Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, wiadomo że Guru jest najlepsza, ale Shimano też jest ok. Bardzo ok.
Jest ponad przeciętna. Tak jak Mariusz wspomniał jest nieco sztywna i trzeba jej nawinąć trochę mniej. Jest za to mało rozciągliwa i trzyma realny wymiar, co rzadko się zdarza. Skręcanie żyłki może powodować kilka czynników.
Nie rezygnował bym ze strzałówki, wręcz przeciwnie. Dałbym grubszą już normalnie. Strzałówka nie tylko chroni przed zerwaniem zestawu w czasie rzutu, ale chroni też linkę główną przed skręcaniem. W każdej chwili możemy ją odciąć i uwiązać nową nie niszcząc linki głównej.
Z ostatnich wywiadów wynika, że zastosowanie grubej strzałówki stabilizuje lot podajnika niczym ogon.
Moja główna 0.25 wyjęła już kilkadziesiąt ryb , w tym kilka dużych. Hole czasami były długie i siłowe co nie pozostaje bez znaczenia. Do tego używanie hamulca ma kolosalny wpływ na skręcanie żyłki. Swojej używałem przy klasyku co dodatkowo ja poddawało skręcaniu. Ja jestem zadowolony.
MsRange jest równie dobra, choć mi bardzie leży Shimano. j

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem stosować tylko 0,25 Technium, ale dla porównania zrobię dwa zestawy na Grębów, jeden zwykła żyłka 0,25, a drugi to samo, tylko ze strzałówką 0,30. Zobaczymy jak to się przeloży na skręcanie żyłki i osiągane odległości. Jedno jest pewne, na ten moment raczej nie wrócę do żyłek 0,22 przy tego typu zestawach, no oczywiście proszę nie mylić ze zwykłymi kijami i pickerami, bo tam mam wszędzie 0,22. Do Matrixów już nigdy nie zejdę poniżej 0,25 :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ok, spierać się nie będę, powiedzmy, że dostałem stary towar, ja zdania nie zmienię, jest słaba, wielu zachwalało Daiwa Sensor kiedyś, też uważałem, że była beznadziejna. Co do Guru, za kilka miesięcy powiem, czy była super czy nie. 

Kupuje ostatnio sporo plecionek do spinna i też ciągle mi coś nie pasuje. Już taki typ jestem. Strasznie wybredny. 

Nie będę więcej krytykować, tym bardziej, że feederem łowie co raz mniej, chyba przechodzę  bardziej na spinn :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy plecaczek z Koruma na piesze włóczęgi i ramię na rzekę Matrix, którego mi brakowało. Preston, który posiadam jest świetny, jednak ustawienie wędki do góry, to droga przez mękę. :) 

IMG_20200604_162315.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...