Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ArekH napisał:

To jest podejście z euforią! S... sobie sprzęt, odkupił używkę i szczęśliwy jak prosie w gnojówce.  Bravo Ty!?

Wiesz czego się obawiam?

Tego, że te kije już mnie nie  będą pamiętać.

A co jeśli szwagier się z nimi źle obchodził?

Co jeśli straciły swą typowo szczytową akcję?

A co jeśli straciły swą moc?

A ty bezczelnie się ze mnie śmiejesz ............ ?

Jakąś whisky muszę Ci odkupić, bo bezczelnie Cię opilimy ..... przypomnij co to był za bimber, bo muszę budżet dopiąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelL napisał:

Tego, że te kije już mnie nie  będą pamiętać.

Pawle, UVałek starego wypustu nie da się spieprzyć. To udane kije za dobre pieniądze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem tą sztycę:

https://allegro.pl/oferta/sztyca-do-podbieraka-delphin-atoma-feeder-400cm-12146297205

Nota bene z polecenia @Sołtys stan, który wysłał mi teraz zapytanie jak oceniam jej sztywność oraz jaka jest jej średnica w najgrubszym miejscu.

 

Nie miałem jeszcze okazji zastosować w praktyce stąd tylko bardzo subiektywna ocena na sucho.

Dla mnie świetna. Waga 430 gr przy 4m jest chyba bardzo w porządku, w każdym razie absolutnie nie miałem dyskomfortu trzymając ją w dłoni.

Nie "leci na pysk", nie ugina się pod własnym ciężarem, starałem się ją wprowadzić w drgania i efekt dostrzegalny jest może na odcinku  20 -30 cm od szczytu ( najcieńszego miejsca, tj punktu mocowania kosza). Przynajmniej tak to mogę ocenić na oko.

Co do jej średnicy w najgrubszym miejscu, nie mam na podorędziu suwmiarki, ale po odkręceniu korka, pomiar szkolną miarką wykazał 27mm.

Myślę, że to będzie tożsame z grubością uchwytu a samej nasady.

Nie wiem jak mam Ci @Sołtys stan opisać precyzyjniej jej sztywność.

Podjąłem ryzyko i byłem w stanie podnieść 1l butelkę wypełnioną po korek wodą. Butelka podwieszona za szczyt, trzymając sztycę u nasady.

Podniosłem na kilka centymetrów nad ziemię. Nie jest to zbyt mądre bo ryzykujemy w ten sposób jej złamanie. (Każdej sztyce zresztą ?)

Z drżeniem serca, nie ukrywam.

 

Mam nadzieję, że taka odpowiedź Cię zadowoli.

Jestem niemal pewny, że te wrażenia potwierdzą się w praktyce.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wygląda na to, że dobrze zrobiłem, ze ją wczoraj zamówiłem. Chciałem się tylko upewnić, że ta sztyca w 4 metrach jest też jak najbardziej warta zakupu, podobnie jak ta 3,2 metra, którą posiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na SiGu korumy 12 feet 2 lb jedna wędka wersja stara, druga nowsza.

Cena 470 zeta.

Kurde nie wiem, czy się zapożyczać i brać obie?

 

Nie lubię karpiówek i na kunia wydają się bardzo dobrym rozwiązaniem, a na Wisłę pod sygnałki to podobno bajka.

Około 170 gram wyrzutu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na SiGu korumy 12 feet 2 lb jedna wędka wersja stara, druga nowsza.
Cena 470 zeta.
Kurde nie wiem, czy się zapożyczać i brać obie?
 
Nie lubię karpiówek i na kunia wydają się bardzo dobrym rozwiązaniem, a na Wisłę pod sygnałki to podobno bajka.
Około 170 gram wyrzutu ....
2 lb, to około 70 g wyrzutu. Tu bardziej o ugięcie i akcję chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvis prawdopodobnie o te chodzi:

https://sklepdrapieznik.pl/feedery-i-pickery/39346-korum-barbel-rod-12ft-200lbs.html

To jest chyba ta nowa wersja.

Nie wiem, bo mam tanie jaxony których używałem na Jagodnie z @Ostap , a one są niby do 90 gram.

Zbliża się zlot, paliwo drogie, 400 km w jedną stronę, sam nie wiem.

Dokupiłem jeszcze troszkę kukurydzy, tak, że karpie @Grendziu będą przez miesiąc nią srały.

Nie wiem czy taki wydatek jest mi teraz potrzebny.

Jeszcze @booohalowi na Sigu wysłałem PW, bo On z tego co pamiętam na Wiśle używa.

Przecież Luka się nie spytam, bo dla Niego to najlepsiejsze.

Dwuskłady i tego się boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...