Skocz do zawartości

PZW - NEWS


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ja kogokolwiek oskarżyłem??!!! 
 

Prosiłbym Ciebie, byś skupił się i przeczytał swoje posty. Uważam Cię za osobę inteligentną i zapewne zobaczysz, gdzie to robiłeś. Pozdrawiam. Lepiej niech@KaZuYa pochwali się jak karpie z komercji dzisiaj brały :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mav3rick napisał:


Prosiłbym Ciebie, byś skupił się i przeczytał swoje posty. Uważam Cię za osobę inteligentną i zapewne zobaczysz, gdzie to robiłeś. Pozdrawiam. Lepiej niech@KaZuYa pochwali się jak karpie z komercji dzisiaj brały :)

Nie ma co się chwalić 3 h i uciekłem do domu zdrowie wazniejsze 3 puste brania ... Sezon na Sazany uważam za zamknięty  ... Łazy wielkościowo 2 razy większe ja nie lepiej  sadzę , że latem łowienie bardzo ograniczone przy wędkarzach :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie zrobiłem. Sorry.

No, chyba że ZG PZW za działania wbrew interesom wędkarzy. To racja. Przyznaję .

To, że napisalem i prezentach to fakt, a nie oskarzenie. Zarybianie również było podparte świadkami, wiec to również fakt. Zresztą w tej kwestii byliśmy zgodni. :) o niczym więcej nie pisałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zarybiania to  w wielu przypadkach była ściema z tego co ludzie nagłaśniali .... A znając te lata rządów PZW raczej bym ich nie bronił... Nie pisze , że każdy jest beee... Tak samo na przykładzie pastorów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było, bo na rybki wyskoczyłem, a tutaj takie hasła.
@mav3rick
bardzo szybko i rzeczowo zareagował, co mnie cieszy, że czyta i ocenia to co my wszyscy piszemy.

Dominiku, czemu masz pretensje że ktoś cię ocenia, skoro treść twoich słów (jak i każdego) jest dostępną dla wszystkich.

 

8 godzin temu, Dominik napisał:

Jeśli nie teraz, to na pewno niedługo skończy się skandaliczne działanie ZG PZW. Skończy się obdarowywanie prezentami IRŚ, WNoŚ UWM i innych "naukowców", którzy bronią obecnej sytuacji dla swoich finansowych korzyści.

Ale tutaj to nie rozumiem zarzutów.
Proszę więc o konkretne przykłady tych prezentów dla "naukowców" oraz pożytków finansowych z wspomnianej przez Ciebie "obecnej sytuacji".
Bo jakoś tak czuję, że w tym klimacie zaproszenie na konferencję, list dziękczynny lub odpowiedź na życzenia pretendują do korupcji i szalbierstwa?
Co do samych badań dotyczących ichtiofauny, to zlecają je różne jednostki, więc nie rozumiem, czemu masz pretensje, że niektóre zleca PZW.
Zleca ten kto ma potrzebę takich badań i je opłaca, a  nie ten, co żąda, że jemu się należą.

 

8 godzin temu, Dominik napisał:

Brawa za społecznictwo Zbyszka i Saturnina oraz wszystkich, którzy są w to zaangażowani.

Oczywiście, ze brawa dla nich. Chcą coś robić, może coś zmienić, to godne pochwały, (pominę sposób wyrażania się i krytykanctwo, pewnie emocje poniosły). :beer1:.

Zastanawiam się tylko, czy sławetny Rapa (chodzi o filmy: Pazerni Zabójcy Wód) też wspomnianych kolegów nazwie: kur..wą, szmatą, śmieciem, łachudrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kotwic napisał:

@mav3rick bardzo szybko i rzeczowo zareagował

O tak. Najpierw napisał, że wpłaty i prezenty to science fiction, by potem stwierdzić, że to nic złego, norma wręcz :D Bardzo rzeczowa reakcja :)

9 godzin temu, Kotwic napisał:

pominę sposób wyrażania się i krytykanctwo, pewnie emocje poniosły

nie mam słów :(

Wasze działanie jest jak działanie pewnej gazety, która robiła wszystko, by utrzymać wielomilionowe wpływy z ogłoszeń i reklam rządowych. Rząd się zmienił i źródełko wyschło. U Was jest dokładnie tak samo. Pilnujecie własnego interesu obrażając wędkarzy, dyskredytując ich, wmawiając, że są jakimiś paranoikami, bo chcecie pozostać przy korycie PZW. Jesteście grupą interesu działającą na rzecz prezesa i nic więcej. Wszystko zgodnie z prawem oczywiście (ja nikogo o łapownictwo nie oskarżyłem).

A Wasz sposób wyrażania to nic innego, jak krytykanctwo i  pieniactwo. Dodatkowo cynizm. Tylko, że z drugiej strony. I jeszcze bezczelnie twierdzisz, ze to wędkarze ulegają emocjom. Walczycie o kasę na wasze stołki i wkurza Was to, że jacyś pasjonaci są przeciw Wam i to za darmo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator


Wiele razy pisaliśmy różne rozwiązania, czasami słuszne, czasami mniej, ale w oparciu o dowody. Podajemy przykłady z życia a nie z krzyku kogoś niezadowolonego, nie obrażając innych. Jest to forma edukacji. Można się z nami zgadzać lub nie. Z chęcią podyskutujemy, ale bez wątków politycznych. Nie jest też w naszym interesie prowadzenia polityki przeciwko PZW.

