 

A Przy okazji dojrzałem ładniutki kijek do spina @Grendziu :);) 

Muszę tylko poszukać odpowiedniej gramatury na necie czy jest taka co by mnie interesowała

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...