Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

@Grzes77czekam na specjalną relację z modyfikacji krzesła obrotowego. Też mnie korci aby cis zmienić. 

Będzie niebawem i to w formie videło, mam nadzieję, że w tym miesiącu, muszę tylko wcześniej zakończyć materiał z moimi nowymi koszyczkami. Jak tylko syn wróci do przedszkola, bo teraz jak zwykle choruje, to będę miał więcej czasu na takie rzeczy jak kosz itp :champagne-2010:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wjechał mega dystansowiec.. Matrix Horizon X-D (połączone literki tworzą xD stąd myślnik :P ) 4.5m c.w. 160gr. 
Myślałem ładny kawałek czasu jaki kij kupić do rzutów 100-120 metrowych.. mało kto z moich znajomych wędkarzy łowi tak daleko.
Ogólnie to chciałem kupić Prestona Distance Mastera 4.2m, SLR 14ft, Aventusa 14ft ale zdecydowałem się na Matrixa - cena no i zapas mocy przemówił.. 
Wady (wg mnie) - brak ścięcia dolnika na płask do ułatwienia holu no ale da się przeżyć, brak przelotki na 1 składzie.. niestety
Podczas składania trzeba drugą sekcję obracać "do góry nogami" żeby jakoś to złożyć (niektórzy tak normalnie robią.. no ja nie :P) 
Co mnie mega zdziwiło to przelotka (25mm średnicy wewnętrznej) jest oddalona o METR od stopki kołowrotka (po złożeniu pierwszej z drugą sekcją).
Mega daleko i mega dobrze, dzięki temu zamiast się bawić w rozmiarówki 5500 kołowrotków biorę jak się tylko pokaże na Angling Direct, Shimano Power Aero 14000 XSB.
Wiem że to kołowrotek karpiowy i ktoś powie że za duża szpula itd.. otóż szpula w rozmiarze 14000 nie przeszkadza kompletnie. 
Wręcz byłem w szoku jak ładnie plecionka się układa bez praktycznie żadnych oporów w przelotce startowej. 
Skąd to wiem? Pod kija do nęcenia (feeder feeda 3.8m) mam podpiętą Ultegrę XSD 3500 Competition o szpuli wielkości właśnie 14000 i to jego podpiąłem w ramach testu. 
Rzuty mega dalekie bez specjalnego ładowania kija, na przykład sam koszyk bez zanęty typu bullet z Prestona o masie 60gr na 100m bez problemu. 
Podobnie Cage Window feeder 60gr XL z Prestona i ICS Distance method feeder 45gr z Prestona. 100m bez problemu i bez mocnego "ładowania" kija.
Nie rzucałem dalej bo jeszcze kilka dni temuna tej Ultegrze Competition 3500 XSD miałem równo 100m ze strzałówką nawinięte.
I tak dalej z tego kija dużymi koszykami do nęcenia nie dorzucę :P
Mój max to kilka powtarzalnych rzutów na klip na 80m w pełni naładowanym koszyczkiem Distance Bait Up Feeder 25gr z Prestona :) 
Feeder Feeda to specyficzny kijek, jest hmm jakby to opisać "krótkie okienko" w którym czuć że kij się ładuje i ciężko "trafić" z mocnym i płynnym rzutem. 
Mimo tego kupuję drugi taki zestaw w zimę do nęcenia (feeder feeda + Ultegra XSD 3500) żeby sobie klipować dwie nęcone linię na średnim i dalekim dystansie :)
Co do matrixa to mam nadzieję że Power Aero ogarnę jak jeszcze będzie w miarę ciepło i się coś złowi :)
Ogólnie jeszcze można się przyczepić do szczytówek - są tylko dwie w zestawie 2.5 i 4oz. Zamówiłem 3oz (bo ma już wszystkie przelotki powiększonej średnicy - 4mm i jest w miarę czuła).
Pięknie wykonany kij i nie chciałbym dolnikiem przez łeb dostać :D 
Drugim zakupem poważniejszym jest platforma z Matrixa (nie, nie ta nowa MKII) którą jutro będę przerabiał tak, że będzie praktycznie to samo co nowa, wchodząca na rynek wersja MKII :)
Zalety platformy ? 
Łowimy dalej rzucając bliżej, szybciej poziomujemy stanowisko - pierwszy raz w życiu ustawiałem tą platformę a kosz wypoziomowany jakby na stole stał..
Dzięki temu że ma 4 nogi to poziomuje się o wiele szybciej, mało tego, przez 2 lata jak z kosza łowię to nigdy mi się nie udało tak wypoziomować kosza jak na platformie za pierwszym razem (!)
Polecam każdemu.. aha - ponoć Preston w okolicach lata 2020 ma wypuścic (w końcu) jakąś swoją platformę.. zobaczymy co wymyślą :)
Plecionki na młynkach to mikado Nihonto 0.08mm Octa (8 splotowa) braid jak coś :) 900m za 300zł = 3 młynki bez zabawy w podkłady wypełnione :)
Pozdrawiam :)

71820230_578617489546162_825530166406021120_n.jpg

20191005_110603.jpg

20191005_110547.jpg

20191005_110544.jpg

20191005_110612.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@<º)))>< dzięki wielkie za ten wpis powyżej. Po ostatnich zawodach na Grębowie też pomyślałem o kijach Matrixa, tylko bardziej o wersji 4,3m (lub 4,0) i 150g. Mi właśnie pasuje, że nie mają na dolniku przelotki, ja właśnie tak składam kije trójskłady, że drugi element zawsze obracam o góry nogami. Jesteś Gość, bo zawsze piszesz konkretne informacje w momencie, gdy nad czymś podobnym się zastanawiam, dzięki :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, elvis napisał:

Czy może ktoś przerzucić powyższy opis do działu recenzje, bo to bardzo wartościowe informacje i szkoda by przepadły.

