Skocz do zawartości

PZW - NEWS


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że Okręg Radomski wprowadził sporo zapisów ograniczających zabieranie ryb z łowisk.
Pewnie część wędkujących będzie się cieszyć, że Zarząd działa, choć pewnie niektórzy mają inne zdanie na ten temat.

 

Co do regulaminu połowu suma na Warcie, to chyba warto przyjąć założenie, że albo zarządzenie opiera się na uzasadnionych przesłankach albo na wyniku głosowania, tych co w głosowaniu udział wzięli.

Mimo wszystko często warto czynić choćby małe kroki i działać, niźli tylko narzekać i żądać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ograniczenia były nieuniknione. Na wszystko pewnie wpływ miały wykryte sieci kłusownicze na zb.Siczki w ogromnej ilości. I prowadzenie rejestru na bieżąco.Dobrze że ryb objetych limitami wagowymi nie trzeba wpisywac na bieżąco jak ryb z limitem ilościowym. Czekam jeszcze na cennik oplat na 2017r. Ciekawe czy podwyżka będzie. Pewnie tak bo nowy zbiornik doszedł w połowie tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sieci rybaków nie widziałem i nie wiem czy prowadzona jest gospodarka rybacka. To nie wypowiadam się na ten temat. Ja płacę za możliwość wędkowania, nie za mięso. A nawet gdybym zabierał zgodnie z limitem to nie byłbym w stanie wszystkiego przejeść. Dlatego nie biorę wszystkiego co wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2016 o 18:27, cygan786 napisał:
Okręg Lublin opłaty na 2017r.
http://zzsklep.pl/blog/30_gdzie-w-lublinie-oplacic-karte-wedkarska.html
Zauważyłem dodatkową opłatę w wysokości 2 zł na młodzież. Ciekawe jakie opłaty będą w moim okręgu.@Elvis masz jakieś info.


Są niewielkie zmiany, jeśli są.
Pełna składka okręgowa to coś około 150 zł i obejmuje Domaniów z Jagodnem i łódkę. Można zrezygnować z obu opcji i wtedy będzie coś około 100 plus członkowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2016 o 07:57, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

Jak najbardziej uzasadnione potrzebą wspierania przemysłu rybackiego. Wędkarzu nie bierz bo zabierasz chleb rybakowi !!

Zbyszku, takie generalizowanie o przemyśle rybackim, trochę jest na wyrost.
Bo jest wiele wód, gdzie nie ma i nie było połowów rybackich, a jedynie wędkarze łowili. A teraz ci sami wędkarze płaczą, że ryb nie ma i że ktoś coś powinien z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...