 Nie wrzucamy wszystkich do jednego wora, tylko pokazujemy, że nie wszystkiemu winny jest PZW, czy rybacy, cze wędkarze, czy kormorany, czy też kłusownicy za stan naszych wód. Podajemy przykłady, że można coś robić aby było lepiej.  Do prześledzenia jest całe forum jak komuś się chcę plus nasze wypociny dotyczące m.in. struktur zmian PZW na sig. Wiele już pewnie zapomnianych. 

Zbyszka dopinguję i oby jak już mu się uda, zrobił lepiej w przyszłości.

Fundacja nie ma w interesie bronić samych wędkarzy tylko docelowo wody i zastosować takie zasady aby wody nie spierdzielić, wody mają być jednak ogólnie dostępne  dla wędkarzy właśnie. Stąd chociażby ograniczenia w zanęcie nawet na stawie w Ługach Wałeckih, gdzie dominuję w wodzie karp.

Lubię łowić karpie i uważam, że śladowa ilość w wodzie typu jezioro nie powinna im zaszkodzić, szczególnie tych dużych. Bardziej zaszkodzi jej to co do wody wrzucą wędkarze, jeśli nie zastosuję się jakiś ograniczeń. Jednak to nie ja będę decydował, czy i ile karpi będzie w wodzie zarządzanych przez fundację "dla Ryb". Od tego jest ichtiolog i on ma uwzględnić co do wody podczas zarybień ma trafić, bez względu na to czy taki operat w przyszłości będzie potrzebny czy też nie.

Do reszty się nie odniosę, bo szkoda zdrowia i czasu. 

Uwaga. (dla przypomnienia) Od samego początku staramy się nie wtrącać polityki  do wędkarstwa czy tez całego projektu "dla Ryb" i jest to niepisana zasada na tym forum, jeśli ktokolwiek dorzuci coś ponownie o polityce to jego post może zostać usunięty,  zmoderowany lub cały temat zostanie zablokowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dominik mi to ręce już opadają przy Twojej wybiórczości... Jesteś poprostu ewenementem w tym kierunku. Ja odniosłem się tylko i wyłącznie do podarunku, który został przekazany z okazji rocznicy wspomnianej przez Ciebie instytucji. Reszty Swoich beznadziejnych insynuacji nie popierasz żadnymi faktami, dowodami itp... Pokazujesz za to swoje bezpodstawne uprzedzenia do instytucji, osób o których masz blade pojęcie. Ale pewnie gdzieś zasłyszałeś to i powielasz po to by tylko nadać temu ton sensacji i prawdopodobnie po to by nadać sobie wrażenie "eksperta". Proponowałbym zmienić pracę i złożyć aplikację na stanowisko asystenta Naszego wspaniałego ministra obrony narodowej. Waszej "oderwanie" od rzeczywistości mogło by obalić nie jedną teorię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu mam prośbę żebyś dla pewności wyjaśnił gdzie zaczyna się i gdzie kończy polityka w tego typu wątkach gdzie krytykowane są zarząd, struktury i sposoby funkcjonowania stowarzyszenia zwanego Polskim Związkiem Wędkarskim. Bo jeśli to nie jest miejsce gdzie można swobodnie wyrazić swoją opinię i trzeba obwiać się o cenzurę w przypadku krytyki PZW i instytucji powiązanych, to ja chyba sobie odpuszczę to forum.  Napiszę tylko jedną rzecz, skoro sprzątaczka na niepełnym etacie zarabia na Twardej 4 tysiące zł na rękę, zatrudnionych jest cała rzesza krewnych i przydupasów panów prezesów, panowie prezesi biorą po dwadzieścia kilka tysięcy na rękę miesięcznie, TO KTO BY SIĘ DOBROWOLNIE DAŁ OD KORYTA ODERWAĆ???  Nasze składki nie idą na zarybianie tylko na liczne sposoby utrzymania swoich w kołach, żeby ci swoi tylko na swoich głosowali. Kółeczko się zamyka i toczy się tak od lat i nikt nic z tym nie robił bo ci co mogli by mieć coś do powiedzenia siedzą w kiszeniach tych co rządzą. Smażalnia w Serocku za kilka baniek z naszych składek, ciągłe delegacje po całym świecie za nasze pieniążki, drogie auta i przywileje.  Żyć nie umierać. I wszyscy którzy bronią takiego porządku rzeczy moim zdaniem siedzą w kieszeniach mocodawców. Nie widzę innej możliwości dlaczego ktoś usilnie broni tej patologi, kolesiostwa, nepotyzmu, struktur przypominających najgorsze lata prlu i pogardy dla ludzi którzy chcą coś zmienić. Moim zdaniem jak i wielu moich kolegów, nie ma żadnego usprawiedliwienia ani podstawy dla odłowów sieciowych na wodach opłacanych przez wędkarzy. Gospodarka rybacka to jedna rzecz i powinna być prowadzona na przeznaczonych do tego wodach a wędkarstwo to zupelnie inna para kaloszy i zarząd PZW powinien reprezentować interesy członków PZW a nie wybranej grupy zawodowej z której można czerpać profity finansowe.

Powiem szczerze że dziwię się Wam założycielom tak szczytnego projektu że nie chcecie się odciąć od tego co robi PZW kiedy doskonale zdajecie sobie sprawę z tego że nie jest dobrze i od lat masa ludzi się burzy i nie zostawia suchej nitki na Związku. Poprawność polityczna? W imię czego bo nie rozumiem? To że WW i niektórzy youtubowi wędkarze, są tubą propagandową PZW to jestem w stanie zrozumieć bo PZW od lat ich 'wspiera' ale nowa fundacja, ze świeżym duchem chce się babrać w tym syfie broniąc patologii, tego nie pojmuję..

:(

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...