Poleci na główną stronę ?

@<º)))>< świetna recenzja:champagne-2010: w Shimano mam 428cm i wydaje mi się to wielką przesadą, no ale ostatnio wszyscy zakochali się w dystansowym łowieniu to i taka moda nastała. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie spokojnie, to tylko taki "po łebku" opis bez przesad z tą główną stroną :)
Jak będę miał chwile to opiszę od A do Z (jeśli czegoś nie zapomnę) odnośnie tego jak ja łowię na dystans aczkolwiek jakimś orłem w tym nie jestem :)
Powiedzmy że te 60-70m potrafię z odchyłką około metra prawo/lewo zarzucać bulletami i Cage'ami no ale to to lata samo z siebie prosto i bez odchyłek :) 
Grzesiu nie ma sprawy - fajnie że się przydało :) Pojawiły się Power Aero na AD :) Trzeba na szybko -10% jakiś ogarnąć i na następny weekend już będzie zestaw prima sort :D :D 

Aha i ogólnie to właśnie przerobiłem moją platformę na nowy model - w robocie mi chłopaki przeskalowali screen z filmiku promującego nowy model i powyciągali wymiary, zrobiliśmy wzornik no i tak "stary" model który był raz nad wodą już jest poprawiony :P
Dodatkowo w nogach porobiłem małe otworki 3mm bo wewnątrz nóg także woda penetrowała. 
Trzeba było po łowieniu odkręcać gwint i "wytrzepywać" wodę :(
Teraz leci jak z kranu, dodatkowo szybciej woda będzie się znajdowała w nodze powodując lepsze tonięcie = szybsza stabilność i szybsze poziomowanie :)
 

72441948_2172317323067601_1484968862234443776_n.jpg

Edytowane przez <º)))><
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej dziś pojechałem do Wawy z treściami, no i przy okazji do sklepu Raven. Myślałem, że trafię do raju, jednak wrażenie czterech liter nie urwało. Fakt powierzchnia duuuża, no ale podejście sprzedawców olewające, czułem się tam tak, jakbym im przeszkadzał. Sklep wyposażony nawet dobrze, no ale ceny na sklepie z kosmosu, nie pokrywające się z cenami internetowymi. Na stanie w necie mają wędki Matrix Horizon 4,3m cw150g, na sklepie brak, gdy już się doprosiłem o sprawdzenie to usłyszałem  że jak nie są wystawione, to ich nie ma, a jak w ogóle coś chcę, to żeby im maila z zapytaniem napisać  O.o, czułem się tam jak intruz. Pomacałem Matrixa Horizona 4,0m cw100g, bo ten mieli na stanie, po czym kupiłem łyżkę zanętową (takiej szukałem od dawna, koszt niecałe 17 zeta) pod białe robaki, ma aż 69cm długości, po czym wyszedłem że sklepu. Wziąłem że sobą 3 600 PLN bo miałem chęć tam spędzić że 2 h i się obkupić w różne akcesoria feederowe i spinningowe, a skończyło się na tym, że sklep opuściłem zawiedziony, zniesmaczony i lekko wkurw...ny. Tak się chyba skończyła moja przygoda z Ravenem. Jeżeli nigdzie nie znajdę w/w kiji w wersji 4,5m w dobrej cenie, to wezmę 4,3m tylko nie w Ravenie, gdzie dwa te kije wychodzą 1 660 PLN, a w Drapieżniku, gdzie mnie będą kosztować z upustem 1 760 PLN. Wolę dać stówę wiecej po dzisiejszym dniu i tyle. Myślałem, że od dziś będę właścicielem fajnych kijków, jednak los chciał inaczej, chyba z zakupem wstrzymam się do targów w Wawie :champagne-2010:

20191010_193142.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem już jakiś czas temu jakie ów sklep ma podejście do klienta i choć jakichś wielkich zakupów nie czynię to jednak omijam go z bardzo daleka. Przy okazji dowiedziałem się, jaką piekielną moc ma internet, jak im - za przeproszeniem - dupę obsmarowałem wystawiając odpowiednią opinię na fb, wtedy okazało się, że jednak można wszystko załatwić.

Co do cen w sklepie stacjonarnym i cen internetowych, to niestety tak jest - w internecie jednak większa konkurencja i trzeba trzymać fason, natomiast sklep stacjonarny musi się z czegoś utrzymać (wiem coś o tym) i ceny są wywindowane (tu już nie wiem ;)) . Mimo wszystko u mnie we wsi Ostrów też jest kilka sklepów, które mają swoje odpowiedniki w necie i jeśli powołam się na to, że w necie jest cena lepsza, to nie było jeszcze tak, żeby nie opuścili, więc dla chcącego nic trudnego,bo w ten sposób zdobywa się klienta - taka prawda

 

Sorry za mały offtop

 

Edytowane przez grych
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...