Skocz do zawartości

PZW - NEWS


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Zbyszku, z pełnym szacunkiem do Ciebie, ale znów stawiasz zarzuty, piszesz o faktach, które są prawnie karalne. Dlaczego tego nie zgłosisz jeśli posiadasz taką wiedzę? Przecież kolesiostwo, nie gospodarność to wszystko podlega karom. A same tylko pisanie o tym to insynuacje nic więcej... Jeśli posiadasz dowody na łamanie prawa przez PZW to Twoim obowiązkiem jest to zgłosić odpowiednim organom. Każdy z Nas wie, jakim tworem jest PZW i każdy z Nas ma świadomość potrzeby zmian. Wielki szacunek i chwała Wam za to, że zaczęliście działać w tym kierunku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nad tym pracujemy żeby to o czym wszyscy od lat mówią, poprzeć dowodami i skierować sprawę do odpowiednich organów. A skoro ktoś uważa że to takie proste to niech idzie na Twardą i poprosi jako członek związku o wgląd w jakiekolwiek dokumenty. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
26 minut temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

Grendziu mam prośbę żebyś dla pewności wyjaśnił gdzie zaczyna się i gdzie kończy polityka w tego typu wątkach gdzie krytykowane są zarząd, struktury i sposoby funkcjonowania stowarzyszenia zwanego Polskim Związkiem Wędkarskim. Bo jeśli to nie jest miejsce gdzie można swobodnie wyrazić swoją opinię i trzeba obwiać się o cenzurę w przypadku krytyki PZW i instytucji powiązanych, to ja chyba sobie odpuszczę to forum. 

 

Polityka, czytaj rząd, bez względu na to kto ma jakie poglądy polityczne. Chcemy być całkowicie odcięci od polityki czy to teraz czy w przyszłości.

 To, że się nie zgadzasz z PZW i o tym piszesz, ja nie mam z tym najmniejszego problemu, z chęcią czytam i analizuję :champagne-2010:

Fundacja nie powstała aby walczyć z PZW, tylko po to aby stworzyć nowe, po swojemu, czy nam się uda czy nie to już inna sprawa. Wody w Polsce to nie tylko PZW własnie. Ja naprawdę widzę sens w zmianach struktur PZW i mogę włączyć się do debaty, ale z chwilowych powodów zdrowotnych nie będę i nie mogę więcej pomóc.

Wyznaję zasadę, kto od miecza wojuję ten od miecza ginie. Dlatego gdybym dołożył cegiełkę do obalenia PZW, to na końcu ktoś zarzucił by mi złe działania na rzecz przyszłości naszych wód. Po co mi to? Jeśli stworze wody na własnych zasadach, to wtedy ktoś może mnie krytykować bez ograniczeń, jeśli będzie miał lepsze pomysły od nas to z chęcią z nim poprowadzę rozmowę i jeśli jego argumenty będą słuszne lub lepsze od moich to wdrożę je w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nad tym pracujemy żeby to o czym wszyscy od lat mówią, poprzeć dowodami i skierować sprawę do odpowiednich organów. A skoro ktoś uważa że to takie proste to niech idzie na Twardą i poprosi jako członek związku o wgląd w jakiekolwiek dokumenty. Powodzenia.

Ale ja wnioskuję, że jeśli stawiasz takie zarzuty to posiadasz na to dowody i stąd moje pisanie. Naprawdę podziwiam za upór i trzymam kciuki za powodzenie. Ale uważam, że jeśli coś się zarzuca to podpiera się to faktami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że są tu publikowane 2 skrajne poglądy - Pana Kotwica (urzędnika) i Pana Dominika (petenta). Jedna z opcji za chwilę będzie banowana przy poklasku dla drugiej opcji. Nie podoba mi się to zwyczajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

Chodzi mi o to że są tu publikowane 2 skrajne poglądy - Pana Kotwica (urzędnika) i Pana Dominika (petenta). Jedna z opcji za chwilę będzie banowana przy poklasku dla drugiej opcji. Nie podoba mi się to zwyczajnie.

Jeszcze nikt na tym forum nie został zbanowany, raz tylko przez głównego informatyka, o co poszło, nie pamiętam. Samemu mi się zdarzyło, że jeden z byłych administratorów usunął mój wpis, bo był o polityce. I chwała mu za to.
 Jeśli rozmawiamy, to dyskutujmy przytaczając argumenty, proponujmy zmiany bez politycznego wątku. O nic więcej nie proszę :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mav3rick, dowodem na kolesiostwo i nepotyzm jest choć by najnowsza ordynacja wyborcza PZW dająca prawo startu w wyborach do zarządów kół jedynie 5% uprawnionych do tego członków, co jest niezgodne ze statusem PZW oraz z ustawą o stowarzyszeniach.  Mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mav3rick, dowodem na kolesiostwo i nepotyzm jest choć by najnowsza ordynacja wyborcza PZW dająca prawo startu w wyborach do zarządów kół jedynie 5% uprawnionych do tego członków, co jest niezgodne ze statusem PZW oraz z ustawą o stowarzyszeniach.  Mało?

To jest fakt niezgodności, ale nijak ma się to do braku gospodarności. Jest tam źle i najgorsze jest to, że jest to zamknięte środowisko, do którego ciężko się dobrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy domniemać że czegoś się obawiają, skoro tworzą uchwały niezgodne z prawem aby ograniczyć nowym możliwość kontroli starych? To jest działanie ewidentnie defensywne, tak samo jak bezpośrednie ataki na mnie, Saturnina Jabaji i innych wędkarzy zaangażowanych w organizację protestów (próby usunięcia nas z kół i PZW). To nie świadczy o czystych intencjach naszych władz a o próbie pozamykania nam gęb, brzydko mówiąc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, to jedynym agresywnym wpisem politycznym byl ten o ministrze MON i nie był to mój wpis :)

No, ale nie dziwota, że boimy się zmian mając takie podejście :):):)

Tak potrzeba zmian, byle to były zamiany dla Was korzystne. Inne sa złe :) Postuluje więc, by zmienić papier toaletowy na różowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...